השתלת שיער

השתלת שיער היא פרוצדורה מקובלת שמיועדת לטפל במקרים של התקרחות אצל גברים ונשים. שיער הראש נחשב סמל לבריאות וליופי, לעיתים הוא יכול אף להעיד על מצב גופני ועל גיל

השתלת שיער היא פרוצדורה מקובלת שמיועדת לטפל במקרים של התקרחות אצל גברים ונשים. שיער הראש נחשב סמל לבריאות וליופי, לעיתים הוא יכול אף להעיד על מצב גופני ועל גיל (ככל שהשיער בריא, מבריק, סמיך וזוהר יותר, כך הבריאות טובה והגיל לרוב צעיר יותר). אלא שתהליכים שונים מובילים להתמעטות בנפח השיער, לדלדול ואובדן של שיער ראש ובסופו של דבר לצורך בטיפול השתלת שיער. גברים מהווים את מרבית המטופלים הפונים לטיפולים אלו, פי שלושה מנשים, אך גם נשים עוברות טיפולי השתלה. תהליכי ההתקרחות ואובדן השיער שונים בין נשים לבין גברים. אצל גברים זהו תהליך רגיל שלא מעיד על בעיה כלשהי, בעוד אצל נשים איבוד מסיבי של שיער נובע לרוב משיבוש כלשהו במערכות אחרות בגוף. לאחר בירור הסיבות לתופעה, הן גברים והן נשים יכולים לפנות למרפאת השתלת שיער ולהחזיר את המראה הבריא והמושך של שיער שופע.

השתלת שיער לנשים
התמודדות עם אובדן שיער אצל נשים מורכבת משני שלבים. ראשית, חשוב לברר מה הסיבה לנשירה המוגזמת ולעצור אותה. שנית, לבצע השתלת שיער כדי לתקן את האובדן ולהשיב את המצב עד כמה שניתן לקדמותו. אובדן מסיבי של שיער בקרב נשים יכול להיות קשור בסיבות הורמונליות, בזרימת דם לקויה לאזור הקרקפת, בפטרת לא מטופלת באזור הקרקפת, בפעילות לא תקינה של בלוטת התריס, בתרופות מסוימות ובסיבות נוספות. השתלת שיער אינה לוקחת בחשבון את הגורמים לאובדן השיער אך מתקנת את הנזק שנגרם כבר, באמצעות העברה של חלקי עור נושאי שיער או זקיקי שיער אל האזור המושתל. התרומה נלקחת מראש המטופלת, מאזור הראש האחורי. בעת השתלת שיער האזור מורדם בהרדמה חלקית ותוך מספר שעות ההליך מסתיים וניתן לשוב לשיגרה.

השתלת שיער לגברים
גברים הם הפונים העיקריים להליכי השתלת שיער מאחר ושיער הראש הגברי לא רק מעיד על בריאות אלא גם כסממן מיני. בנוסף, גברים נוטים להתקרחות בגיל צעיר יותר מנשים ובהיקף רחב יותר. זאת מאחר והטסטוסטרון שמצוי בכמויות גבוהות יותר בגוף הגבר, מעורב גם בתהליכים אלו של אובדן ונשירת שיער. השתלת שיער באה להחזיר לגברים לא רק את שיער הראש אלא גם את הביטחון העצמי מאחר ונשים רבות נוטות להעריך גבר מקריח כגבר פחות אטרקטיבי. התרומה להשתלה נלקחת מאחורי הראש, מאזור העורף, מקום בו גדל שיער, ומועברת אל המפרצים, הפדחת או המקום בו קיים דלדול משמעותי בשיער. השתלת שיער אורכת מספר מפגשים, כל אחד בן כמה שעות, ונעשית בהרדמה מקומית. תוך מספר חודשים מסתיים הטיפול כולו.

שיטות השתלת שיער
השתלת שיער נהוג לבצע היום בשתי שיטות עיקריות. הטכניקה הרווחת היא ניתוק של חלקי עור נושאי שיער ושורשי שיער מאזור התרומה והשתלתם באזור בו השיער מדולל. שורשי השערה נקלטים מחדש במקום ההשתלה. השיער הנקלט באזור החדש יצמח בצפיפות גדולה יותר מאשר באזור ממנו נלקחה התרומה, והשיער עצמו יהיה עבה וחזק יותר בגלל המיקום החדש. טכניקה נוספת של השתלת שיער היא העברה של זקיקי השיער בלבד מאזור הראש האחורי אל אזור הטיפול המדולל או המקריח. בשיטה זו מועברים שורשי השערה ביחד עם השערה ומושתלים ביחידים או בזוגות באזור ההשתלה. בשני המקרים, השתלים נקלטים היטב והמראה המתקבל הוא מושך, צעיר ומלא. מאחר ויש צורך בבחירה נכונה של מיקום ההשתלה ובמיומנות פלסטית גבוהה, חשוב לבחור מומחה השתלת שיער על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ibp ltd

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 14 =