נקודות זיכוי לעובד זר

נקודות הזיכוי של עובדים זרים הושוו לאלו שמקבלים עובדים ישראלים
נקודות זיכוי לעובד זר
נקודות זיכוי
בתאריך 18/5/06 פורסמה הוראת שעה על ידי רשות המיסים המקנה 2.25 נקודות זיכוי במס הכנסה לעובדים זרים אשר שהייתם בארץ מותרת על פי דין ובכך הושוו נקודות הזיכוי אשר הם מקבלים לנקודות הזיכוי שמקבלים עובדים ישראלים.

הכללים החדשים הינם תוצאה של סיכום שנקבע בועדת הכספים של הכנסת, אשר מחד היטל העסקת עובדים זרים הועלה מ-8% ל-10% בשנת 2006 בלבד, ובשנת 2007 יחזור היטל העסקת העובדים הזרים ל-8%.
לעובדים הזרים יינתנו, כאמור, מלוא נקודות הזיכוי בדומה לתושב ישראל.

יש לציין כי נקודות הזיכוי ינתנו רטרואקטיבית משנת המס 2003. כלומר מלבד השנה הנוכחית ? 2006 ניתן יהיה לבקש החזר רטרואקטיבי עבור הסכומים ששולמו עבור השנים 2003-2005.
החל משנת המס 2007 שוב לא יינתנו נקודות הזיכוי לעובדים הזרים.

מאחר ומרבית המעסיקים משלמים שכר נטו לעובד הזר, ולוקחים על עצמם את גילום המס נקבע כי מעסיק שלקח בחשבון בעבר בחישוב הכנסתו החייבת של עובדו נקודות זיכוי בגין עובדים זרים (לפני פרסום הוראה זו) ובשל כך הוצאה לו שומה תבוטל השומה.

מעביד שהצהיר כי הוא משלם את שכר העובד הזר נטו, זכאי לקבל חזרה את עודף המס ששילם. לפיכך, מעסיקים אשר מעסיקים או העסיקו עובדים זרים החל משנת 2003 וששילמו את שכרת כנטו, יכולים לקבל חזרה את סכום המס ששולם בעודף.

במידה והמעסיק לא ביקש החזר, העובד הזר יכול לבקשו ובכך להנות הן משכר הנטו שקיבל והן מהחזר עבור עודף המס שהמעביד שילם עבורו.

מומלץ לקשישים או בני משפחותיהם אשר העסיקו עובד זר סיעודי לבדוק אפשרות קבלת החזר וכן לנצל את נקודות הזיכוי לשנת 2006.Human מרכז המידע המקיף בישראל לגיל הזהב. האתר מכיל מידע רב, כתבות, טיפים המלצות וקישורים בכל הנוגע לגיל השלישי, לרבות עזרה בבחירת בית אבות, דיור מוגן או חברת סיעוד.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם Human בתי אבות

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 10 =