איך מוציאים דרכון במהירות? תהליך הנפקת דרכון בנתב"ג

שלוחת משרד הפנים במתחם נמל התעופה בן גוריון מפיקה דרכונים ברגע האחרון
איך מוציאים דרכון במהירות? תהליך הנפקת דרכון בנתב"ג
יש מכונת צילום תמונות פספורט בנתב"ג והיא אפילו מחמיאה
מאז הכריז משרד הפנים על תחילת הטמעת הדרכונים הביומטרים ותעודות הזהות החכמות, החלו נחילי תושבים ונופשים להעמיס על תורי לשכות משרד הפנים המקומיות ברחבי הארץ וגרמו ל'פקק' בלתי ניתן לשחרור. במאמר זה תוכלו להבין בקלות מה זה דרכון ביומטרי, מדוע יש תור אינסופי במשרד הפנים להוצאת דרכון, איך מקצרים את התור להפקת דרכון ובעיקר, פרטים וטיפים בלעדיים מאנשים שהיו בלשכת משרד הפנים בנתב"ג וחזרו משם חיים (עם דרכון חדש או מחודש, זמני או קבוע).

מה זה דרכון ביומטרי

דרכון ביומטרי הוא שמו של הכרטיס החכם החדש שמחליף את הפנקסים הכחולים (באירופה - בורדו) והוא נושא עליו תמונה דיגיטלית של בעל הדרכון (תמונה שאפשר לסרוק ולהשוות, לתעד ולאחזר כנתונים במערכות בטיחות וביטחון המופעלות בנמלי תעופה ברחבי העולם וסביב נושאי ההגירה) ותביעת אצבע. את תביעת האצבע לא תחויבו לתת ומשרד הפנים אף הקטין את ה'קנס' על המסרבים לתת טביעת אצבע בדרכון, לסכום סביר ששווה את ההגנה על הפרטיות שלכם, לעומת הכנסת טביעת האצבע למאגר פריץ שיסכן אתכם עכשיו ובעתיד הקיברנטי הלא ניתן לחיזוי.
 

למה לוקח זמן להכין דרכון ביומטרי?

מדינת ישראל, המושתתת על ערכים חלמאיים ללא קשר למוצא, הכריזה על המעבר לכרטיסים חכמים בתעודות זהות ודרכונים, לקראת העונה העמוסה בשנה, מה שגרם לנופשים שצריכים חידוש או הוצאת דרכון וגם לאזרחים שהבינו שעליהם להגיע כדי לבצע החלפה, להגיע בהמוניהם ללשכות ולנמל התעופה בן גוריון (שם מתקיימת שלוחת משרד הפנים כגוף עצמאי שעדיין מנפיק דרכוני פנקס כחולים בלבד). המשמעות היא שכדי להוציא דרכון, עליכם להירשם באתר של הלשכה הקרובה אליכם, לקבל כעבור מספר ימים (!!!) הודעה כתובת (SMS) שמבקש סליחה ומחילה על העיכוב ומציע להוריד אפליקציה שבעזרתה קובעים תור לעוד שלושה חודשים. בעוד שלושה חודשים, תוכלו לסור ללשכת משרד הפנים הקרובה אליכם, לעמוד הרבה מעבר לזמן בתור ולחכות עוד וחצי נוספים עד שהתעודה תישלח לביתכם.
 

איך מוציאים דרכון בנתב"ג?

הוצאת דרכון בנתבג מתאפשרת כיום לשלושה סוגי נופשים:
א. אם הטיסה שלכם בעוד 48 שעות או פחות, תוכלו במתכונת חירום לקבל הארכה/דרכון זמני במשרד הפנים שבנתב"ג בעלות של 400-800 ש"ח (הזול לצעירים, היקר למבוגרים).
ב. אם הטיסה שלכם בעוד שבועיים או פחות (אך לא פחות מ 48 שעות) והזמנתם תור בלשכה המקומית / אתם מחכים לדרכון ביומטרי שיגיע בדואר, אך לחוצים שלא יגיע ולא תוכלו לטוס, תוכלו להפיק את תעודת הדרכון הנכספת בנתב"ג ב 400 ש"ח.
ג. אם הגעתם לנתב"ג כחלק מקבוצה/משפחה ולכולם יש דרכון בתוקף פרט לכם, תוכלו להיעזר גם במקרה זה בשירותי משרד הפנים שבנתב"ג כדי להוציא דרכון חדש.
 

טיפים למוציאים דרכונים חדשים/מחדשים דרכון בנתב"ג

אין חכם כבעל נסיון וביקשנו מכתבנו לבחון את תהליך הוצאת דרכון בנתב"ג כאחד האדם ולהלן הממצאים:
- הדרכון הביומטרי אולי חכם, התהליך והאנשים שמפקחים עליו, ממש לא. הכל מתנהל כשוק.
- אם אתם מסוג א' או ג', תוכלו להגיע בכל שעה ללשכה של משרד הפנים בנמל התעופה בן גוריון ולהוציא במקום דרכון.
- אם אתם מסוג ב', עליכם להגיע בין שמונה בבוקר לארבע אחר הצהריים. מומלץ להיות כבר בשבע וחצי בבוקר.
- עם הגיעכם, תחילה תעמדו בתור (בצד הרחוק מעמדות 1-6, קרוב לשירותי לימוזינה ודלפק 'הדקה ה 90') לקבלת מספר. הפקיד שעומד ליד המכונה יעזור לכם להבין אם הבאתם את כל המסמכים הדרושים ובאיזה תור עליכם להמתין. מספרים שמתחילים ב N מתאימים לסוג א' + ג', מספרי C, הם לסוג ב'.
- כעבור שעה עד שלוש, יקראו את המספר שלכם ויהיה עליכם לגשת לאחת העמדות, 1 עד 6. תקוו שזה לא חמש או שש, מיד תבינו מדוע.
- לאחר שתיתנו 2 תמונות פספורט (אל דאגה, יש מכונת צילום תמונות לדרכון מול משרד הפנים בנתב"ג, המכונה מקבלת את כל סוגי המטבעות הישראלים ורק אותם, העלות היא 15 ש"ח ל 8 תמונות) את הדרכון הישן, סיבה טובה ולפעמים גם כרטיס טיסה, יקחו מיכם את הפרטים, יגבו את התשלום ותעברו לתור בלתי מסודר שנסוב באיזור עמדות 5-6.
- כעבור כ 20 דקות מהתשלום, יכריז אחד מנציגי משרד הפנים (זה שלא במדים) את שימכם במעורפל, או את המספר שזיהה אתכם בתור. אם תצליחו לשמוע אותו וגם להגיע בשנייה וחצי שהוא מרים את ראשו כדי לאתר את הזוכה, כל הכבוד. זה קשה.
 
מזל טוב, יש לכם דרכון בדרך הכי מהירה שאפשר להוציא היום בישראל.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 8 =