באיזה חומר מילוי כדאי לי לבחור?

מילוי קמטים הינה פעולה פשוטה - אבל חשוב לבחור את החומר הנכון.
רוצים להעלים קמטים? היום כמעט על רופא יכול להזריק חומרים למילוי קמטים. חשוב אבל שתגיעו מוכנים ותדעו מה עדיף בשבלכם.

בימינו מילוי קמטים נהיה מאד פופולארי. עם הטכנולוגיה הרפואית הקיימת כעת, באמת אין צורך להיכנע לאותות הגיל. אפשר לקבל טיפול מוצלח ללא כירורגיה, המקנה מראה צעיר יותר. במידה והנושא מעניין אתכם בוודאי שמעתם על חומרים וטיפולים למילוי קמטים. בכתב עט זה נעבור על החומרים הקיימים בשוק למילוי קמטים.

מילוי קמטים עם סיליקון

סיליקון נמצא בשימוש רפואי שנים רבות. הדבר הטוב בסיליקון זה שהחומר נחשב למוצר קבוע. עם זאת, יש חלוקת דעות חריפה לגבי הבטיחות של סיליקון במילוי קמטים . בחו"ל רופאים בדרך כלל מעדיפים לא להזריק סיליקון, אבל בארץ השימוש הינו יותר נפוץ. מילוי קמטים עם סיליקון הינו ללא ספק הטיפול הזול ביותר מבחינה כספית, אבל כאשר מדובר בבריאות רצוי לא להחליט על טיפולים רק על סמך תקציב. השימוש בסיליקון למילוי קמטים נחשב למפוקפק עקב מספר סיבות. בספרות ישנם תיאורים של יצירת גבשושיות תת עורית כתוצאה מהטיפול ונדידה של החומר מחוץ לאזור המתוכנן. תופעות לוואי אלו יכולות להיות קבועות ובמקרים מסויימים מצריכות טיפול כירורגי.

סיליקון יכול להיות טיפול בטוח, אבל רק כאשר הוזרק על ידי רופאים עם שנים רבות של ניסיון. הטיפול מצירך מספר הזרקות עם רוח של חודשיים בין ההזרקות.

ארטיפיל למילוי קמטים

ארטיפיל הינו חומר מלאכותי אשר אושר לשימוש בארה"ב לפני 5 שנים. כמו סיליקון, הוא גם חומר קבוע ומשמש לרוב למילוי קמטים בין צידי האף לצידי הפה. החומר הפעיל נקרא PMMA ונמצא בתוך ג'ל. מילוי קמטים עם ארטיפיל נבדק על ידי מחקרים רבים ויסודיים ונמצא יחסית בטוח. מחקר נוסף אשר עקב אחר תוצאות ההזרקה לאחר חמש שנים הוכיח שתוצאת מילוי הקמטים נשמרו ועם תדירות נמוכה של תופעות לוואי. נמצא סיכון ליצירת גושים דלקתיים בדומה לסיליקון, אך לרוב ניתן לטפל בהם על ידי הזרקת סטרואידים מקומיים.

רדיאס

מילוי קמטים עם רדיאס הינו יחסית נפוץ בימנו. רדיאס הוא ג'ל המכיל סידן והוא חומר המביא לתוצאה זמנית. רדיאס נוטה להיות יותר ארוך תווך מאשר חומצה היאלורונית, עם השפעה ממוצעת של 12 חודשים. עם זאת, קיימת סיכון של יצירת גושי סידן לאחר הזרקה, במיוחד לאחר הזרקה שטחית ובעיצוב שפתיים. רדיאס מתאים במיוחד למילוי קמטים בינוניים או עמוקים באנשים שמודעים לסיכונים האפשריים ובכל זאת רוצים תוצאה לתווך ארוך. רוב הרופאים מסכימים שרצוי לא להשתמש ברדיאס לעיבוי שפתיים או לטיפול בקמטים זעירים.

חומצה היאלורונית למילוי קמטים

חומצה היאלורונית הינו החומר המקובל ביותר כיום למילוי קמטים. הסיבה לכך הינה עקב בטיחות בחומר. החומצה מביאה לתוצאה זמנית של כ-9 חודשים בממוצע. ההשפעה יכולה להימשך עד שנה וחצי. מילוי קמטים עם חומצה היאלורונית מצריך טיפול חד פעמי ומומלץ לחזור על הטיפול לאחר שהקמטים חוזרים.

יש מספר סוגים שונים של החומצה אשר משמשות לטיפול בקמטים שונים. יש כמה חברות המייצרות את הג'ל והחומר מופץ תחת שמות מוכרות כמו רסטילן.

מילוי קמטים באמצעות ביו-אלקמיד

ביו-אלקמיד הינו חומר למילוי קמטים קבוע אשר כיום עוד לא לשימוש באמריקה. עוד לא בוצעו הרבה מחקרים שעסקו בסוגיית בטיחות המוצר. כיום ביואלקמיד נמצא פחות בשימוש למילוי קמטים ויותר להוספת נפח לחולים הסובלים מאיידס. תוארו לא מעט מקרים בהם בחומר גרם לגושים אשר מאד בעייתיים לטיפול ולרוב מצריכים טיפול כירורגי. יש גם רופאים האומרים שחומר המילוי יכול לגרום לסרטן, אבל חשוב לציין שעובדה זו מאד שנויה במחלוקת.

סקירת בחומרים נועדה ליידע צרכנים לגבי האופציות לגבי החומרים למילוי קמטים. אם רוצים לבחור את הטיפול בטוח ביותר, מומלץ מילוי קמטים עם חומצה היאלורונית. במקרה ובטיחות החומר פחות מרכזית לכם אז ניתן לחשוב על שימוש בסיליקון או ארטיפיל אשר מביאים לשיפור יותר ארוכת תווך.


כל הזכויות שמורות לאתר בוטוקס תל אביב http://www.botoxtelaviv.co.il אין להעתיק חומר זה!
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם דוד נש

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 8 =