גביית צ'קים חוזרים

גבייה
צקים חוזרים מסיבות וגורמים שונים. לרוב תהיה סיבה תכנית לחזרה כגון חתימה חסרה או תאריך שגוי.

צקים חוזרים מסיבות וגורמים שונים. לרוב תהיה סיבה תכנית לחזרה כגון חתימה חסרה או תאריך שגוי. בעיה נפצה נוספת היא שהצקים חוזרים מפני שאין להם כיסוי בבנק, הווה אומר אין מספיק כסף בחשבון על מנת למשוך את הסכום הרשום של הצ'ק.
בישראל, מידי שנה חוזרים מילארדי צ'קים ללא כיסוי בעלות מאד גבוהה. בעיית הצ'קים החוזרים היא אחת הבעיות החמורות ביותר שנתקלים בה בעת פעילות של מערך גבייה ואכיפת חובות.

לפי נתונים שבנק ישראל מפרסם, כל יום מוחלפים בישראל כחצי מליון צקים. כאשר אנו נקבל צק נצטרך לבדוק האם בעל הצק הוא עם חשבון מוגבל ואת זאת נוכל לבדוק במאגר של בנק ישראל באינטרנט. במקרה ובו התשלום מחולק להרבה צקים קטנים מומלץ לקחת צק ביטחון גדול על כל הסכום מפני שפתיחת תיק בהוצאה לפועל תהיה על כל צק בניפרד ותעלה כסף רב.

במידה וחזר צק ואתם לא מצליחים לגבות את כל הסכום, מומלץ לפנות לעורך דין או משרד המטפל בענייני גבייה. חברות קטנות לא מצליחות בדרך כלל לגבות את החובות ויכולות רק לשלוח מכתבים לדרישה לגביית החוב. חוב קטן לא יהיה שווה את המאמץ אך חוב גדול שווה פנייה למשרד המתמחה בתהליך גבייה, על מנת שיגבה עבורכם את החוב ויעשה עבורכם את כל תהליך הגבייה תמורת עמלה.ההסכם יהיה לרוב שהמשרד שיטפל בגבייה יקבל תשלום רק אם החוב אכן ייגבה במלואו.
חברות גדולות ישקיעו מאמצים רבים כדי לוודא שהחייבים אכן ישלמו את החוב שלהם. חברות גדולות מסוגלות להעסיק עורכי דין באופן קבוע, וזאת על מנת שהללו יטפלו בתהליך גבייה ותשלום חובות.
פנייה לעורך דין תהיה בדרך כלל לאחר נקיטת פעולות בסיסיות כגון שליחת מכתב לגורם החייב ובו תיכתב הדרישה לתשלום הצק וכן תיווספנה גם עלויות הגביה. בכל מקרה פניית העורך דין אל החייב לא תסייע ולא נצליח עדיין לגבות את החוב, נפנה אל ההוצאה לפועל המתעסקת בתהליך וביצוע של אכיפה ותהליך גבייה של חובות. כמובן ישנה האפשרות לפנות בעצמכם אל ההוצאה לפועל, אולם אנשים רבים נרתעים וחוששים מכך. זאת מפני שבכל אופן מדובר בתהליך קשה ומרתיע למי שלא בקיא בתחומים אלו. פנייה למשרד עורכי דין או משרד שמתעסק בגבייה יקל עלינו את העבודה הקשה ואנו נזכה לתוצאה המוגמרת לאחר הפחתת העמלה.

אנו מאחלים לכם בהצלחה בתהליך הגבייה ומקווים שתצליחו לגבות את כספכם חזרה.

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 9 =