יותר מוכשר יותר תוצר - הכשרת עובדים בארגונים

יעילות ההכשרה לעובדים
יותר מוכשר יותר תוצר - הכשרת עובדים בארגונים
עובדים מרוצים מייצרים יותר
בתכנון לבנות עסק מצליח עולה על הפרק שאלת גיוס העובדים ויתרה מכך שאלת ההשקעה בהם. מעבר לשכר כספי שהוא מן הסתם התמורה לעבודתם חיוני ביותר ואם תשאלי אותי, הכרחי ביותר לדאוג להם להכשרה מקצועית.

להשקיע בעובד זו השקעה לטווח ארוך בעסק שלך. עובד שמתמקצע יותר הוא הרבה יותר מיומן וכתוצאה מכך את פחות ופחות מתעסקת באזור שלו. עובד שמרגיש שישנה דאגה כנה לעתידו ולהתפתחותו ישקיע את נשמתו בעסק ולא יחפש מקומות עבודה אחרים. עובד שמקבל המון ובכל זאת לא מרוצה הוא לא העובד שלך עדיף לומר לו יפה שלום ויפה שעה אחת קודם.

עם כל הכבוד להשכלה אקדמאית אשר כבודה במקומה מונח הניסיון בחיים האמיתיים עוזר הרבה יותר ולא, אין לי כוונה לומר משהו נגד לימודים אלא רק להמחיש את הצורך העז בלימוד מעשי לאחר שנים של התעסקות בתיאוריה. במקצועות חופשיים כמו שיווק, עריכת דין, ניהול מחלקה וכו' רוב הלימודים הם תיאורטיים ולא מתאימים בכלל להלך הרוח ולהתנהלות בעסק כך שתמיד יש צורך ללמד מחדש והכל.

לכל מנהלת יש את הדרך הבלעדית שלה לניהול העסק. ישנן שעובדות עם נהלים מוקפדים, ישנן כאלו שמאפשרות בחירה, כל אחת והדרך שבה היא רואה לנכון את הפן הניהולי.

דאגה להשתלמות העובד תיתן לו על בסיס קבוע רעיונות ודרכי פעולה חדשים אשר מותאמים לקצב השוק. חשוב ביותר שתשאפי לעובדים המקצועיים ביותר גם מכיוון שזהו חיסכון היסטרי בכוח אדם. עובד יעיל יכול להחזיק כמות עבודה של שניים כשעובד לא יעיל גורם לשניים לעשות את עבודתו.

ככל שהעובד שלך יהיה מוכשר יותר מבחינה מקצועית כך גם תפוקת התוצר שלו תהיה בהתאם.

הכשרה בסיסית של עובד מתחילה מכתיבת כובעים( תפקידים). כל עובד אשר ממלא תפקיד מסוים צריך כל הזמן לכתוב את כל הפעולות אשר נדרשות ממנו על מנת לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר.
כובע שכתוב נכון חוסך זמן יקר בתהליך חפיפת העובד.

הכשרה בסיסית, כובעים וקבצי מעקב חיוניים עבור כל עובד בעסק.
זכרי, זמן לא קובע את איכות ההכשרה אלא כמות הנתונים הנלמדים שניתנים ליישום והמיומנויות שמתורגלות בהצלחה הן אלה שקובעות את מידת ההכשרה.

התוצר הסופי של הכשרה הוא היכולת ללמוד וליישם את הנתונים ולא זקנה...

מעבר להכשרה בסיסית בתוך העסק ישנם קורסים חיצוניים אשר יכולים להתאים לכל אחד בהתאם לתפקיד שלו כמו: תכנות, ניהול, מכירות ועוד.

אני ממליצה על סדנת תקשורת אשר תשדרג כל עובד שלך פלאים. ידוע וברור שהבסיס לכל התנהלות מתחיל ונגמר בתקשורת. תקשורת בין אישית מורכבת מכלים מסוימים אשר עוזרים בגדול להצליח באמצעותה ולכן ערכה של סדנת תקשורת הוא בהחלט השקעה לטווח ארוך.

גירוי אינטלקטואלי ברמה המקצועית מונע הישחקות בתפקיד שכן ידוע שלימודים משדרגים ודוחפים קדימה.

השקעה מאז ומתמיד הניבה תוצאות והשקעה בכוח האדם בעיקר. אם תדעי להשקיע נכון בעובד ולא "לפנק" אותו יותר מידי בלי לקבל תוצאות אז העובד שלך יהיה יצרן טוב יותר וכך גם שגשוגו של העסק.

קישור: Lotan

יעל לוטן - מנכל"ית לוטן תדמיות בע"מ
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יעל לוטן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 10 =