מתי כוכב 'שואו-טיים' בזכות הרשת האפלה וחברת Vocativ

מיני סדרה בשם דארק-נט של מתי כוכבי הישראלי עולה לשידור ברשת שואו-טיים האמריקאית
מתי כוכב 'שואו-טיים' בזכות הרשת האפלה וחברת Vocativ
מתי כוכבי - כוכב הרשת של שואוטיים החל ממתי? 21.1.2016
תדע כל אם עברייה, כי במעמקי הרשת מוכרים סמים, נשק ואיברים קצורים להשתלה מחדש. בתפקידו כקצין בינה רשתית ביחידת 8200 הצה"לית המהווה את קצה הפירמידה של איסוף מודיעין, נחשף מתי כוכבי לאמצעים משוכללים, לטכנולוגיה שהייתה בדימיון בלבד במישור האזרחי ותהליכי סינון והפקת ידיעות/נתונים קריטים למלחמה בלבנון של שנות ה 80.

'אנחנו רוצים ליצור תכנים שאף אחד אחר לא יכול לספק' הוא מספר לכתב ידיעות אחרונות 36 שנים אחרי, כשברקע, הטראומה הצהלית/ישראלית/מודיעינית מקודמו בתפקיד הקב"ר הצפוני, עמוס לוינברג, 'העינים של המדינה', קצין המודיעין שנשבה בלבנון ו'זימר' את כל מבנה ותכלית המודיעין הישראלי לאויב הצפוני ופגע קשות במערך לשנים קדימה.
 
היכולת של חברת 'ווקטיב' / Vocativ להיות 'העינים של המדינה' לא משאירה מקום לספק, ה'דארק-נט', ה'דיפ-ווב', הרשת האפלה או התחתיות של השרתים - איך שלא תקראו למקומות האפלים שאנחנו, פייסבוק וגוגל לא מגיעים אליהם בדרך כלל - הפכו להיות ספרות קריאה ובהירה לכלים שפיתחו מתי כוכבי וצוות המומחים של Vocativ, המורכב מאנשי הנדסה, מודיעין אזרחי/צבאי ועיתונאים מוכשרים מרחבי העולם והתחומים השונים.
 
בינואר 2015, היו לחבילות התוכן ה'לעוס' של ווקטיב כמיליון צופים. מספרם הגיע ל 100 מיליון באוגוסט האחרון והמספר עולה. 35% מצרכני הידיעות בעולם, לא עושים זאת יותר בטלויזיה/עיתון/רדיו. הם מצפים ומקבלים לאינסטגרם, לפייסבוק וליוטיוב שלהם את המידע מתומצת, מקוצר, מהיר ועם זוויות צילום/פרשנות בכמות ובאיכות גבוהה מבעבר.
 
שלוש שעות לאחר ש'היפר כשר' הותקף בפריז, ידעו המערכות החכמות של 'ווקטיב' בהנחיית מתי כוכבי, לקשר בין התוקף להצהרת נאמנות שנשלחה בפורום עלום לארגון דעא"ש, ידיעה שלמקורות האחרים לקח ימים ושבועות לאשש.
 
חברת ווקטיב מתהדרת במרכז הרצליני גדול ומשרדים נוספים במגדל שלום בתל אביב אשר נמצאים בקשר קבוע עם מרכז הפיתוח הגרמני. "עשרות דוקטורים" אומר מתי כוכבי בחיוך "עומדים מאחרוי המדע שלנו. עסק מאד כבד".
 
בעשרים ואחד לינואר 2016, תעלה ברשת 'שואו-טיים' מיני סדרה שייצר מתי כוכבי, בהשראת העבודה ב'ווקטיב' בשם 'הרשת האפלה' / דארק-נט (או כפי שתיקרא ככל הנראה בישראל - אפלה ברשת). "הם הגיעו אלינו" מספר מתי כוכבי, בטרם כתב שמונה פרקים מאתגרים, על סיפורי הרשת העמוקה.
 
עשר שנים קודם לכן, הקים מתי כוכבי את חברת לוג'יק - מהמתקדמות בעולם לאבטחה אזרחית שזכתה בחוזיי ענק לאבטחת שדות נפט ושדות תעופה. "אולי זה משהו באישיות" הסביר כיצד החליטו מדיניות ערביות כמו מערביות להשתמש בשירותיה של לוג'יק במשך שנים רבות.
 
מאז מעורב מתי כוכבי בפרויקטים מתקדמים של IOT (האינטרנט של הדברים) וכמובן שני מיזמים חדשניים - Mybitat לשיפור חיי הקשיש בביתו ושת"פ הזוי עם סוכן השחקנים ארי עמנואל ליצירת יכולות נויתוח הלך הרוח בקהל שיושב בבית/בהופעה ושביעות רצונו ממה שקורה על הבמה.
 

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 13 =