איך לבחור מערכת אזעקה לבית

בין אם עברתם לבית חדש ואתם מעוניינים להרגיש בטוחים, או שבחרתם להרכיב מערכת אזעקה בביתכם הקיים היות שפרצו לכם בעבר או עקב תחושות פחד, ההחלטה להתקין מערכת אזעקה תשרת אתכם כנדרש.

בין אם עברתם לבית חדש ואתם מעוניינים להרגיש בטוחים, או שבחרתם להרכיב מערכת אזעקה בביתכם הקיים היות שפרצו לכם בעבר או עקב תחושות פחד, ההחלטה להתקין מערכת אזעקה תשרת אתכם כנדרש. באופן מצער, קנה מידת הפשיעה רק גובר, והפושעים הולכים ונהיים מתוחכמים יותר ויותר בכל יום שעובר.
אם בימים עברו דלת כניסה עם מנעול ובריח הייתה אמצעי הגנה מספק, כיום גם זה לא תמיד מספק ונחוץ מיגון אפקטיבי יותר. באופן מעשי, הקביעה להרכיב מערכת אזעקה היא בין הבחירות המהותיות יותר בכל השייך לבית שלכם, היות ומערכת האזעקה שומרת עליכם וגם על רכושכם והופכת אתכם לרגועים ומסירה את החשש מפני פריצות, תקיפות או שאר סכנות. המנוחה והשלווה שמאפשרת מערכת אזעקה ביתית שווה הכל.

בחירת מערכת אזעקה ביתית: השלבים
בטרם אתם בוחרים איזו מערכת אזעקה להרכיב בבית, יהיו כמה שלבים אותם תידרשו לבצע על מנת שהתהליך יזרום בצורה חלקה ולא יתגלו הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך. לפני הכל, אפיינו לעצמכם את הסיבות ואת הנחיצות בגינם אתם רוצים להרכיב מערכת אזעקה ביתית. האם קרו בזמן האחרון פריצות בבתים בשכונה בה אתם חיים? האם אתם בוחרים להתקין אזעקה 'לכל התרחשות שלא תבוא'? אם והתרחשו לאחרונה פריצות באזור שלכם, תחקרו את מאפייני הפריצות כך שתדעו טוב יותר מהן שיטות הפעולה של כלל הפורצים שעובדים באותו אזור וכך תוכלו להתאים לביתכם את מערכת האזעקה האידיאלית.

לאחר מכן, יהיה עליכם לבצע בדיקה בכל חדר וחדר בבית ולבדוק את כלל החלונות, הדלתות ויתר דרכי המעבר לבית. קודם שאתם רוכשים מערכת אזעקה, מוטב קודם להרכיב מנעולים על כל הדלתות והחלונות על מנת להוזיל את העלויות ולקדם את הבטיחות בביתכם. ככה לא תידרשו לרכוש מערכת אזעקה לכל הבית אך תוכלו להתקינה אך ורק באזורים הראשיים או המוגנים פחות. עם התקדמות התהליך, מערכת האזעקה תידרש להיות מחוברת לכל הדלתות והחלונות ככה שיעשה בר ביצוע לגלות פורצים מכל נקודות הגישה האפשריות והרצת צופר מתי שמאתרים גוף זר בבית.

בהמשך התפתחות השלבים תצטרכו להחליט אם אתם מעוניינים לחבר את האזעקה למוקד אבטחה. חיבור למוקד מתבצע דרך יחידת הפעלה של האזעקה אשר משגר אזהרה למוקד כאשר האזעקה מופעלת כשנדרש, מוקד האבטחה, ישלח בשבילכם רכב סיור ומאבטחים שיחקרו את המקרה, אולם קודם יתקשר ויוודא שלא מדובר בהפעלה מסולפת.

איזו מערכת אבטחה כדאי לבחור?
מערכות אזעקה שונות מצוידות בגלאים שונים שתכליתם למצוא תזוזות ונוכחות של גופים מפוקפקים בבית. סוגי גלאים רווחים הם גלאי נפח, גלאי וילון, גלאים מגנטיים, גלאי דו קרן, גלאי נפח אינפרא אדום, גלאי שבר זכוכית, גלאים חיצוניים –האפשרויות הן ללא גבול.כדי שלא תתבלבלו מהכמות הגדולה, רצוי שתקראו למומחה מחברת אבטחה כל בעל מקצוע בעל ניסיון בהתקנת אזעקות, ותבקשו ממנו לבדוק את ביתכם ולראות אלו גלאים מתאימים לכם.

בעת שהבנתם מה נחוץ לכם, זה הזמן להכין 'סקר שוק' למצוא באינטרנט חברות אבטחה שמתקינות אזעקות ולבקש מחברים המלצות על מתקיני אזעקות מוסמכים. כאשר יהיה לכם את כל המידע, תוכלו להמשיך בתהליך ולהתקין את האזעקה.


G4S ישראל
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אבי תורן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 6 =