סביבה נקייה יותר

הרצון בסביבה נקייה יותר קיים בכל הרשויות. אז איך עוזרים לתושבים לעזור לעצמם?
איכות הסביבה זה נושא שמדיר שינה מעיניהם של המון אנשים, כשהרצון להכניס מודעות לכך רק הולך וגובר ככל שחולפים השנים. יש לציין כי הפעולות הרבות שננקטות אכן עושות את שלהן ואנשים רבים ממחזרים את האשפה שלהם, פחות זורקים דברים סתם כך ברחוב ובכלל, יותר מתעסקים באיכות הסביבה.

אחת הפעולות החשובות ביותר שנעשו בשנים האחרונות היא הצבתם של אשפתונים במקומות רבים בערים וגם של פחי מיחזור גדולים אשר משמשים למיחזורם של מגוון מוצרים ומיונם על פי סוגים. כך יוצא שכמעט בכל רחוב יש פחי מיחזור לבקבוקים, נייר, אריזות ועוד. אמנם לא כולם משתמשים בהם באופן מלא, אך אין ספק כי יש עלייה ניכרת ככל שהזמן עובר. אז איך אפשר להפוך את העולם למקום טוב יותר מבחינת איכות הסביבה? הנה כמה רעיונות.

הצבת אשפתונים
אשפתונים הם פחים קטנים שלרוב עשויים מעץ, ברזל או פלסטיק ומוצבים במקומות "אסטרטגיים". כלומר, מקומות שיש סיכוי גבוה יותר שאנשים רבים יחלפו שם ויצטרכו לזרוק משהו לפח. לשם כך הם קיימים והם עוזרים מאוד לאיכות הסביבה. המטרה היא שאדם לא "יתייאש" עד שימצא פח ויזרוק את הפסולת על הרצפה. ככל שיש יותר פחים בקרבת מקום, כך האפשרות הזו תרד לאט לאט.

הצבת פחי מחזור
כמובן, ככל שיהיו יותר פחי מיחזור כך זה יעודד אנשים למחזר. כל עוד אין מספיק פחים למיחזור, הסבירות שיצליחו להגיע לתוצאות הרצויות היא די נמוכה.

הגברת המודעות
פרסומות בטלוויזיה וברדיו, שלטי חוצות ולמעשה כל מהלך אפשרי אשר יעזור להכניס לאנשים לשגרה את עניין המיחזור כי בסופו של דבר הסביבה שבה אנו חיים צריכה להיות נקייה – וכדאי שכולם יידעו זאת.

קישור: אשפתונים

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם eliran menahem

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 14 =