כמה באמת עולה מזון כלבים

כמה באמת עולה מזון כלבים
כמה באמת עולה מזון כלבים
קערת אוכל לכלבים - עלויות יומיות במחשבון האכלה לכלב
במאמר זה אציג את חישוב עלויות ההאכלה החודשיות עבור מזונות הכלבים אותם ניתן לרכוש.חישוב זה נותן כלי מדויק להתאמת מזון הכלבים לפי תקציב שהוגדר מראש. אם ברצונכם לעבוד עם תקציב גם בבחירת מזון הכלבים, ראשית הגדירו את התקציב החודשי אותו אתם מעוניינים להוציא על מזון הכלבים.
מזונות הכלבים נעים בין אלו הבסיסיים למזונות כלבים איכותיים, מועשרים ואף הוליסטיים.
לכל מזון כלבים ישנה טבלת האכלה אשר מתייחסת להאכלה בהתאם למשקל הכלב.
ישנם מזונות המגדילים לעשות ומצרפים לטבלה את רמת הפעילות של הכלב כמדד נוסף לכמויות ההאכלה (כלבים פעילים יאכלו יותר מכלבים שרובצים בבית רוב היום).
פעולה ראשונה בבחינת מזון כלבים לפי תקציב תהיה בדיקת האכלה יומית. לפי המדדים הרשומים על שק המזון, מהי כמות ההאכלה היומית לכלבינו. כמויות ההאכלה יכולות לנוע בין 100 ל- 550 גר' מזון כלבים ליום עבור כלבים בוגרים במשקלים ממוצעים (כ 20-27 ק"ג).
לאחר שגילינו מהי כמות ההאכלה הדרושה לכלבינו, נבחן מהו משקל שק מזון הכלבים.
שקי כלבים נעים לרוב בין 3 ק"ג ועד 25 ק"ג. על מנת לדעת מהו מספר הימים לו יספיק שק מזון הכלבים נבצע את החישוב הבא: משקל שק הכלבים לחלק לכמות ההאכלה, למשל אם שק מזון הכלבים שוקל 15 ק"ג וכמות ההאכלה היומית תהיה 250 גר' החלוקה תהיה 15/0.250 כלומר המזון יספיק ל- 60 יום.
פעולה שנייה תהיה חישוב העלות היומית, כלומר לאחר שגילינו לכמה ימים יספיק מזון הכלבים שבחרנו, נחלק את עלות השק במספר ימי השימוש בו. לדוגמה, אם שק מזון עולה 240 ש"ח ומספיק ל- 60 ימים עלות ההאכלה היומית תהיה 240/60 כלומר 4 ש"ח עלות האכלה יומית.
הפעולה האחרונה תהיה הכפלת עלות ההאכלה היומית ב 30. בדגמה שלמעלה 4*30= 120 ש"ח עלות האכלה חודשית.
אחריי שהבאנו את הנוסחה לחישוב ההאכלות הכלב בחודש, נצרף מספר טיפים לרכישת מזון כלבים בעלות מופחתת.
גודל שק מזון הכלבים, ככל שהשק קטן יותר כך עלותו היחסית תהיה יקרה יותר.
בזמן שעלות שק של 3 ק"ג תהיה 70 ש"ח, כלומר 23 ש"ח לק"ג. אותו סוג מזון במשקל 15 ק"ג יהיה 240 ש"ח, כלומר 17 ש"ח לק"ג. החיסכון בפער השקים יהיה 110 ש"ח. חיסכון גדול למדיי, בייחוד כשמדובר בכלב בינוני ומעלה.
שקי מגדלים, ניתן להשיג בחנויות מחמד נבחרות גם מזונות מגדלים, כלומר אותו מזון מאותה חברה באותה כמות האכלה יומית, אך בשק מפואר פחות.
שקים אלו יכולים להוזיל את הרכישה בעוד 10-30 ש"ח לחודש (כלומר 120-360 ש"ח בשנה, ממש חודש מתנה).
קנייה חכמה, זאת תגלו בחנות לחיות שהגדילה לחשוב עבורכם ויוצרת מחירון מועדף עבור הזמנות ביום מיוחד לאזורי חלוקה ספציפיים שנקבעו מראש.
במקרה זה, אם תתפשרו על יום הגעת מזון הכלבים לביתכם תוכלו לחסוך עוד 10-30 ש"ח בכל רכישה (כלומר ממש עוד חודש מתנה).
לסיכום ניתן ללמוד שעלות השק הוא לאו דווקא עלותו החודשית. שקים גדולים יהיו לרוב זולים משמעותית מהשקים הקטנים ונוסף על כך קנייה חכמה וסבלנית ליום הגעת המשלוח יכולה להיות חסכונית במיוחד.

