מערכות גילוי אש ועשן

גילוי אש
בבסיס מערכות גילוי אש ועשן קיימת 'רכזת' שתפקידה לאפשר קלט ופלט של מידע. מלבד הכרזת, מערכות גילוי אש ועשן מכילות גלאים האמורים לגלות את השריפה. קיימים סוגי רבים של גלאים: גלאי קרן, גלאי יניקה, גלאי חום, גלאי להבה ועוד.

לצערנו הרב, אסונות כאלה ואחרים הם אינם דבר נדיר כל כך. לא פעם אנו שומעים בחדשות ובעיתונים על מקרים כאלה ואחרים של שריפות, דליקות ועוד לא מעט סיטואציות לא נעימות.
בדיוק מסיבות אלו חשוב להיות זהירים ולנסות לפקוח את עיניים ולהיות ערניים לסביבה. כחלק מדרך התגוננות והתרעה על מקרים כאלה קיימות מערכות גילוי אש ועשן אשר תוכלו לסייע לנו ולהגן על בטיחותנו.

מהן מערכות גילוי אש ועשן?
מערכות גילוי אש ועשן תפקידן מתן התרעה מוקדמת אודות זיהוי של אש או עשן. למעשה, מערכות גילוי אש ועשן הן מערכות אלקטרוניות אשר להן גלאי עשן.
בבסיס מערכות גילוי אש ועשן קיימת 'רכזת' שתפקידה לאפשר קלט ופלט של מידע. מלבד הכרזת, מערכות גילוי אש ועשן מכילות גלאים האמורים לגלות את השריפה. קיימים סוגי רבים של גלאים: גלאי קרן, גלאי יניקה, גלאי חום, גלאי להבה ועוד.
מערכות גילוי אש ועשן הן חכמות ומשוכללות שכן לא בהכרח חייבת להתפרץ שריפה, די בכך שהגלאי איתר עשן במקום מסוים וכבר מערכות גילוי אש ועשן יתחילו לפעול.

מערכות גילוי אש ועשן ואמצעי ההתרעה השונים
מערכות גילוי אש ועשן מכילות אמצעי התרעה שונים ובבואנו להתקין מערכת זו נוכל לבחור את שמתאים לנו:
• אמצעי התרעה ויזואליים: נורית, נצנצים הזוהרים גם באור יום וגם בחושך. אמצעי זה יעיל במיוחד עבור כבדי שמיעה.
• אמצעי שמע: צופרים או רמקולים שמשמיעים רעש בעת שריפה או גילוי של עשן.
• חייגן אוטומטי: אמצעי התרעה זה למעשה מחייג באופן אוטומטי לכוחות כיבוי האש ברגע גילוי השריפה. חשוב לדעת! על מנת להשתמש בחייגן אוטומטי אין צורך בקו טלפון נפרד.

מערכות גילוי אש ועשן – מידע נוסף
מערכות גילוי אש ועשן ניתן להתקין בכל מקום בו רוצים הגנה מקסימאלית מפני אירועי שריפה או דליקה. חשוב לדעת שהתקנת מערכת זו מחייבת בתשתית אשר תתאים לכך.
דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שבהישמע אזעקת אמת של המערכת קיים סדר פעולות לפיו כדאי לפעול:
ראשית, לאחר שהתריעה בפנינו המערכת יש להשתיק את קול ההתרעה שכן הצליל עשוי להלחיץ אנשים אחרים. שנית, יש לקרוא לצוות מכבאי אש ולהרחיק אנשים מן המקום.
יש לדעת כי אין לאפס את המערכות לפני זיהוי הגלאי שהתריעה על השריפה או הדליקה.

לסיכום, מערכות גילוי אש ועשן הן כלי חכם במיוחד שבמקרים רבים עשוי להציל חיים. התקנה של מערכות אלה היא מומלצת ויעילה מאוד. כדאי לשים דגש ולייחס חשיבות מרבית לנושא הבטיחות בעניין זה ולא להיות שאננים ובתחושה שכזו שלנו זה לא יקרה. כמו כן, חשוב להכיר את המערכת שמתקינים, כיצד היא פעולת, אילו פעולות יש לבצע בזמן אזעקת אמת ועוד.קישור: גילוי אש

כיבוי אש
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם כיבוי אש

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 8 =