שינוי שם עוסק על גבי חשבונית

אברהם אלתר ושות
שאלות ותשובות בנושא מע"מ

 

שאלה:
עוסק מורשה שהוא יחיד - שם העוסק על גבי החשבונית הוא שמו הפרטי.
העוסק מעוניין להשמיט את שמו הפרטי מן החשבונית ולרשום במקומו שם כללי של עסק ליעוץ.
השאלה :
האם על ידי שינוי שם העוסק במע"מ לשם העסק ליעוץ - ניתן להפיק חשבונית מס ועליה מס' תעודת זהות שלו אבל שם העסק ליעוץ ללא שמו הפרטי?

עו"ד אריה ליבוביץ משרד דר' א. אלתר ושות' - ייעוץ בנושאי מיסים avi@altertax.co.il משיב:
הן על גבי חשבוניות והן במשרדי מע"מ ניתן להירשם גם, עם שם העסק; יחד עם זאת לא ניתן להוריד את שם העוסק (האדם הפרטי) מן החשבונית.
חשבונית מס הוגדרה בסעיף 9א להוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ג – 1973. סעיף 9א(א)(1) קובע כדלקמן:
"(א) תעוד פנים שהוא חשבונית מס יכלול -
(1) שם העוסק המורשה, מענו, הכותרת "חשבונית מס", המלים "עוסק מורשה", ומספר הרישום במשרד מס ערך מוסף - הכל בדפוס...".

(27.11.05)

 


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 9 =