עמותות לסיוע משפטי ושירות משפטי חינם באינטרנט

מה הן עמותות לסיוע משפטי ואתרי ייעוץ עורכי דין חינם ברשת
עמותות לסיוע משפטי ושירות משפטי חינם באינטרנט
עמותה לסיוע משפטי היא בדרך כלל התאגדות של מספר עורכי ועורכות דין לצורך מענה משפטי לנושא/עניין/מטרה מסוימת. קיימות עמותות משפטיות רבות שתורמות את נסיונן וזמנן להגן, לייעץ וללוות אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מעוטי יכולת, מיעוטים (נשים, ערבים, עולים חדשים, עובדים זרים וכד'). שירות משפטי חינם הוא לאו דווקא עיקר הפעילות של עמותה משפטית. אומנם ככזו, היא מסייעת במחירים מוזלים מהמקובל, אך לא כל עמותה או אתר באינטרנט המציעים שירות משפטיים במסגרת עמותות, הם שירותים משפטיים חינם.


איך מוצאים עורך דין לא יקר? האם שירות משפטי מקצועי 'ירושש' אותי?

רשת האינטרנט הישראלית מלאה באפשרויות 'אונליין' רבות שצצו בשלוש השנים האחרונות. הובילו אותן מספר אתרים פרטיים שהפכו את המשרד הפיזי ל'מחסן שירותים אינטרנטיים' והיו הראשונים להבין את הצורך המתעורר ואת האפשרות לניצול הכלים הטכנולוגים החדשים לטובת שירות מוזל, מהיר מבלי לפגוע באיכות ובמקצועיות המשפטית החשובה יותר מכל.

אחריהם, הבינו הפורטלים הגדולים בישראל, בינהם מאקו ו-ווינט את הפוטנציאל הגלום והצורך בצבר עורכי דין שיתנו מענה למגוון הולך וגדל (ומורכב מאד) של שאלות משפטיות וצרכים משפטיים. 'פרקיליטי IL' של מאקו הוא דוגמא מצויינת להתממשות היכולות הטכנולוגיות המחברות בין גולש/ת בבית לעורך דין במשרד.

תחומי משפט בהם ניתן להיעזר בשירותי עמותות משפטיות:

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ויותר עורכי דין מעוניינים לספק לפחות חלק מהשירותים שלהם באמצעים מהירים, טכנולוגים וכאלו שחוסכים כסף להם וללקוחות, יש יותר תחומי משפט (ובכלל, שירותים בארץ ובעולם) שמתאפשרים בקלות בעזרת SMS, אימייל, פקס, אתרי אינטרנט וגם אפליקציות מובייל לסמארטפונים. השירותים הפופלארים ביותר שניתנים דרך הרשת הם הסכים וחוזים. 'צוואה אונליין' הוא טופס מקוון שניתן למלא ולחסוף אלפי שקלים באמצעותו. הכנת הסכם ממון או אף הסכם גירושין בהסכמה, תהליכים יקרים אצל עורכי דין, הופכים לזולים, מהירים ונגישים באמצעות טפסים דומים.

הדור החדש של שירותים משפטיים אונליין:

הדור החדש של שירותים משפטיים דרך הרשת -  הוא למעשה שילוב בין הישיר, לאישי. בין המענה האוטומטי, הכמעט מלא למקרים משפטיים רבים וייעוץ בלתי מחייב, לבין הגעה מסורתית למשרדי עורכי הדין וקבלת שירות 'רגיל'. המציאות המשפטית של ימנו מחייבת את השילוב הזה שנותן גמישות לצד חיסכון אדיר בעלויות משפטיות וטירטור.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 9 =