דמיון מודרך לילדים

הדחף לפנות לעולם הפנימי של הילדים


כפי שילדים נהנים מההתנסות מהעשיה ומהחוויה עם העולם החיצון והסביבה, כך הם נהנים, אולי אפילו יותר מהחוויה הפנימית שלהם. הם מעמידים פנים, חולמים בהקיץ, מדמיינים ובהרבה מקרים יוצרים עולם של פנטזיה. פעילום פנימית זאת משרתת מספר מטרות:
ילדים בודקים בעולמם הפנימי באופן לא מודע, מספר פעולות אפשריות לפני שהם בוחרים את האלטרנטיבה הטובה ביותר עבורם.
ילדים עושים שימוש בדמיונות ובפנטזיה שלהם, באופן ספונטני, בכדי לשנות מצבים לא נעמים, או בכדי לספק לעצמם חסכים,.

התפתחות הדימיון היא גורם משמעותי ביותר להתפתחות הילד והשפעתה באה לידי ביטוי בכמה רבדים:
דפוסי משחק, פיתוח יצירתיות, ובעיקר על התהליך המחשבתי. יצירת תמונות בדימיון, מהווה את אחד מהשלבים הראשונים בהם הילד מתחיל לייצר את המפה , את עולמו הסובייקטיבי.


התייחסות מקיפה לעולמו המורכב של הילד

בכל ילד קיימים דחפים מולדים:

הדחף לחוות – הדחף להתנסות - דחף לאינטרקציה חברתית- דחף לפנות לעולם הדימיון – דחף להיות בריא.
באמצעות NLP ודימיום מודרך שמחה ניניו, מאפשרץ לילדים ובני נוער שנקלעו לבעיה או קושי, לא משנה כמה קשה יכולה להיות הבעיה, לתמוך בדחפים היצריים של המונחים הצעירים, בעזרת הכלים שאני מציעה מתאפשר האיזון, חיזוק המשאבים, והיכולת לעמוד איתן מול מצבים קשים.

טיפול בבעיות מהותיות בעלות משקל
כאמור, ילד יכול להיתקל במגוון גדול של בעיות ואתגרים במהלך חייו הקצרים. התמודדות נכונה וחיובית עם בעיות שונות היא זו שתגדיל את הסיכוי ליצירת נפש חזקה של אדם בוגר שיכול להרגיש בטוח עם עצמו מול כל סוג שלהתמודדות. בעבודה רצינית של דמיון מודרך לילדים רואים משתתפים רבים כיצד ניתן לטפל בבעיות לא פשוטות, החל מהרטבה ועד לבעיות קשב וריכוז.

חשוב להבין שבזכות עולם הדמיון השופע שיש לכל ילד ממוצע קל מאוד ללמד אותו את הדרך להקשיב לצרכיו השונים. בסדנאות של מרכז השמחה מצליחים לגרום לילד להעלות את הדברים שיושבים לו על הלב, מלמדים אותו לשפר את היכולת לבטוח באחרים וכמובן גם את היכולת להאמין שהוא בהחלט יכול לקחת אחריות על מנת לטפל בדימוי העצמי שאותו הוא חווה.

לפרטים נוספים ואתר האינטרנט של מרכז השמחה http://www.simhaninio.co.il


דלתות מרכז השמחה, הממוקם בתל מונד, נפתחות לקראת מי שמעוניין בשינוי בחייו. המרכז הוא מרחב של שינוי והעצמה לצועדים בדרך, מציע אוירה נינוחה, חלל מעוצב המוטען באנרגיה של שמחה ופתיחות ,סדנאות רייקי ומדיטציה טבולות בדמיון מודרך. בחלל הסדנאות המשמש לסדנאות ריי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם לילך כהן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 10 =