גוגל מפסיקה לשלוח את מילת החיפוש - Keyword לבעלי אתרים

חדשות מרעישות בעולם קידום האתרים והשיווק אונליין - אחרי ניסוי של שנה והיצטרפותו של דפדפן פיירפוקס, מפסיקה גוגל להעביר לבעלי אתרים מידע של ביטוי מפתח
גוגל מפסיקה לשלוח את מילת החיפוש - Keyword לבעלי אתרים
גוגל - רואים את טובת המשתמש
במהלך שנראה הזוי בתחילה, החליטה חברת גוגל שכל משתמש המחובר לחשבון הגוגל שלו (ג'ימייל וכד'), אשר יבצע חיפוש, המידע אודות החיפוש שלו - לא יועבר, בניגוד לעבר - לבעל האתר שצופה בסטטיסטיקות, מסתמך ופועל על פי המידע החשוב הזה. לאחר ניסוי קצר שזכה לביקורות אוהדות מצד המשתמשים ונדחה בבוז (אבל בקול ענות חלושה ומפוחדת של מקדמי אתרים), היצטרפה מוזילה והודיעה שכל חיפוש מדפדפן פיירפוקס, גם הוא לא 'יעביר' את מילת החיפוש.


ההשפעה של אבטחת ביטויי החיפוש על הנתונים של מקדמי ובעלי אתרים

במהלך השנה האחרונה, צפו אתרים בארץ ובעולם בתופעה הולכת וגוברת ש'כילתה' עד 40% מהסטטיסטיקות שלהם - במקום מילת מפתח או ביטוי חיפוש שהיו רגילים לראות, שלחה גוגל למערכות פנימיות ו/או גוגל אנליטיקס את הפרמטר - Not Provided. בעלי ומקדמי האתרים נאלצו 'להסתפק' במידע חלקי.

השינוי העדכני של גוגל - כל החיפושים חסויים!

מעתה, כל החיפושים יהיו תחת https, קרי, הסטטיסטיקות מגוגל יראו (קרוב ל) 100% Not Provided. גוגל הכינה את הקרעקע לשינוי - הניסוי הארוך, החיבור בין וובמאסטרס טולס לאנליטיקס (שמאפשר גם עכשיו וגם בעתיד לקבל את הנתונים האלה, אבל מכיוון אחר לחלוטין, לא קשור ולא תלוי מסלול/גולש) וכמובן המידע ביטויי המפתח ב-וובמאסטרס טולס שהוצגו עד לאחרונה ל 90 יום אחורה והורחבו ממש לאחרונה ל 365 יום (שנה).דירוג:  (4.4)

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 13 =