ייעוץ בעלויות מזון תוכלו לקבל כאן או בטל' 077450803 פט בר משלוחי אוכל חינם בכל הארץ
מזון איכותי לכלבים

הרצון לגדל כלבים בשילוב איכות חיים עולה בעשור האחרון.
בעבר, כמעט כל הכלבים היו עם אחת מהתופעות: ריח פה/ גוף חזק, שיניים משחירות, מתן צואה לעיתים תכופות, עיניים ואוזניים שמתמלאות לכלוך.
הכלבים בעבר (הלא רחוק), היו ניזונים מ"שאריות" ולעיתים אוכל יבש שרמתו הייתה בינונית ומטה. כל אלו הביאו לתופעות השונות שצוינו מעלה.
בעשורים האחרונים השתפרה תזונת הכלבים וכך גם משך חייהם.
בעבר ציפינו שהכלב יבלה איתנו 8-9 שנים ואילו היום ניתן לראות כלבים בני 15 ו 16 שנים כשהם אמנם קצת "הזדקנו" אך מתפקדים כאותה חיית מחמד שאהובה על המשפחה.
יחד עם העלייה בגיל הכלב ושיפור המרפאות הווטרינריות הופיעו גם מחלות ותסמינים שכמעט ולא נראו או פשוט לא ניתנו לאבחון בעבר בניהם מחלת הסרטן.
לתזונת הכלב משמעות רבה עבור כל אחת מהתופעות. המזונות המצויים בשוק מגוונים ונעים בין מזונות הבסיס, שחלקם היו קיימים גם לפניי שנים רבות וגם מזון כלבים איכותי, המותאם לגיל הכלב ורגישויותיו.
ישנם מספר סימנים ברורים שניתן לראות על הכלב ושמאפשרים לנו לדעת כי מדובר במזון כלבים איכותי. כאשר הכלב ניזון ממזון כלבים איכותי יהיו במזון פחות "שאריות" ולכן פחות ריח גוף ומעט צואה.
מזון כלבים אשר מכיל "שאריות" ו"נפח" יימלא את הכלב, אך יגרום לו לפלוט את השאריות. הפליטה מגיעה דרך העור, צואה וריח פה.
מזון כלבים מאוזן יכיל בשר (עוף/ כבש/ דגים) כמרכיב עיקרי וראשון וכמרכיב שני יכיל אורז או גריסי פנינה שהם פחמימה מורכבת הנעכלת בגוף הכלב בצורה אופטימאלית.
מכאן מגיע חשיבות כמויות האכלה. כלב לברדור ממוצע שוקל 25 ק"ג במזון שאינו מאוזן תצרוכת המזון תהיה סביב 400-500 גר' האכלה ליום ואילו במזון מאוזן תצרוכת המזון תהיה סביב 250 ואפילו 170 גרם ליום (במזון ברמה גבוהה).
כאשר מאכילים את הכלב במזון כלבים איכותי רצוי להקפיד ולהאכיל בהתאם לטבלת האכלה המומלצת, כך גם הכלב יישאר במידותיו הרצויות וגם תוכלו ליהנות ממזון כלבים איכותי זמן רב ולחסוך בקנייה.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם לילך כהן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 11 =