עייפות כרונית – כיצד נפטר ממנה באמת?

עייפות כרונית – מגוון של גורמים לה
החיים מלאי המשימות משרים עלינו פעמים רבות עייפות ששינה טובה מסלקת מיד. אבל לפעמים, אנחנו לא מצליחים לחזור להרגיש ערניים על אף שינה ארוכה. אם מדובר בתופעה חוזרת ונשנית בה אנחנו ממלאים את המצברים בשינה אבל מתעוררים עייפים, כנראה שלא מדובר בעייפות רגילה אלא בתופעה של עייפות כרונית.

עייפות כרונית כשמה כן היא, עייפות שלא עוברת. היא ממלאה את חיינו באופן כזה שמקשה עלינו לתפקד וככל שאנחנו שוקעים בה יותר, אנו עלולים ללקות בדכדוך או דיכאון בשל חוסר התפקוד וחוזר חלילה. האמת היא שאין דומה בין אדם אחד שעייף באופן כרוני לאדם אחר עם עייפות כרונית. ראשית, חשוב לוודא שהעייפות אינה תסמין שמשקף מחלה קשה שמתפתחת בגוף ללא ידיעתנו. לעתים מדובר גם בהתחלה של שפעת קשה או וירוס דומה שאנחנו מרגישים את הסימפטומים שלו רק מאוחר יותר. נשים עשויות ללקות בעייפות כרונית בשל מחזוריות הורמונלית מסוימת והדבר משבש מאוד את חייהן מבלי שהן מודעות לכך שזו הסיבה. תזונה לא מאוזנת שאינה כוללת את אבות המזון במידה הנכונה, או שאינה מאפשרת לנו לספוג מספיק ויטמינים ומינרלים החיוניים לנו, עשויה גם היא לגרום לעייפות כרונית. דיכאון, חרדה ומצבים נפשיים קשים אחרים עלולים לגרום לכם להרגיש חסרי חיוניות וללא חשק לצאת מהמיטה, מה שיגרור אחריו תחושה נפשית קשה עוד יותר ועייפות גדולה נוספת. גם תפקוד קלוקל של בלוטת התריס עשוי להשפיע על תחושת העייפות ולהגביר אותה. אם כל הגורמים הללו לא יטופלו, העייפות עלולה להחריף וגם אם לא היו לכך גורמים נפשיים, הם עלולים להופיע בהמשך בשל תחושת חוסר החיוניות וחוסר התפקוד.

חיזרו להיות ערניים עם מגוון טיפולים
לא נעים להעביר את היומיום בלי חשק לתפקד ולבצע את המטלות היומיות שלנו. חישבו כמה נעימים החיים כשאנחנו חשים מלאי אנרגיה ובעלי יוזמה ומרץ. אם אתם פונים לרופא המטפל שלכם בשל עייפות כרונית, הוא בוודאי יערוך בדיקות דם ויערוך תשאול מקיף לגבי המצב הרפואי שלכם. בהתאם לממצאים, תקבלו טיפול מתאים. תרופה פסיכיאטרית תקבלו אם המקור הוא נפשי, טיפול בבלוטת התריס אם דווקא זה המקור לעייפות הכרונית ותוספי תזונה אם בדיקות הדם שלכם מראות על ספיגה לא טובה של ברזל ומינרלים אחרים. אם יש לכם נדודי שינה יתכן שתקבלו כדור שינה ואילו בעיות שינה אחרות כמו נחירות המשפיעות על איכות השינה, ייבדקו ויטופלו בהתאם.

עייפות כרונית – אפשר לשים לזה סוף!
טיפול בעייפות כרונית שהינו טיפול מעמיק, יסודי ובעל תוצאות מבטיחות בשטח תקבלו במרפאות חדשניות להומיאופתיה מודרנית. שם, בעזרת אבחון עם מכשירים חדישים, תוכלו לדעת בדיוק מרבי מה המקור של עייפות כרונית שקפצה עליכם. כתוצאה מהאבחון המדויק, תקבלו טיפול מותאם אישית שיעקור את המקור לעייפות, דבר שיאפשר לכם לחזור לחיים מלאים, תפקודיים ותקינים לגמרי.


ביוקונרול- דר' דוד פלדמן
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם דוד פלדמן דר'

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 10 =