צניחה בכניסות לאתר מאז גירסאת המובייל

אתרים רבים מדווחים על ירידות חדות בנתוני גוגל אנליטיקס, מדוע זה קורה?
צניחה בכניסות לאתר מאז גירסאת המובייל
אתר לא מקודם או טעות בניטור? מוביילגדון משפיע כמעט על כולם
אחד הזעזועים הגדולים שהעבירה גוגל את הרשת בשנים האחרונות, קרה באפריל 2015, עת הודיעה גוגל כי ההתייחסות שלה לאתרי אינטרנט משתנה. היא לא רוצה לראות יותר אתרי desktop מעוצבים, היא רוצה לראות אתרי מובייל מותאמים. למה? כי 60% מהתנועה לגוגל (וכך גם לכל האתרים הגדולים והמקודמים כמו שצריך בעולם), היא תנועת מובייל. בעלי אתרים רבים מדווחים על התדרדרות וירידה בכניסות, למרות הכנה של גירסה מותאמת מובייל ו/או עיצוב ריספונסיבי המתאים לכל רזולוציה, מכשיר ודפדפן. מדוע זה קורה? התשובה פה.

איך מזהים ירידה בתנועה?

ירידה בתנועה ניתן לראות על פי מערכות תנועה פנימיות הקיימות היום בכל אתר רציני, או בעזרת מערכת הניטור של גוגל - גוגל אנליטיקס. הגרפים לא ישאירו מקום לספק, משהו השתנה יום אחרי ה 21 לאפריל. זו יכולה להיות ירידה דראסטית או מדורגת, זו יכולה להיות היעלמות כמעט טוטאלית של מבקרים (באתרים שבהם המובייל תופס מעל 90% מתנועת האתר וכבר יש לא מעט כאלה) וכד.


מדוע יש ירידה בתנועת מבקרים לאתר שלי מאז השינוי של גוגל?

יכולות להיות שתי סיבות לצניחה בכמות המבקרים על פי גוגל אנליטיקס, מאז אותו שינוי הנקרא 'מוביילגדון': 1. לא עשיתם התאמה וגוגל מענישה אתכם על זה. או 2. עשיתם התאמה אבל שכחתם שצריך לנטר את הפתרון. האחרונה, היא הסיבה הנפוצה ביותר לאותה קריסה מדומה בכמות המבקרים. ניתן לזהות את המצב הזה במיוחד אם כמות הפניות/קניות לא ירדה. על שעליכם לעשות הוא לוודא שקוד האנליטיקס הנמצא באתר ה'רגיל', ישב גם בגירסאת המובייל ובא לציון גואל.

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 14 =