מיקרו-קופי לוידאו, לאתר מכירות ובכלל - לעשות מיקרו בלי קופי & פייסט

מה זה MicroCopy ואיך עושים אותו נכון?
מיקרו-קופי לוידאו, לאתר מכירות ובכלל  - לעשות מיקרו בלי קופי & פייסט
MicroCopy / מיקרוקופי זה קצר, קולע ובעיקר כלי נשק שיווקי
יש לכם אתר מכירות לקהל הרחב? נהדר! יש לכם עמוד באתר ובו טופס התשלום ללקוח? יפה!! סירטון תדמית/שיווק שאתם חושפים לקהל הרחב? מצויין!!! מה קורה כשבחלק מהמקרים יש שגיאות כתיב? שדות לא מתוארים נאמנה או טפסים עם טעויות? איזו רמת רצינות תייחסו לטקסט שנרע רא?
מה שקורה במצבי שגיאות וניסוחים לא מאורגנים הוא במילים פשוטות, הפסד כספי. אתם והעסק היקר לליבכם מפסיד בגלל דברים פעוטים לכאורה כמו אי הוספת שורה או משפט לא במקום. איך מיקרו-קופי מונע ביזבוז, מגדיל מכירות ומחזק מותגים?

מה זה מיקרו-קופי?

כל המילים הקטנות האלה (לכאורה) בהן ככ הרבה נופלים, נקראות בעגה המקצועית מיקרו-קופי. ריכזנו לכם כאן את מיטב הטיפים שיעזרו לכם להבין מה הוא מיקרו-קופי מנצח לעסק שלכם ושילובו בסרט אנימציה או וידאו תדמיתי / מכירתי / הדרכתי

  1. שימוש בטקסט קצר כך שהמסר יהיה חד וברור. הכוונה כאן היא להימנע מסירבול יתר שילחיץ את קהל המשתמשים ויגרום להם לצאת במהרה מהאתר שלכם. חשוב לזכור שהאתר שלכם מכיל,  פרט לתוכן שיווקי ומקצועי, גם הרבה בהוראות הפעלה והכוונה. על כן חשוב שהמלל יהיה קצר וקליל על מנת שהגולשים יוכלו לקרוא ולהמשיך לשוטט ולדפדף באתר בקלילות בתקווה שגם יגיעו לדף פרטי הרכישה. שימוש ביותר ממשפט אחד בדרכ, עלול ליצור בעיות מאחר ומדובר בהוראות או הנחיות מאוד פשוטות .
  1. הימנעות מהודעות שגיאה ככל האפשר. מי מאיתנו לא נתקל בדף לבן ריק עם כותרת מעצבנת שמבשרת על שגיאת שרת מספר 400 או 500. מעבר לזה, שהמידע הזה לא מבשר לנו טובות, הוא גם די מיותר מאחר ואין באפשרותנו לעשות איתו כלום. נשארנו למעשה תקועים. דוגמא נוספת היא, הודעת שגיאה - כתובת דוא"ל לא תקינה. במקום זאת ניתן לרשום מלכתחילה טקסט כמו: נראה שחלה טעות בדוא"ל שלכם בתוספת סמיילי קטן. עם כמה שזה ישמע מצחיק, ההבדל בין הניסוחים יכול להיות תהומי ואף מכריע לעסק שלכם. בין אם מדובר באתר רגיל, אתר מסחרי או דף נחיתה או סרט תדמית/שיווק/גיוס משקיעים..
  1. לשמור על קלילות וטון פחות פורמלי כדי לבדל אתכם מהמתחרים. למשל בטופס מילוי פרטים ללקוח ניתן לרשום: שמעתם כבר על מבצע החודש שלנו? מלאו את השדות מתחתיכם וצ'יק צ'ק תקבלו מענה מנציגינו. אם כי, חשוב שהטון גם לא יהיה 'זורם' וקליל מדי.
  1. איפיון ברור של המותג כמו גם קהל היעד שלו. ברגע שהגדרתם את המותג שלכם מבחינה זו, חשוב להתאים את הטקסטים - ההנחיות, כפתורי הפעולה והניווט לקהל היעד. חשוב להשתמש בשפה מדוברת קלילה, לא קלילה מדי ו'דחקאית' יתר על המידה אם מדובר בתוכן שמכוון גם לקהל מבוגר יחסית ו/או עוסק בתחומים בהן רוח השטות פחות תהלום אותו.
  1. שימוש בלשון זכר-נקבה-רבים ע"פי צורך. אחת הדרכים לחבר באופן אישי ורגשי את הגולשים למותג או לעסק שלכם, היא להשתמש בלשון מותאמת. למשל אתר מסחר בו למעלה מ80 אחוז מהקונים בו הן נשים, רצוי שיפנה לקהל בלשון נקבה, או לפחות בלשון רבים ולא בלשון זכר. אם האתר מיועד לשני המינים, ניתן גם לכתוב בלשון ציווי " מלאו את השדה .."  או "רשמו..".
     
  2. להסתכל על הממשק והאתר מנק' מבט של המשתמש: על המיקרו-קופי להיות מסונכרן עם אופי עיצוב האתר, הברושור והסרט התדמיתי שלכם. כלומר - אותם הוראות וכפתורי ניווט שממילא הם בדרכ קטנים בגודל,  חייבים להיות ברורים חזותית ולהתמזג בצורה אופטימלית עם אופי עיצוב המותג/עסק, כך שהלקוח יוכל קודם כל לזהות אותם בקלות וגם שיהיו קריאים מספיק, מאחר ומדובר בהנחיות הקוראות לפעולות פשוטות שלא אורכות יותר משנייה או שתיים.
  1. לא ליפול בדברים הקטנים - אם ביקשתם להזין מס' טלפון, חשוב שיהיה ברור ללקוח שהוא יכול לרשום את המספר כראות עיניו - עם קידומת מקוצרת או לא,עם או בלי מקף וכ'ו. במידה והממשק מגביל זאת, יש לציין זאת: " רשמו מספר טלפון מלא ,רק מספרים ללא מקף ונקודות"
ועל כן שימוש במיקרו-קופי מוצלח דורש המון יצירתיות, מחשבה, אסטרטגייה והרבה פעמים גם העמדת תקציב לא קטן, מאחר ויש אנשי מקצוע שזו בדיוק העבודה שלהם - לגרום לכל הכותרות וההנחיות להניע את הלקוחות שלכם לפעולה, לחזק את המותג, להגביר בו את האמון ולמנוע כמה שניתן תסכול ואכזבה מקהל הצופים/משתמשים.
 

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם Israel-Articles.com

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 14 =