מה זה רכב 0 ק"מ - האם כדאי לקנות רכב מחברת ליסינג?

האם בקנייה מחברת ליסינג הקונה הוא יד ראשונה או יד 2? האם זה משפיע על מחיר הקנייה/מכירה של האוטו?
מה זה רכב 0 ק"מ - האם כדאי לקנות רכב מחברת ליסינג?
רכב 0 ק"מ - גם מאזדה במבצע מפתה של רכב חדש מתחת למחיר המחירון
בשנים האחרונות, רכישת רכב מחברות ליסינג הפכה לדבר שבשיגרה ואף משתלם ובטוח יותר מרכישה רנדומלית מנהגים פרטיים. חברות הליסינג הן כוח קנייה גדול המסוגל להציע רכבים איכותיים במחירים נמוכים מהרגיל, הן בעסקות רכישת רכב חדש 'רגילות' ובעיקר, תחת עסקת '0 ק"מ' המשתלמת במיוחד לאנשים פרטיים המעוניינים ברכב 'מהניילונים' מבלי לשלם את מחיר הרכב המלא. האם עסקת 0 ק"מ משתלמת לכל אחד ולאיזו תקופה? למה כדאי לשים לב בחוזה עסקת רכב אפס קילומטר מול חברות הליסינג ואיך זה שהן מסוגלות לתת רכב חדש 'מהניילונים' במחיר נמוך מהמחירון עד 30%?!?

איך חברת ליסינג מורידה מחירים לרכבים חדשים שעוד לא עלו על הכביש?

הצרכן והלקוח הגדול ביותר של רכבים בישראל, הוא שוק חברות הליסינג. חברת ליסינג אמורה לספק לקהל לקוחותיה ציים גדולים של רכבים ממגוון יצרנים ורמות גימור וככזו, היא רוכשת מלאי רכבים גדול, מה שמאפשר לה לקבל הנחה גדולה ולרכוש רכבים במחיר זול מהרגיל, הרבה יותר זול מאשר לקוח בודד שרוכש רכב חדש שעוד לא עלה על הכביש.

 

מה היא עסקת 'רכב חדש מוזל - 0 ק"מ'?

כאשר חברת ליסינג רוכשת מהיבואן רכב חדש, היא רושמת חלק מהרכבים על שמה, כיד ראשונה (ולא 'יד 0' כרגיל). היתרון - אפשר לרכוש רכב אפס קילומטר בהנחה משמעותית של עשרות אלפי שקלים, החסרון - הרוכש הוא יד 2. החסרון מתבטא בעיקר בתחושה פיקטיבית של רכב משומש, למרות שהוא חדש לחלוטין ('מהניילונים') ובמחיר המופחת שעל הקונה לתת למי שירכוש ממנו את הרכב בעתיד. אף על פי כן, ההנחה הראשונית של כ 30% מערך הרכב ברכישת רכב 0 ק"מ (לעומת רכב חדש 'רגיל' בו בתום העסקה הראשונית הקונה מוגדר 'יד ראשונה'), הופכת את העסקה למשתלמת בטווח מיידי וארוך.
 
אם נניח הרכב עולה דרך סוכנות היבואן 100 אלף שח והוא מוצע למכירה תחת 'עסקת 0 ק"מ לרכב חדש' במחיר של כ 75 אלף שח, החיסכון המיידי הוא כ 25 אלף שח. אם הרכב יימכר בתוך שנה-שנתיים, יירד מערכו כ 25 עד שלושים אחוזים והעסקה עדיין משתלמת. אם הרכב יימכר בתוך 3-5 שנים, ירידת הערך שלו תהיה לכ 50 אלף שח. מכיוון שהקונה הראשון הוא יד ראשונה והשני יד שנייה, תהיה הורדת ערך של כ 10-15 אחוז נופים, קר כ 5000-8000 שח 'הפסד'. לעומת הרווח הראשוני של כ 25 אלף שח, ההפסד זעום והופך את כל העסקה למשתלמת במיוחד.

 

איך זה שרכב 0 קילומטר עולה כל כך זול?

כאמור, כוח הקנייה של חברת הליסינג (המשיג עבורה רכישה ראשונית במחיר מופחת מהרגיל), ביחד עם העובדה שהרוכש מוגדר יד ראשונה ולא 'יד אפס', גורמות להנחה משמעותית במחיר הראשוני, עד 30% מערך הרכב. 

 

קניתי רכב 0 קילומטר מחברת ליסינג, אני יד ראשונה או שנייה?

מי שרוכש רכב מחברת ליסינג המוגדר בעסקת 'אפס קילומטר', נחשב יד 2, כיוון שחברת הליסינג עצמה מוגדרת כיד ראשונה. מי שירכוש את הרכב בפעם השנייה, יוגדר יד שלישית וכן הלאה.

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 6 =