בדק בית – זאת אינה הוצאה של כסף, אלא השקעה

אצל רוב בני האדם קניית נכסים או גם שיפוץ מבנים הם בין העסקאות הגדולות שהם עושים בחייהם. כאשר אנו קונים דירה חדשה או גם דירת מגורים מיד שנייה , חשוב מאוד לוודא כי קיבלנו תמורה מלאה לכסף שלכם. כדי לבחון האם הבית שאותו אנו קונים תקין, כדי לבדוק כי לא נשקפת לכם סכנת חיים בעקבות ליקויי בנייה, חשוב לצלצל אל איש מקצועי ולעשות בדק בית.

אצל מרבית הציבור קניית נכסים או גם שיפוץ הנכסים הינם בין העסקאות הגדולות שהם עושים במשך החיים. ומיכוון שכך, כאשר אנו משקיעים סכומי כסף גבוהים בעת רכישת בתים אנו מחכים לקבל תמורה מלאה . על מנת לבדוק האם הנכס שאותו אנו קונים תקין, כדי לוודא כי לא נשקפת לנו סכנת חיים בשל ליקויי בניה, צריך לצלצל אל איש מקצוע ולערוך בדק בית.בדק בית – כדי לחסוך סכומי כסף יקרים בעתיד1. הרבה פעמים ליקויי בניה מתגלים אך ורק בעין מיומנת. קשה מאוד לאתר ליקויי בניה בעין לא מקצועית ועל ידי מי שהוא לא מנוסה לזה. בדק בית זו בדיקה נחוצה המגלה ליקויי בניה גם בדירות חדשות, גם בדירות מיד שנייה וגם אחרי שיפוץ דירות.

2.במקרים מסוימים, ישנם פערים בין ההבטחות שהבטיח קבלן הבניין בזמן חתימת החוזה לבין הביצוע בפועל. בדיקת בדק בית תבדוק אם כל ההבטחות אכן התגשמו. רק איש מקצוע ותיק יוכל לעשות בדיקת בדק בית. הוא יוכל לבדוק את טיב החומרים , את טיב הבנייה וכדו'.

3.בסיומה של הבדיקה יקבל מי שהזמין את הבדיקה מסמך רשמי ובו מפורטים כל ליקויי הבנייה . מסמך זה עוזר לכל אחד לבקש מהקבלן את תיקון התקלות, אם יסרב קבלן הבניין לעשות את התיקונים תוכלו לפנות לבית המשפט. חוות הדעת המקצועית תסייע לכל אחד להוכיח את הטענות.


ליקויי בניה וביקורת מבנים – על מנת לשמור על ערך הנכס
1.פעמים רבות ליקויי בניה נובעים מרשלנות של קבלן הבניין גם אם לא עשה אותם בזדון. מקרים אחרים הם מקרים שבהם רוצה קבלן הבניין לחסוך בהוצאות ומספק חומרי בנייה פשוטים מאיכות ירודה.
2.ליקויי בניה הנובעים מבעיות נזילות או רטיבות - צינורות ברמה ירודה,בעיות שונות באיטום, סדקים בקירות וכדו' עלולים להיות תוצאה של עבודה בלתי מקצועית. ליקויים אלו עלולים לגרום בעתיד לצער גדול, לנזקים, להוצאות כספיות גבוהות וגם לסכנת בטיחות של הבניין.
3.ליקויי בניה מתחום האסטתטיקה - טיח נושר, מרצפות שקועות, צבע מתקלף, כתמים על קירות הבית וכדו', אלה ליקויי בניה מתחום האסתטיקה. שילמתם הרבה כסף על קניית הדירה, צריך לדרוש מהקבלן לתקן את התקלות .
4. ליקויי בניה הפוגעים בבטיחות המבנה – לא אחת ליקויי בניה עלולים להביא לאסון. על מנת למנוע אסונות צריך להזמין בדיקה של בדק בית .
5. בדיקת ביקורת מבנים - ביקורת מבנים הינה בדיקה נחוצה, עקב כך לפני קנייה של נכסים, פרטיים או גם ציבוריים, יש לבצע בדיקה של ביקורת מבנים. ביקורת מבנים בודקת את התפקוד התקין של מערכות חשובות בכל בית כמו למשל מערכת החשמל, מערכת האינסטלציה וכדומה.
6. מומלץ לערוך ביקורת מבנים אחת לכמה שנים. רטיבות גשמים חזקים, בעיות איטום ואחרות יכולים לגרום לפגיעה בחוזק הבניין ואולי גם לגרום לקריסה. בדיקה של ביקורת מבנים שגרתית המתבצעת אחת למספר שנים מונעת אסון וחוסכת הוצאות עתידיות.בשיתוף פעולה עם קופירייטינג וכתיבה שיווקית
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם דני לוי

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 6 =