כמה עולה טוקבק? עלויות וטבלת מחירון לשירותיי מגיבים בתשלום

תמחור ועלות שירותים של טוקבקיסטים מטעם
כמה עולה טוקבק? עלויות וטבלת מחירון לשירותיי מגיבים בתשלום
לא e-lan, אבל גם לא בדיוק אנושי - טוקבקיסטים בתשלום
זה לא סוד ששירותי תגובה בתשלום - טוקבקיסטים 'מטעם'/ מגיבים בתשלום, נפוצים בקרב חברות קטנות, נותני שירותים, אנשי מקצועי, פוליטיקאים (רבים!) וכן גם בקרב תאגידי ענק, מותגים בינלאומיים, חברות ואתרי מסחר שנדמה לנו שהן 'לא צריכות את זה', אבל הן כן. זה סיפורם של המגיבים בתשלום.

 

טוקבק בתשלום - כמה עולה?

נתחיל בשאלה הכי בוערת והכי מעניינת בקרב מותגים, נותני שירות ובעלי עסקים/אתרים באינטרנט שרוצים לקבל 'חוות דעת' אנושית, טבעית ומעודדת מתחת לכל כתבה בנושא שבו הם עוסקים - כמה זה עולה?
 
טוקבק בישראל, מתומחר לפי שיטות שונות והעלות פר טוקבק בודד (('תגובה בתשלום בודדת'), נע בין 10 ש"ח ל 150 ש"ח. אלו הפרמטרים שמוסיפים עלויות, עבור מגיב 'מקצוען', על מחיר הבסיס (לשון זכר מתוך נוחות, רוב המגיבים בתשלום הם למעשה מגיבות בתשלום):
 
# מגיב שיש לו מעל 50 חברים/עוקבים בקבוצה (וזה עולה במדרגות של 500 עוקבים, מעל 2000 עוקבים, מעל 50 אלף ומעל 100 אלף עוקבים) באחת מהרשתות החברתיות.
# מגיב שעל העמוד המוביל בפרופיל שלו, יותר תגובות ושיתופים מפעילות עצמאית.
# מגיב שיש לו פרופיל עם וותק של יותר משנתיים באחת הרשתות.
# מגיב שמנהל מעל 5 קבוצות/דפים עם 10 חברים על אחד לפחות (וזה קופץ במדרגות של 50 קבוצות, 100 חברים, 100 קבוצות, 1000 חברים וכן הלאה) באחת הרשתות.
# מגיב שיש לו נוכחות ביותר משתי רשתות חברתיות.
 

המודל העסקי - תגובות בתשלום, עלויות, כדאיות ושיטות עבודה

שיטת העבודה המקובלת בתחום, היא תשלום של ריטיינר חודשי או תשלום פר תגובה. לתגובות בתוך פייסבוק יש עלויות מעט גבוהות יותר (ו/או במנגנון התגובות של פייסבוק שיושב בתחתית מאמרים באתרים חיצוניים לפייסבוק) אך גם פטנציאל ויראליות גדול בהרבה.
פרמטרים שמשפיעים על המחיר של סך העבודה:
# העבודה עם פרופילים מוכנים מראש/צריך לייצר.
# העבודה מסתמכת על פרופילים בעלי איפיון מדויק או לא.
# העבודה כוללת או לא מקומות להגיב בהם*
 
לסיכום, עולמם של המגיבים בתשלום, טוקבקיבטים מטעם, הוא בדרך כלל מגוון (עובדים על מספר נושאים במקביל), מסקרן (נחשפים ראשונים למסרים שיווקיים שצריך להעביר) ומאתגר (ציידי טוקבקיבטים וטרולים רק הולכים ומשתכללים). בניגוד לעולמם האוטומטי של 'האילנים' ("אילן" - כינוי לקוד שמתנהג כמו גולש/מגיב מהתצריף e-Lan), מגיבים אנושים בתשלום עושים מאמץ קבוע להתשכלל ולהתגבר על מחסומים טכנולוגים ואנושיים שמציבות מערכות ועורכי תוכן באתרים השונים, בעיקר אתרי חדשות והצנזורה האוטומטית של רשתות חברתיות כמו פייסבוק.
 
רוצים טוקבק בתשלום? שירותי תגובה איכותיים מחוץ ובתוך פייסבוק? פנו אלינו.
 
* מערכות כמו 'קאלה CRM'  לדוגמא, מאפשרות למשוך מתוך קבוצות, פוסטים בנושאים מסוימים כדי להביא למגיבים בתשלום 'לידים' ראשוניים.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 14 =