דיקור סיני – התוצאות מדברות בעד עצמן

דיקור סיני- הרעיון מאחורי הדקירה

דיקור סיני, המוכר לרבים בשמו אקופונקטורה, הוא שימוש במחטים דקיקות ועדינות הננעצות בנקודות שונות בגוף ומשחררות חסימות הגורמות למכאובים שונים, מחלות כרוניות, ותסמינים רבים אחרים. דיקור סיני הוא ענף רפואי עתיק יומין, שעד היום, בשל ההצלחה הניכרת בטיפולים בו, נעשה בו שימוש בעולם.

אבן היסוד של דיקור סיני היא שחרור הגוף מכל חסימה אנרגטית שהיא. לפי האסכולה הסינית, אנרגיית החיים היא הצ'י, והיא זורמת בגופינו בנקודות שונות, הקרויות מרידיאנים. בזמן שנוצרת חסימה שתאפשר זרימה חלקה של הצ'י, מתחיל להיות מצב גופני נפשי ירוד ונדרש שחרור מחסימות אלו. מטפל באמצעות דיקור סיני ימקם את המחטים העדינות במספר נקודות בגוף, הנמצאות במיקום במרידיאנים. את מיקום הנקודות להחדרת המחטים, יקבע המטפל רק לאחר בדיקת המטופל ואבחון מצבו.
דיקור סיני, כחלק מהרפואה הסינית הוא שיטת טיפול שיעילותה נבדקה והוכחה כוודאית. הטיפול מסייע למגוון תחלואים ובעיות כרוניות החוזרות ופוקדות את גופו של המטופל, בין היתר כאבי אוזניים חדים, כאבי מחזר, מיגרנות, דלקות באוזניים, כאבי רגליים, נזלת כרונית, כאב ראש ועוד. תסמינים כגון אלו לא נפתרים ונעלמים באמצעות טיפולים הניתנים ברפואה המערבית. לכל היותר יש הקלה זמנית עד ההתקפה הבאה. דיקור סיני יוצא מנקודת הנחה כי יש לסלק את מקור התופעה הגורם להישנות הכאבים או המחלה, לחזק את הגוף כולו ולא רק את הברכיים הכואבות או הנזלת שלא נגמרת, ולהבין מהיכן נובע הדבר. הטיפול באמצעות דיקור סיני מתייחס לכל מטופל אינדיבידואלית, מטפל באדם, גם מהאספקט הנפשי, משחרר חסימות, והתוצאות ניכרות בפועל.

דיקור סיני- ענף ברפואה משלימה לטיפול כולל ומקיף

דיקור סיני הוא שיטת טיפול הוליסטית, אחרים יכנו אותה אלטרנטיבית. טיפול הוליסטי מתייחס אל המטופל כמכלול של נושאים הכוללים את גופו, נפשו, הרגלי חייו והתזונה שלו, חולשות, תחלואים קודמים ורגישויות למיניהן. התפיסה הזו, היא מנוגדת לתפיסה של הרפואה המערבית המתייחסת לסימפטום, ובמקרה הטוב תספק לחולה כדור, משחה או טיפות אוזניים, שהן מוצר מדף. ברפואה ההוליסטית ניתנים צמחי מרפא המורכבים אישית עבור כל מטופל ומטופלת, מתבצע אבחון מקיף וכולל של הבעיה, והאדם כולו, כשלם, מקבל את הטיפול ולא רק כאבי הראש מהם הוא סובל. כמובן שניתן גם טיפול להקלה מיידית, אולם המחשבה היא גם לטווח הארוך, כטיפול מונע, על מנת שהתופעה לא תחזור על עצמה.
שיטות הוליסטיות אלו נקראות בעולם המערבי, רפואה משלימה, ביניהן גם דיקור סיני.
קופות החולים המעניקות טיפולים קונבנציונליים, מכירות אף הן בערכה של הרפואה המשלימה, וכיום ניתן למצוא בהן שלוחות המעניקות טיפולים של רפואה משלימה, כלומר זו המשלימה את הטיפול הקונבנציונלי. בין השירותים המשלימים אותם מציעות קופות החולים, בולט בנוכחותו דיקור סיני.


מאסטר פלוס- אייל ליבנה.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 12 =