ניהול תזרים מזומנים: קבלת תמונה פיננסית כוללנית ובהירה.

בעלי עסקים רבים אינם מסוגלים לחזות את הכנסותיהם בפרק זמן של מספר חודשים, כאשר בשיטה פשוטה של ניהול תזרים מזומנים נכון, קיימת אפשרות החיזוי של צפי הכנסות עתידי לטווח של חצי שנה.
ניהול התזרים מהווה כלי מהותי לניהול רציף של העסק ולהחלטות עסקיות עם השפעה ארוכת טווח. באמצעות ניהול התזרים ניתן לקבל תמונת מצב כוללת, מעודכנת וחזויה של החשבון הן מבחינת ההכנסות והן מבחינת ההוצאות, החל בהווה הנתון ועד לשני רבעונים הקרובים. התשלומים שאמורים להילקח בחשבון הינם התשלומים הקבועים לרשויות כדוגמת ביטוח לאומי, מע"מ, מס הכנסה, תשלומי ספקים כמו חשמל וטלפון, תשלומי רשויות כמו ארנונה, ותשלומי שכר. כמו כן קיימים גם התשלומים המשתנים כדוגמת הרכישות החד פעמיות וספקי סחורה. שורת ההוצאות קבועה וחזויה בניגוד לשורת תזרים המזומנים הנכנס אל קופת העסק, למרות שהפרמטר הזה אפשרי לחיזוי. ניהול התזרים מאפשר לבעלי העסקים תובנות על מצב המזומנים בקופת העסק בכל רגע נתון, וכך ניתן לבנות תרחישים בכדי להימנע מכניסה למשבר. חשוב להדגיש כי למרות שכל בעל עסק מתמודד עם הוצאות מול הכנסות, על התזרים להתאים בצורה מדויקת למאפייני העסק וצרכיו.

ניהול תזרים מזומנים: מעסק כושל למינוף כלכלי
הפעולות אותן ניתן לבצע על מנת לשפר את ניהול תזרים מזומנים הן קיזוז תקופת האשראי המוענקת ללקוחות, הנחות ללקוחות על תשלום במזומן וכדומה. בנוסף, לעיתים נחוץ מערך גבייה תקיף על לקוחות הנוטים לפגר בתשלומים, להימנע מהענקת שירות ללקוחות הנמצאים בקטגוריה של רמת סיכון גבוהה, לפנות אל אמצעי תשלום ספציפיים ולוותר על אחרים וכדומה. פעולות אלו הן דוגמה קלאסית להבנות אותן ניתן לקבל מניהול תזרים מזומנים נכון. בעלי עסקים לא מעטים מבחינים בשלב מסוים של התנהלות עסקיהם כי אף על פי השעות הממושכות של העבודה וההכנסות ממנה, בפועל שורת הרווח בבנק מאכזבת. זוהי דוגמה קלאסית לעסק בעל ניהול תזרים מזומנים לקוי, או לעסק שאין בו כלל ניהול תזרים מזומנים. בנסיבות מסוימות גם קיימת ההרגשה המעיקה של איבוד שליטה. אף על פי שקיים הרצון למינוף ופזילה לעבר נישה חדשה, קיים החשש של נטילת סיכונים, זוהי העת בה אנו ממליצים להסתייע בשרותי ייעוץ פיננסי. כשמדובר בהחלטות גורלות, לא מעט עסקים מגיעים למבוי סתום, כאשר מצד אחד קיים מחסור בפתרונות ענייניים בהיבט של המסוגלות הפיננסית של העסק, ומנגד תפיסות כלכליות לקויות ומקובעות שאינן מאפשרות מינוף של העסק. הדרך להתייעלות ומינוף הינה הליווי פיננסי, בסיוע צוות מומחים פיננסים שלא רק ייעץ אלא יסייע לעסק להיוותר בנתיב האופטימאלי החל מצעדי השינוי ההתחלתיים, דרך עמידה מול גורמים פיננסיים וגיוס כספים, וכלה בהגעה של העסק למצב סטאטי של יעילות מקסימאלית.


ניהול תזרים מזומנים והאמצעים לגיוס המימון
לא מעט בעלי העסקים חשים תסכול ועוגמת נפש בעת פנייתם אל הבנקים במטרה לגייס אשראי לעסקים הנחוץ לעסקיהם. חוסר האונים הזה נובע מיידע פיננסי לקוי בכדי לאתר את תוכנית אופטימאלית למימון לעסקים המותאמים בדיוק לצרכים של העסק שלהם. במקרים רבים הבנק דורש בטחונות, ערבויות ודו"ח ניהול תזרים מזומנים. במצבים הללו עולה הצורך באיתור אנשי מקצוע שילוו את העסק וייצגו אותו, תוך ניהול משא ומתן קשוח מול הבנקים כמו גם אלטרנטיבות חוץ בנקאיות על מנת לגייס מקורות מימון. מומחים פיננסיים יבחנו את כל האופציות לגיוס האשראי, וימליצו לכם על אופן המימון הטוב ביותר עבור העסק שלכם. שלבי גיוס האשראי כוללים ליקוט ומיון המידע גולמי, ייעוץ פיננסי יסודי של הלקוח על מנת לאמוד את מצבו הכלכלי המדויק, גיבוש דו"ח עסקי כוללני למטרת גיוס האשראי או למטרת הבראת העסק ומינופו, וניהול משא ומתן בין האופציות האופטימאליות שהתקבלו, לאחר הניתוח אנליסטי מעמיק, ובחירה, לבסוף, של האפיק הטוב ביותר לגיוס האשראי. קיימות אלטרנטיבות נוספות להלוואות בדמות הלוואות בערבות המדינה, או קרנות פרטיות פילנתרופיות הפועלות על בסיס דומה.גם בנסיבות הללו יש צורך בסיוע בהגשת דו"ח תזרים המזומנים ומילוי הניירת המתאימה על מנת להגדיל את הסיכוי לאישור בקשת המענק.


גבע בראט
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 12 =