מה היה קורה אם?

רק כשבאמת נבין למה אנחנו לא מבינים, נבין את הכל!
מה היה קורה אם?
כולנו מכירים את השאלה המפורסמת "מה היה קורה אם הייתי בוחר אחרת"? איך החיים שלי היו נראים אם הייתי בוחר ב x במקום y ?
הרגשה צורבת שמהולה בחצי פספוס וחצי השלמה עם המצב שאבד במצב הקיים. תחושה של אי וודאות מסקרנת שממלאת חלל ריק בפנים, חלל שלא הצלחנו למלא!
הרהורים ודמיונות שקיימים בשאלה מהותית, איך אני בוחר לחיות? איך אני רואה את חיי?
שאלה שאף אחד לא יוכל להבין, חוץ ממני, כזאת שתגרום לספק שבפנים להתעצם ברגעים שארחף אבל תתפוגג במהירות כשאנחת בחזרה למציאות!
שאלה של מה היה קורה אם?!

מניסיוני, במהלך החיים כל אחד אומר את זה פעמים בודדות, יש כאלה שאומרים את זה הרבה מאוד ויש כאלה שימשיכו להגיד את זה עד יומם האחרון.
את השאלה "מה היה קורה אם...?" אפשר לקחת לכמה כיוונים. ברמה האישית וברמה הכללית.
אני בוחר דווקא הפעם לקחת את זה יותר לרמה הכללית ולא לרמה האישית.
אז השאלה המסקרנת הזאת מהדהדת בראשי הרבה בזמן האחרון. כשפתאום נראה לנו שכל העולם משתגע ומשתנה (משבר כלכלי חדש, מלחמות אחים, מאבקיי כוח, אסונות טבע..). כל הדברים הרגילים שקורים נראים לנו טריוויאליים ומובנים מאליהם כי נולדנו לתוך המציאות הזאת. אבל אם פתאום, כמו בסרט, מישהו היה נרדם לשנה ובחלוף שנה מתעורר למציאות חדשה, לא בטוח שהוא היה מבין, לא בטוח שהוא היה יכול לשער מה היה קורה. גם בדמיונות הכי פרועים שלו הוא לא היה קרוב... כי זה לא תלוי בנו! אנחנו לא אקטיביים אנחנו פסיביים! רק נגררים, מתמרנים בין השינויים שנכפים עלינו.
בנקודה הזאת אני שואל את עצמי, מה היה קורה אם?!
מה היה קורה אם המציאות שאנחנו חיים הייתה משתנה בפעם אחת ב 180 מעלות והופכת למשהו שאנחנו לא מורגלים אליו, לא רגילים אליו.

מה היה קורה אם פתאום תפתח מלחמה רצינית? כזאת שרואים רק בסרטים... מה היה קורה לנו?! לאן נברח?
מה היה קורה אם כל הסדר העולמי אליו אנחנו רגילים היה משתנה פתאום? ארה"ב נופלת ובמקומה רוסיה היא המעצמה החזקה בעולם... מה יקרה לנו?!
מה יקרה אם מחר השמש לא תזרח? שאלה הגיונית שמתישהו באמת השמש תכבה, אף אחד לא הבטיח שהשמש תזרח לעד. אבל אם זה יקרה מחר?! מה יעלה בגורלנו?! יש חיים בחושך? כמה זמן נצליח לשרוד?
איך החיים היו נראים אם מישהו היה אומר שהעולם יחדל מלהיות קיים בעוד מס' שנים? אילו דברים היינו רוצים להספיק? למי או למה היינו מקדישים את שארית חיינו?
מה היה קורה אם פתאום כל האנשים היו עוזרים אחד לשני? לא היו מריבות, לא היו דברים מפלגים... איך העולם היה נראה?! טוב יותר או שבעצם אין זכות קיום לעולם כזה במציאות שלנו?!
מה היה קורה לו מישהו היה בא ואומר לכולנו שאנחנו חיים בשקר?! והייתה לו דרך אמיתית להוכיח את זה, איך היינו מגיבים לכזה מידע? איך היינו חיים עם הידיעה שבמשך כל כך הרבה זמן ראינו דברים לא נכונים, שחיינו בצורה שטחית! ששטפו לנו את המוח!

שאלות קשות!!!!

ברמה האישית אנחנו שואלים את השאלה הזאת רק במצב אחד. במצב בו אנחנו לא מרוצים מהמציאות שבחרנו, שאלה שנשאלת ממקום של פספוס, כאשר אנחנו לא מסופקים מהבחירותינו. במקרה הטוב אנחנו מצליחים לשנות את בחירותינו במקרה הרע לומדים לחיות איתם!

אבל ברמה הכללית, האם יש לנו זכות לשאול את השאלות האלה?
מי אנחנו שנקבע מה טוב ומה רע? הרי אנחנו לא מבינים כלום!
אולי הרע הוא הטוב לטווח הקצר?
מי אנחנו שננסה לשנות את המציאות?!

כמו בתיאטרון גדול ומפואר, אנחנו משחקים את המשחק שכתוב לנו, כל אחד והתפקיד שלו בהצגה. תסריט כתוב מראש שבו חלקנו השחקנים וחלקנו הצופים מהצד!

רק מעניין איך זה יראה בסוף?! לפני כל הכתוביות והתודות...
אייל מוטעי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אייל מוטעי

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 12 =