דרכי טיפול באפטות

דרכי טיפול באפטות (פצעים בפה)
האפטות בדרך כלל מופיעות בחלק הפנימי של השפתיים והלחיים,חניכיים, החך, רצפת הפה, ובחלק התחתון של הלשון.האפטות הם בעיה נפוצה בתחום רפואת רקמת הפה, סיבתם המדויקת אינה ידועה ברוב המקרים. נבדקו כיוונים רבים, הסברה וההנחה היא קשורה לירידה בחוזק מערכת החיסון, או זיהום במערכת העיכול, שמשפיע מאוד על מערכת החיסון. סברה נוספת היא חסר במרכיבים תזונתיים כגון:ברזל, חומצה פולית , וb12 מחקרים הראו כי אנשים שסובלים מאפטות סובלים גם מחוסרים אלו.לחץ נפשי,טראומה, מתח, מאיצים את הופעת האפטות.וזאת עקב ההשפעה על ירידה בתפקוד מערכת החיסון ופעילות לקויה של מערכת העיכול,אשר גורמת לספיגה לקויה של ערכים תזונתיים. לידיעתכם הגורמים שהזכרתי הם דומים לאלו הגורמים להתפרצות פצעי ההרפס אך אין שום קשר בין שני סוגי הפצעים וקיימים הבדלים בניהם.
האפטות מופיעות בצורת כיב כמו נקודות צהובות או לבנבנות שבסביבתם אדמומיות בולטת , כואבים ומציקים מאוד. שטחם בגודל של פחות מסנטימטר,הביטוי יכול להופיע עד 5 כיבים בו זמנית. הכיבים מתרפאים בדרך כלל ללא צלקת תוך 7-10 ימים הם שכיחות אצל ילדים.
בשוק החופשי מוצעות משחות רבות לפתרון הבעיה , כל הפתרונות שמוצעות בפרסום וכו" אינם יעילות לפתרון הבעיה אולי רק להרגעת המקום לרגעים מסוימים, הטיפול האלטרנטיבי מועיל יותר כגון דבש חרובים או חלב עיזים טרי למרוח על הכיבים , הטיפול שמומלץ הוא בעזרת הארומתרפיה ניתן לטפל ביתר יעילות ובמהירות בכיב עצמו. אופן הטיפול : יש לקחת קיסם אוזניים שבראשו צמר לטפטף עליו 2 טיפות שמן ציפורן או שמן עץ התה ללא דילול ולמרוח ישירות ובעדינות על הכיב מספר פעמים אם הרוק מתערבב יש לירוק אותו ולא לבלוע.
למרות הטיפול שהצעתי, חשוב מאוד שבמקרה וכיבים חוזרים על עצמם במרווחים קצרים של זמן. יש לבדוק מספר סיבות האם הכיב הופיע לאחר מחלה, או שנוצר עקב פגיעה באזור הפה, או שנמצאים בתקופת לחץ אוו מתח,וחשוב לבדוק את מצב מערכת החיסון. לסיכום פעמים רבות עשויים כיבי הפה לתת לנו רמזים לגבי מצבו הכללי של האדם, באותם מקרים חוזרים ונשנים ולשם כך עלינו להתייחס לטיפול כוללני המתייחס למכלול הבעיות וכתוצאה מכך עשויה בעיית הכיבים להפטר לחלוטין.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יקיר בן חיים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 5 =