בדיקת העמסת סוכר

לא פעם, במהלך תקופת ההריון, עלולים להתרחש סיבוכי הריון שונים. זה יכול להיות סיבוכים שמקורם בתופעות לוואי של בדיקות הריון חודרניות שונות, או סיבוכי הריון אחרים שמקורם בהיסטוריה של האישה ההרה או התנהלותה. אחד מסיבוכי ההריון השכיחים שישנם, הינו תופעת סכרת ההריון. כיום, התופעה ניתנת לטיפול בצורה פשוטה באמצעות דיאטה מתאימה ומעקב רפואי, מה שמאפשר לאישה להמשיך בהריון הצורה תקינה ושלווה, ברם, אם האישה אינה מודעת למצבה, או מודעת אליו אך לא מקפידה על טיפול נכון, עלולים להתפתח סיבוכים קשים בהריון שיכולים אף להוביל לתוצאות קשות לאם ולעובר.

מהי בדיקת העמסת סוכר?
בדיקת העמסת סוכר, הינה בדיקת המתרחשת במהלך ההריון, ומטרתה לבדוק את רמות הסוכר בדם האישה ההרה ולגלות אם היא סובלת מסכרת הריון. באמצעות הבדיקה הנשים שאכן סובלות מתופעה זו, יוכלו להתוודע לכך, להבין את השלכות מצבן הרפואי, וללמוד כיצד הן יכולות להתמודד איתו בקלות וביעילות.
כיצד מתבצעת בדיקה זו?
בדיקת העמסת סוכר מתבצעת באמצעות שני שלבים- שניהם אינם פולשניים או חודרניים ואינם מעמידים את האישה הנבדקת במצב של סיכון כלשהוא, ומכאן שבדיקת העמסת סוכר מומלצת מאוד עבור כלל הנשים ההרות, אין להקל בה ראש או להתעלם מהבדיקה וחשוב מאוד לעבור אותה בזמן המתאים.
העמסת סוכר – שלב ראשון
השלב הראשון של בדיקת העמסת סוכר מכונה גם GCT, הוא מבוצע במהלך השבועות 24-28 להריון, ועל כלל הנשים ההרות לעבור אותו. במהלך שלב ראשון זה, שאינו מצריך התכוננות מוקדמת, על הנשים יהיה לשתות תמיסה המורכבת מ50 גרם של גלוקוז על מנת למדוד את רמת הגלוקוז שבדם לאחר שעה. הממצאים, תקינים או לא תקינים (מעל ל130-140 מיליגרם של גלוקוז), הם שיקבעו אם על האישה ההרה לעבור גם את השלב השני של בדיקת העמסת סוכר זו.
העמסת סוכר – שלב שני
השלב השני של בדיקת העמסת סוכר, מכונה OGTT, ואותו כאמור, תעבורנה מי מהנשים שרמת הגלוקוז בדמה לאחר בדיקת העמסת סוכר ראשונה נמצאה לא תקינה. שלב זה, כן ידרוש מהנשים ההרות היערכות מוקדמת, שתכלול צום מקדים של 8 שעות, שלאחריו ייחל השלב השני של הבדיקה, במהלכו הנשים ההרות יאלצו לשתות תמיסה המכילה 100 גרם של גלוקוז, והפעם רמת הסוכר שתיוותר בדם תיבדק ארבע פעמים- לפני, לאחר שעה, לאחר שעתיים ולאחר שלוש שעות מרגע שתיית התמיסה. רק כאשר תוגדר חריגה בשתיים מתוך ארבע הפעמים בשלב שני זה של בדיקת העמסת הסוכר, תקבע סכרת הריון.


SITESERP
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם siteserp siteserp

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 8 =