טיפול בחרדת מבחנים

המספרים מדברים בעד עצמם
מבחן מסוים שמועד קיומו מגיע בקרוב יכול להיות כזה שייצור בעיה לא פשוטה עבור תלמידים בכל גיל ובכל במסגרת, סטודנט בכל מקצוע שהוא וכמובן גם אדם שחייב להיבחן בטרם הוא מתקבל לעבודה במקום מסוים. חשוב להבין שנושא כמו טיפול בחרדת מבחנים הוא עניין מהותי מאוד מאחר ומדובר בפגיעה מיותרת בציון שאליו שאפנו ושאותו יכולנו להשיג לאחר שלמדנו כל כך קשה.

מי שכבר הרגיש את העוצמה המאיימת של חרדת מבחנים מבין בדיוק על מה מדובר והוא יכול להעיד מגוף ראשון על תחושת ההחמצה המרגיזה והמיותרת כל כך. חרדה זו היא תגובת דחק שמופיעה במצבי הערכת ביצועים ומביאה לכך שהתפקוד האישי נפגע עד לרמה של יצירת מצוקה קשה. קיימת הערכה שבעיה זו מטרידה לא פחות מכ-15% סטודנטים ותלמידים במדינת ישראל.

אפשר בהחלט להתנהל בצורה הרבה יותר ממצה
התופעות השליליות של חרדה זו באות לידי ביטוי הן בהיבט הפיסיולוגי והן בהיבט המנטאלי. כך אפשר לראות כיצד רבים מחפשים פתרון אמיתי לבעיה שבמסגרתה הם נאלצים להתמודד עם דפיקות לב מהירות, יובש בפה, הזעה רבה, מתח של השרירים ועוד. זאת מאחר וחרדה זו משפיעה לרעה ומביאה לבעיות התנהגותיות שמונעות פעולה רציפה וממצה במהלך הערכת יכולות שונות.

טיפול בחרדת בחינות שנערך בשיטות שונות ומוכחות מביא להקטנתן של התגובות הפיסיולוגיות ושל ההתנהגות ההמנעותית. במילים יותר פשוטות סדנאות ייחודיות, כמו אלה שנערכות אצל שמחה ניניו, מציגות תכנית רצינית ומקיפה להתמודדות עם חרדה זו בכל רמה שהיא. כך כל המגיעים אל מרכז השמחה של שמחה ניניו מגלים כיצד הם מגדילים את היכולת לבטא את עצמם בצורה מרבית.

צעד צעד עד לתוצאות מאוד מרשימות
מעבר על שלבים ממוקדים וממצים מצעידה את האדם החרד מנטרול ברמות שונות במהלך מבחנים אל תחושה של יכולת להתמודד גם עם מבחנים תובעניים ומלחיצים מאוד. סדנאות שמיועדות במיוחד לתלמידים ולסטודנטים בכל גיל מציגות שלבים מסודרים שדרכם עובר כל מי שמעוניין להרגיש כיצד הוא מיצה את יכולתו בצורה מרבית בסדרת מבחנים שהיה עליו לעמוד בהם.

טיפול בחרדת מבחנים שמתבצע בצורה כזו מתחיל באיתורו של מעגל החרדה האישי של כל משתתף, ממשיך באסטרטגיות התמודדות שונות (כמו הרפיה, אסטרטגיות של דמיון מודרך ושל למידה, תכנון בניית דיאלוג פנימי חיובי ועוד) ומביא ליצירת מבנה התמודדות אישי. סדנא כזו שכוללת התאמות אישיות וטכניקות אמיתיות תורמת רבות להגדלת סיכויי ההצלחה תוך מיצוי עצמי מרבי.

לפרטים נוספים ואתר האינטרנט של מרכז השמחה http://www.simhaninio.co.ilדלתות מרכז השמחה, הממוקם בתל מונד, נפתחות לקראת מי שמעוניין בשינוי בחייו. המרכז הוא מרחב של שינוי והעצמה לצועדים בדרך, מציע אוירה נינוחה, חלל מעוצב המוטען באנרגיה של שמחה ופתיחות ,סדנאות רייקי ומדיטציה טבולות בדמיון מודרך. בחלל הסדנאות המשמש לסדנאות ריי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם לילך כהן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
9 + 14 =