בדק בית לפני קניה

טיפים לרוכשי דירות, רגע לפני הרכישה
כאשר אנחנו קונים דירה או עורכים שיפוצים, ידוע וברור לנו שזאת הוצאה גדולה, ולכן כאשר אנחנו משקיעים סכומי כסף גדולים אנו גם רוצים לקבל משהו איכותי וברמת הגימור הגבוהה ביותר. אחת מהפעולות הדרושות לכל אחד מאיתנו בזמן רכישת או במשך השיפוץ של הבית הינה בדק בית.


מה פירוש המושג בדק בית ?
בדק בית הינו למעשה בדיקת ביקורת מבנים שיכולה לגלות את הליקויים שנוצרו בבנית הבית הבדיקה הזו גם מאשרת שהנכס שרכשנו תקין ומתאימם למגורים. בדיקה זו עורך בעל מקצוע מיומן. רוב ליקויי הבניה אינם בולטים לעין לא מיומנת יש את הכלים אשר מתאימים לחשיפה של ליקויים חבויים במבנה. כדאי אף לערוך בדיקת מומחים זאת בקנייה של נכסים מיד שנייה ואפילו אחרי שיפוצים דרך בדיקת מומחים זו תוכלו לראות אם אכן כל ההבטחות אותם הבטיח קבלן הבניין בעת החתימה על החוזה הן נכונות וקיימות.

מה קורה לאחר הבדיקה
כשנגמרת הבדיקה, נותן הבעל מקצוע הערכה מקצועית דרכה ניתן לראות את אותם הליקויים של הבניין, קלקולים נסתרים,רמת הבנייה ואפילו את סוגי החומרים שבאמצעותם נבנה הבניין. הערכה חשובה זו אפילו עשויה לסייע לרוכשים לדרוש מהקבלן לתקן את הפגמים שהתגלו. אם יסרב הקבלן לבצע זאת, אפשר לגשת לביהמ''ש, וע''י כך תוכלו להוכיח את התביעה שלכם ע"י חוות הדעת המקצועית. רובם של פגמי הבניה קורות כתוצאה מרשלנותו של קבלן הבנייה, ואף אם הוא אינו עשה זאת במתכוון. אבל אפשר למצוא מקרים שונים, שבמקרים אילו התקלות קרו מרשלנות, מפני שקבלן הבניה רצה לקמץ בהוצאות ולכן השתמש בחומרים לבניה זולים ופשוטים שאינם חזקים ויעילים. קיימים אף פגמים בבנייה במערכת של הצינורות - שמתבטאת על ידי נזילות ורטיבות. תקלות אילו מופיעות מכיוון שהצנרת היא ברמה לא איכותית, תקלות מסויימות באיטום החרסינות ובמקרים מסויימים אף מופיעים סדקים בקירות. ליקויים אלה בנוסף פוגמים במראה הכללי של הדירה למשל: בעיות טיח,ריצוף לא ישר,סדקים ע''ג הקירות וכולי. כשהבדיקה נעשית, היא למעשה עשויה למנוע בעתיד צער משמעותי, לליקויים וכמו כן להוצאה כספית גבוהה.

מה המשמעות של הפגמים במבנה
הפגמים בבנייה עלולים חלילה לפגוע בבטיחותו של הבניין. אף היו מקרים שבהם גרמו פגמים אלה למקרים של אסונות, בגלל זה מומלץ לבצע את הבדיקה הזו. בעלי נסיון שעוסקים בבניה ממליצים לכל אחד לבצע בדיקה של ביקורת מבנים אחת למספר שנים. בעיות רטיבות ואיטום הנגרמות כתוצאה מירידת גשמים עזים יכולים לפגוע בחוזק הנכס ואפילו להביאו לקריסה.

קישור: בדק בית

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם נדב אלטלייף

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 7 =