תביעה נגד חברת ביטוחלהתמודד נכון מול גוף ענק
במהלך חיינו יכולים להיווצר מקרים שבהם אנו צריכים להגיש תביעה נגד חברת ביטוח. בין אם מדובר בתאונה עם הרכב ובין אם מדובר בתאונת עבודה, תאונה אישית, פריצה או נזק בבית או כל מקרה לא נעים אחר הרי שהגשת תביעה כזו היא תחילת הדרך של מימוש הזכויות של מי שרכש פוליסה במיטב כספו.

אין ספק שברגע האמת אנו רוצים לראות כיצד כספי הפרמיות ששילמנו על ביטוח מסוים בצורה קבועה במשך השנים הופכים להיות חלק מהפיצוי שמגיע לנו בגין תביעה צודקת. חשוב מאוד לזכור שמדובר בגופי ענק שמציעים שירותים ביטוחיים שונים אך לא תמיד נענים לתביעותיהם של לקוחות שונים שלהם.

התנגשות של שני אינטרסים
ברגע שקרה מקרה מסוים ואנו מבינים עד כמה פיצוי כספי או קביעת אחוזי נכות וקבלת גמלאות מסוימות הם אלו שיכולים להחזיר את חיינו למסלולם, הרי שיש לנו אינטרס די ברור אל מול חברת הביטוח. ברגעים אלו אנו חושבים שהנה מגיעה התמורה על רכישת פוליסה שאמורה לכסות על סיכונים ומצבים מסוימים.

אך חשוב לזכור שאחרי הכול חברות ביטוח מנסות לצבור כמה שיותר רווחים ולעתים אנו יכולים לראות כיצד השאיפה שלנו לקבל פיצוי מסוים אינה עולה בקנה אחד עם מחשבותיה של חברה מבטחת כלשהי. כך קורה שלא כל תביעה נגד חברת ביטוח אכן מביאה לכך שהתובע מקבל את מה שמגיע לו בהתאם למסוכם בפוליסה.

עומדים על הזכויות המלאות של כל תובע
תובעים שונים יכולים לראות כיצד חברות הביטוח מעמידות מכשולים שונים בזמן שדנים בתביעה שלהם. לעתים מדובר בהודעה על חריג מסוים שהמבוטח לא ידע עליו כלל בעת שחתם על הפוליסה ולעתים זה יכול להיות כניסה לדקויות כאלו שלאדם מן היישוב לא יהיה כל סיכוי לעמוד על נכונותן או על הרלוונטיות שלהן.

כך או כך, התוצאה יכולה להיות שלילית מאוד עבור התובע, ומכאן המרחק עד לתסכול ולמצב כלכלי קשה הוא לא רב. חשוב להבין עד כמה תביעה נגד חברת ביטוח חייבת להתבצע בצורה רצינית ומסודרת על מנת שלאף גוף ביטוחי לא יהיה סיכוי לדחות תביעה הוגנת שמציגה במלואן את זכויות התובע.


משרד עוה"ד זוהר ושות', זכה להכרה ודרוג ב"רשימת המאה" של המשרדים החשובים והמובילים בישראל בתחום הנזיקין וזאת על פי סקר שנערך בשנת 2001 על די מגזין "הפרקליטים". http://www.la-w.co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם לילך כהן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 9 =