אימון אישי לקריירה

אחת המהפכות הבולטות בעשור האחרון היא ללא ספק חדירתו של האימון האישי לעולמנו. מה שהחל כאימון קבוצתי ספורטיבי החותר להשבחת תוצאותיהם של השחקנים ובוצע בידי מאמן הנבחרת, השתכלל פלאים, והפך בשנים האחרונות לאימון אישי רבגוני המתבצע בשלל אופנים (קבוצתי, פרטני, או משולב) ומסייע לאינספור מטרות, בניהם אימון אישי לקריירה.

מהו אימון אישי לקריירה וכיצד הוא מתנהל?
אימון אישי לקריירה הוא אחד מסוגי האימון האישי הנפוצים ביותר כיום, ומטרתו לסייע לכל מי שמעוניין למצוא את תחום הקריירה והתעסוקה האידיאלים והמספקים ביותר עבורו. אימון אישי לקריירה מושתת על עקרונות האימון האישי הכללי, ועל כן נערך באותו אופן: תחילה המאמן האישי מוביל את המתאמן אל עבר יצירת בהירות בחייו, והגדרת מטרותיו. לאחר מכן המתאמן והמאמן מכירים בחוזקות ובחולשות של המתאמן ומבינים אילו דפוסי התנהגות וחשיבה עיכבו או מנעו מהמתאמן להצליח להגשים את רצונותיו ולקראת שלבי הסיום המתאמן יהיה בנקודה בה הוא יודע את המטרות שהוא חפץ להגשים, מכיר את היתרונות שלו, יודע להיזהר מהנקודות הפחות חזקות אצלו, כך שהוא יכול לנתב את דרכו אל עבר הגשמת רצונו בהצלחה. אימון אישי לקריירה יכול להתבצע גם באמצעות אימון קבוצתי המרכז מספר מתאמנים בעלי מטרה זהה ומאמן אישי אחד, וגם באמצעות אימון פרטני המשלב מאמן אישי ומתאמן בודד. השיטה הרווחת כיום הינה השיטה הפרטנית, אולם אין בכך שום קביעה באשר לאיכותו של אימון קבוצתי לקריירה.
למי מתאים אימון אישי לקריירה?
אימון אישי לקריירה כמו כל אימון אישי אחר, מתאים בראש ובראשונה - לכל מי שמעוניין לבצע שינוי בחייו, להתגבר על חסמים ומכשולים, לשפר את ההישגים והיכולות ולנצל את מלוא הפוטנציאל שטמון בו. אימון אישי לקריירה מתאים בעיקר למי שמעוניין למצוא את הנתיב המקצועי שמתאים עבורו, אולם, אימון אישי לקריירה מתאים גם לכל מי שמעוניין להביא למצב חיובי את מיקומו הנוכחי בעבודה, לשפר את יכולותיו ולהפוך למוביל בתחומו. נוסף על אלה, היום, אימון אישי לקריירה משלב לעיתים גם מסלול של הכוונה לימודית מקצועית מה שמרחיב את קהל היעד של אימון אישי לקריירה ומאפשר גם לכל מי שנמצא בראשית דרכו הלימודית ומתוך כך ברוב המקרים גם המקצועית, לבחור מלכתחילה במסלול הלימודים הנכון ביותר עבורו, מה שיסייע לו להשתחל אל המקצוע הטוב ביותר עבורו וכתוצאה מכך לרוות נחת בכל הנוגע לעניין הקריירה.
לסיכום:
אימון אישי לקריירה הינו תהליך ייחודי נפוץ ביותר ברחבי הארץ והעולם. את האימון האישי לקריירה ניתן לעבור או כאימון אחד על אחד או כאימון בקבוצה. בשתי הדרכים, התהליך שואף להביא את המתאמנים לידי מצב בו הם מגדירים את המודל הקרייריסטי שמתאים להם כמו גם המקצועי והלימודי.


carmiomero@gmail.com
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 14 =