ישראל מעל המזל

ישראל מעל המזל
באדם קיים צורך בלתי מודע ובלתי ניתן לסיפוק לדעת מה צופן לו העתיד ולשלוט בו. צורך זה הוליד תורות שלמות, ביניהן האסטרולוגיה, אשר אמורה לאפשר לנו להבין את עצמנו ואת מניעינו בצורה טובה יותר, ולצפות את העתיד בצורה חלקית לפחות. מה אומר על כך הרב המקובל ד"ר מיכאל לייטמן?

עובדי כוכבים ומזלות
היקום הוא מערכת סגורה, שכל חלקיה קשורים זה לזה וכפופים יחד לחוקיות קבועה ושלמה. האסטרולוגיה, ושיטות דומות לה, מעניקות לנו אפשרות להבין כמה מהסימנים הקבועים בחוקיות זו, וכך לדעת, באופן כללי ולא מדויק, מה עתיד לקרות. בכל זאת, השאפה שלנו לשליטה על הגורל אינה מתמלאת, וגם בעזרת האסטרולוגיה אין לנו אפשרות לשנות את גורלנו או להשפיע על העתיד לבוא אלא רק, אולי, להתכונן אליו בצורה יותר טובה.

מעל המזל
לימוד חכמת הקבלה הוא האפשרות היחידה שיש לנו להשפיע על גורלנו. במשך שנים הייתה החכמה נסתרת וידועה למתי מעט בלבד, אך במאה השנים האחרונות חל מהפך גדול והמקובלים החלו בניסיונות להביא אותה לידיעת העם. ניסיונות אלה נתקלו בהתנגדות הממסד הדתי ורק בעשרים השנה האחרונות החלה תנועת קבלה לעם, בראשותו של הרב לייטמן, להצליח במשימה שהנחילו המקובלים הגדולים, בעל הסולם והרב"ש: להפיץ את חכמת הקבלה בכל שדרות העם.

נסיעה גורלית
החיים, אומרת לנו חכמת הקבלה, אינם עניין של מזל אלא נסיעה ליעד ידוע מראש, במסלול ידוע מראש. המזלות הם רק חלק מהמערך הכללי של המציאות, והם חלק מהקורות אותנו ולא הגורם למתרחש. הכוחות הפועלים עלינו בזמן אותה נסיעה, אותו מסע שאנו קוראים לו חיים, נקראים "מזל". אם עשינו את עבודת ההכנה הנכונה, כשהמזל מגיע אלינו אנחנו מותאמים אליו ומכוונים למקום הנכון, ואז אנו אומרים שהיה לנו מזל טוב, או שהתמזל מזלנו והצלחנו. אם אנו לא מוכנים לקראת המזל שמגיע, ואיננו מכוונים לכיוון הנכון בזמן הנכון, אנו חווים קשיים וסבל ומתארים את המצב כביש מזל או מזל רע שנפל בחלקנו.

מי נוהג ברכב?
הרב לייטמן מסביר כי בעצם הנסיעה במסע החיים היא נסיעה אוטומטית, שאין לנו שליטה על המתרחש בה, והשליטה היחידה שלנו היא על הניווט הפנימי, הכיוון הפנימי אליו אנו מכוונים, שקובע, למעשה, אם אנחנו מתואמים עם המזל או לא. חכמת הקבלה היא השיטה היחידה המאפשרת לנו לכוון את עצמנו בצורה נכונה, ולהיות מתואמים עם המזל, עם הכיוון הנכון להתקדמות שלנו.
כולנו מתקדמים באותו כיוון, לכיוון אותה מטרה. חלקנו עושים זאת ברצון, מתוך הבנה שזו הדרך הנכונה, וחלקנו סובלים, מבולבלים וסופגים מכות בדרך. במסגרת לימודי חכמת הקבלה במכללת קבלה לעם לומדים כיצד לגרום לכל המזל המגיע אלינו להתגשם לטובה, ואיך למשוך אלינו יותר ויותר מזל, כך שהדרך למטרה תעבור מהר יותר ובצורה נעימה יותר.קישור: קבלה לעם

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם מיכאל לייטמן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 12 =