סדנאות צחוק לבריאות ולשיפור התפקוד - מסתבר שזה מדעי

בתרבויות מגוונות ידוע שצחוק מסייע לבריאות, עכשיו זה מוכח שהוא גם משפר את התפקוד שלנו
סדנאות צחוק לבריאות ולשיפור התפקוד - מסתבר שזה מדעי
סדנאות צחוק זה חיבור בין אנשים
כולנו מכירים את האימרה השגורה 'צחוק הוא תרופה'. אין מחקרים שחולקים על סגולותיו של הצחוק ובמקרה ה'גרוע', הוא מסומן כתרופת פלסבו מצטיינת. הצחוק עוזר לנו במגוון מישורים - הוא משפיע מכלול מערכות גופנו - על המערכת החיסונית, המערכת ההורומנלית, לצחוק יש השפעה של עצמות השלד, השרירים, זרימת הדם, כלי הדם ובראשם הלב. אם כך אין זה מפתיע כי גם על נפשנו יש לצחוק השפעה ניכרת. כמו לאחר אימון כושר עוצמתי או מסאג' רפואי, גופנו משחרר אינדורפינים עם הופעת הצחוק, הם נחשבים ממכרים ומשפיעים כמו 'הירואין' הסם הנרקוטי המסוכן וכשהם מופרשים, נוצרת בגוף תחושה נעימה והרגעה כללית של הגוף והנפש.הצחוק מעודד בגוף גם את ייצורו של הדופמין וחומרים ניורו-כימיים נוספים, נוגדי חרדה ומשפרי תחושה.

מחקרים רבים התפתחו במהלך ארבעת העשורים האחרונים סביב היתרונות של צחוק והשפעת ההומור. זה שורף קלוריות ותורם למצב פיזי תקין, תרומה לזרימת החמצן, נשימה משופרת ואפילו תרומתו לזיכרון. בנוסף, צחוק הוא כלי יעיל לפיתוח והתאוששות של יחסי הנישואין והמשפחה. פעילות משפחתית המשלבת הומור ושמחה, משחררת מתחים ותורמת לאווירה ומחזקת את התא המשפחתי. מעבר לכך, אנו יודעים כעת כמה צחוק והומור תורמים לקשרים חברתיים ואפילו למיומנויות חברתיות מתפתחות, דבר שחשוב מאוד להתפתחות נכונה של ילדים ואפילו למבוגרים.
 
בשנים האחרונות נערך מחקר מעניין מאוד בנושא זה, והוא בוצע בקרב ילדים קטנים של שנה וחצי. ילדים צעירים חולקו לשתי קבוצות של משחקים עם סדרה של מטרות לגבי זיכרון ותהליכי למידה-הבנה. המחקר הראה כי ילדים בקבוצה שבה שוחק המשחק בכוונה באמצעות צחוק והומור הבינו אותו טוב יותר, ולכן, גם לצחוק יש השפעה חיובית על ההרגלים ותהליכי הלמידה של הילדים. בקבוצת הגיל של 60-70, אין זה נדיר כי ימי ההולדת בשילוב סדנאות צחוק ייראו כשחרור, "חזרה לילדות", הכיף והחופש שהחוויה מייצרת בקרב המשתתפים, המשמשים את העולם הבוגר בזהירות רבה.
 
הצחוק גורם לנו להיות מאושרים, חיוביים יותר ויצירתיים יותר. לכן, זהו אחד הדברים היחידים ביקום המאחד אנשים מרקעים ותרבויות שונות, כמו מוסיקה לפעמים.הצחוק תורם לחיזוק שיתוף הפעולה והזדהות בין אנשים שוני. ולכן הוא מפתח גם תחושת שייכות. אם נזכיר את המחקרים, היו כאלה שאישרו ומצאו כמה צחוק והומור גורם לאנשים לגלות ולחשוף אותם יותר. לכן, לצחוק יש השפעה מכרעת על נושאים של גילוי עצמי מההיבט האינטימי.

להמשך קריאה:
 


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם Israel-Articles.com

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 9 =