טבעת אירוסין |טבעת אירוסין יהלום|תכשיטים טבעת יהלום| מה לא מספרים לכם?

איך לבחור טבעת אירוסין|איפה לקנות טבעת אירוסין|איך בוחרים טבעת אירוסין| מה לא מספרים לכם?
טבעת אירוסין |טבעת אירוסין יהלום|תכשיטים טבעת יהלום| מה לא מספרים לכם?
קניית יהלומים באיטרנט – זהירות ! ! ! לא מומלץ – ממה להזהר
אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים
במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה-מה לא מספרים לכם? יעוץ חינם ע"י חבר בורסת היהלומים

כידוע הבסיס לקביעת מחיר היהלום היא התעודה הגמולוגית המצורפת אליו. בכתבה זו נערוך השוואה בין המכונים הגמולוגיים השונים הנסחרים בבורסה בישראל.
GIA – התעודה הטובה ביותר והנחשבת ביותר במסחר ביהלומים בעולם, זהו המכון הגמולוגי האמריקאי. זו המעבדה העקבית ביותר והמחמירה ביותר בעולם היהלומים. כל המעבדות האחרות מנסות להשתוות אליה.
AGS – תעודה המשרתת את איגוד התכשיטנים האמריקאי. נחשבת לתעודה טובה בארה"ב בלבד. אין ביקוש רב לתעודה מחוץ לארה"ב. ה- AGS מחמירה פחות בבדיקות מאשר ה- GIA. בד"כ נותנת 1/2 דרגה של צבע ו- 1/2 דרגה של ניקיון יותר מאשר GIA. אי-לכך תעודה זו שווה 5-7% פחות מהתעודה של GIA.
HRD – המכון הגמולוגי הבלגי. נסחר בעיקר באירופה. נחשבת לתעודה טובה באירופה בלבד. אין ביקוש רב לתעודה מחוץ לאירופה. מחמירה פחות מאשר ה- GIA בעיקר בצבע היהלום. משדרגת את צבע היהלום בצבע אחד או שני צבעים כלפי מעלה ולכן נסחרת ב- 10%-7% פחות מאותו יהלום עם תעודת GIA.
IGI – מעבדה גמולוגית אמריקאית המשרתת בעיקר את חנויות רשת וחנויות כלבו גדולות. לאחרונה התעודה לא נסחרת בארה"ב אלא באירופה ובמזרח הקרוב בלבד. מכון זה מחמיר הרבה פחות מ- GIA בצבע ובניקיון. המכון משדרג את הצבע והניקיון בדרגה אחת לפחות ולכן נסחר ב- 20-25% פחות מתעודה של GIA.
EGL – זוהי רשת של מעבדות גמולוגיות הפזורות במספר מדינות בעולם כולל ישראל. התעודה של EGL נחשבת לתעודה נחותה יחסית לתעודות האחרות שהצגנו קודם וזה מהסיבה שבדיקת היהלום במעבדות אלו מאוד מקלות ולא מחמירות, דבר הגורם לשידרוגו כלפי מעלה של היהלום ב- 2 צבעים וב- 2 ניקיונות יחסית ל- GIA. כלומר, יהלום לבן ב- EGL יקבל תעודה עם צבע צהבהב- GIA. תעודת EGL נסחרת מעט בבורסת היהלומים אולם מחירה הוא 65% פחות מאשר תעודה של GIA.
המלצתנו היא: לא משנה כמה זול מציעים לכם את היהלום, חישבו פעם נוספת לפני קניית יהלום עם תעודה אחרת מאשר G.I.A.
מאחר והיהלום עצמו באיכות נמוכה ומחירו זול במסחר בבורסה, התכשיטנים שולחים אותו למכונים אחרים שנותנים תעודות טובות יחסית (שדרוג 2 צבעים ו-2 ניקיונות)
ואז יכולים למכסם את מחיר המכירה של אותו יהלום ב- 200%-100%.
לא אחת קורה שאפשר להשיג יהלום עם תעודה של GIA בבורסת היהלומים במחיר שדורשים מכם עבור אותו יהלום עם תעודה אחרת+ 200% רווח.
איננו ממליצים לקנות יהלום ללא תעודה גמולוגית
תעודה הניתנת על ידי חנות תכשיטים לא נחשבת לתעודה גמולוגית ואין להסתמך על ממצאיה
אנו ממליצים על תעודה של G.I.A בלבד
יעקב פוגל – חבר בורסת היהלומים מכירה יבוא ויצוא של יהלומים תכשיטים טבעות אירוסין- יעוץ חינם טל. 0543978160 03-6130028 CARAT3@GMAIL.COM WWW.FOGEL-DIAMONDS.CO.IL
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יעקב פוגל

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 10 =