איך להשיג פטור באנגלית? מבחן אמיר לדוגמא יכול מאד לעזור.

לא צריך לקחת המון קורסים באוניברסיטה, מספיק לעבור מבחן אמיר.
מבחן אמיר הוא מבחן הבודק את רמת האנגלית שלנו. כדי לא להגיע למבחן ולהיות מופתעים, חשוב לתרגל לפחות מבחן אמיר לדוגמא אחד לפני המבחן האמיתי. אחרת, איך תוכלו באמת להצליח במבחן?מטרת מבחני אמיר לדוגמא הינה לבדוק כיצד הנבחן מתמודד עם שאלות הבחינה, וכיצד הוא עומד במסגרת זמני הבחינה.

דברים שאפשר ללמוד מביצוע מבחן אמיר לדוגמא:
שינוי סדר פתרון השאלות בכל פרק –
הכוונה לכך שניתן להתחיל למשל עם שאלות הבנת הנקרא ורק לאחר מכן להמשיך ליתר שאלות הבחינה. שימוש בדרך זו מאפשרת לנבחן ברוב המקרים לפתור כמות גדולה של שאלות בכל פרק ולעתים גם את כולן תוך עמידה בזמני הבחינה. ככל שהנבחן יפתור יותר שאלות ויעמוד בזמנים, כך ציון בחינת האמיר שלו יהיה גבוה יותר.
מבחן אמיר לדוגמא – מבנה ותוכן הבחינה
בחינת אמיר כוללת בתוכה שלושה פרקים. בכל פרק נמצאות 27 שאלות. מגבלת הזמן לכל פרק הינה 25 דקות. לאחר תום הזמן, על הנבחן לעבור לפרק הבא גם אם לא סיים להשיב על כל שאלות הפרק.
פרקי הבחינה –
1. הבנת הנקרא – פרק זה מורכב משני קטעי קריאה של 350 מילים בממוצע לכל קטע (הנושאים בקטע הינם נושאים כלליים, ולא נדרש מהנבחן כל ידע בנושא. מה שחשוב הוא להבין את הרעיון הכללי או המסקנה בקטע), לכל אחד מהם 5 שאלות. בחלק זה אוצר המילים נבחן פחות, אך אין ספק שהיכרות עם המילים שמופיעות בקטעים בהחלט יכולה לעזור.
2. השלמת משפטים – על הנבחן לבחור את המילה הנכונה להשלמת המשפט, מתוך 4 מילים אפשריות.
3. ניסוח המשפט מחדש – על הנבחן לבחור את המשפט שמביע בצורה הנכונה ביותר את הרעיון הנמצא במשפט המקורי.
כללי עזר ללמידה נכונה לבחינת אמיר
• חלוקת זמן הלמידה – אפשר להכין לוח זמנים הכולל בתוכו ימים ושעות קבועות לתרגול ולמידה לבחינה.
• הצטיידות במילון ברמה טובה, מבחני אמיר לדוגמא וספרי אמיר.
• דרך נוספת, ואולי הדרך הבטוחה ביותר להצלחה בבחינת אמיר היא הרשמה לקורס אמיר. בקורס יינתנו לנבחן כל הכלים, העזרים והטיפים הדרושים להצלחה בבחינת אמיר, תוך שימוש בספרי אמיר, מילון, ומבחני אמיר לדוגמא מעודכנים וייחודיים לבחינת אמיר.
הכנה למבחן אמיר דרך מבחני אמיר לדוגמא
לנבחן לא צפויות הפתעות מיוחדות בעת ביצוע מבחן אמיר. הכרת תוכן ומבנה הבחינה, סוגי השאלות ומסגרת זמן הבחינה, מפחיתים משמעותית את חוסר הודאות והחששות לקראת המבחן. כל זאת הודות להכנה יסודית לבחינת אמיר תוך שימוש במבחני אמיר לדוגמא ותרגול שוטף של החומר.
כלל עזר
יש להתייחס למבחני אמיר לדוגמא כאל מבחני אמיר אמיתיים. כך נוכל להיות אובייקטיביים עם עצמנו, לבדוק האם אנו עומדים במסגרת הזמן המוקצבת לבחינה, לבדוק טעויות ולתקן אותן. כך נגיע לבחינת אמיר מוכנים כמה שיותר ונטולי הפתעות.
סוד ההצלחה במבחן הוא תרגול, בדומה לשאר המבחנים השונים. נבחן שיתרגל יותר יגיע לבחינה מוכן יותר, וישפר את סיכוייו להשיג ציון אמיר גבוה.
תרגול מבחני אמיר לדוגמא
כדי לתרגל נכון ולא לגלוש יותר מדי ולאבד זמן יקר, יש להיעזר במספר שיטות תרגול –
• קריאת מאמרים וטקסטים באנגלית.
• יש להיעזר במילון ברמה טובה, ללמוד ולשנן מילים מתוכו. רצוי להשתמש במילון המכיל מילים באנגלית לבחינה הפסיכומטרית, מילים אלה משמשות גם להכנה לקראת בחינת אמיר.
• חשוב לתרגל כל הזמן שאלות הדומות לסוגי השאלות הנשאלות בבחינת אמיר.


עדי כורם
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 8 =