הריון ולידה

הריון.. מילה קצרה כביכול, אשר טומנת בחובה כל כך הרבה! הרבה שבועות הריון, הרבה חודשים ארוכים, הרבה תהליכי התפתחות שעובר העובר, הרבה דאגות, הרבה קילוגרמים שמתווספים, הרבה התרגשות, הרבה שינויים פיזיים, הרבה רגשות, הרבה דאגות, הרבה תקוות, הרבה מצבי רוח ועוד הרבה אחרים...
במאמר שלפניכם, בחרנו לסקור מעט מן התופעות הרבות שעוברות על הנשים הן בעת ההריון והן בעת הלידה ולאחריה, ואף לציין את תחושותיהן של נשים שונות באשר לתופעות המגוונות.

תופעות מלוות הריון
את הריון האישה מלווים כל כך הרבה תופעות וסימפטומים הכוללים בין היתר תופעות נראות לעין כמו גדילת הבטן או השינויים ההורמונליים החיצוניים לצד תופעות שאינן נראות לעין כמו תהליכי ההתפתחות השונים שעובר העובר, מצבי הרוח המגוונים (במילים עדינות) שעוברת ההריונית. אצל כל אחת מהנשים התרחשות התופעות נעשית באופן אינדיבידואלי, כך שלא מחייב שכל אחת תחווה בדיוק את מה שחברתה חוותה. בעוד חלק מהנשים יעידו כי סבלו במהלך תקופת ההריון שלהן מבחילות בוקר, צרבות, חשקים מוזרים או מצברי רוח קיצוניים יהיו אחרות, שיטענו כי הן מאידך חוו רק חלק מהתופעות המצוינות או שלא חוו אף אחד מהם כלל. כמו כן, בעוד חלק מהנשים יעדיפו לסבול את בחילות הבוקר, הצרבות והשינויים הרגשיים ולהימנע מעלייה דרסטית במשקל, ישנן נשים אחרות המעידות כי הן היו מעדיפות דווקא לקבל על עצמן עוד כמה קילוגרמים חביבים במקום כל "הסבל" שסבלו לאורך ההריון (הבחילות, הצרבות, השלשולים, השינויים ההורמונליים והרגשיים וכו').
תופעות מלוות לידה
גם הלידה מלווה בכמה וכמה תופעות שונות כמו למשל הרגשות המעורבים שמציפים את היולדת של שמחה והתרגשות לצד כאב וחששות מהעתיד לבוא עם התינוק החדש. גם כאן הדבר נעשה באופן אינדיבידואלי המשתנה מאישה אחת לאישה אחרת, אולם כאשר מדובר בלידה ישנן כמה תופעות העוברות על כלל הנשים כמו ההתרגשות והשמחה לקראת התהליך או כמו הכאבים שלצערנו מלווים את הלידה (שוב, אצל כל אחת באופן אחר- יש נשים שנאצלו לשהות בחדר ליה עם צירים מעל 14 שעות לעומת אחרות שהגיעו לחדש הלידה ותוך שעתיים היו בחוץ).דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם siteserp siteserp

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 14 =