מהי ועדה רפואית?

פרטים כללים אודות ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי
ועדה רפואית של הביטוח לאומי הינה ועדה שמטרתה קביעת ליקויים רפואיים של נפגעים המגישים תביעות למוסד לביטוח לאומי.

ועדה רפואית של הביטוח לאומי הינה ועדה שמטרתה קביעת ליקויים רפואיים של נפגעים המגישים תביעות למוסד לביטוח לאומי.
הועדה הרפואית קובעת את חומרת ודרגת אי כושר העבודה / הנכות של הנפגע.
הועדה הרפואית בנויה מצוות של רופא אחד, או 2 אנשי מקצוע מומחים מתחום הרפואה ונציגי המוסד לביטוח לאומי. במסגרת ועדות רפואיות נבדק הנפגע ע"י איש מקצועי רפואי מתחום הפגיעה של המבוטח. מעבר לחברי הוועדה מתחום הרפואה יהא נוכח גם מזכיר הועדה אשר משמש כנציג של המוסד לביטוח לאומי, תפקידו של המזכיר להעביר מידע רלבנטי לנפגע בנוגע לזכויותיו, כמו כן תפקידו לנהל את הדיון בכל הקשור להגשת התיק לוועדה הרפואית, ניהול פרוטוקול דיון ורישום ההחלטות ותיעודם במסמכים מחייבים ורשמיים.
במידה ולא יהיה גורם מומחה נוכח בוועדה יופנה הנפגע להתייעצות עם גורמים מומחים אשר יגישו חו"ד לוועדה הרפואית, על סמך חו"ד זו תקבל הוועדה החלטה באשר לאחוזי הנכות / אחוזי אי כושר העבודה.
בהתאם להחלטת הועדה הרפואית מגיש הנפגע תביעתו לתשלום גמלאות: גמלת נכות ופיצוי אובדן כושר עבודה. מבוטחי הביטוח לאומי - אלו אירעו להם תאונות עבודה או מחלת מקצוע זכאים להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולעמוד בפני ועדה רפואית בקובלנה כי הפגיעה הרפואית פוגעת ביכולתם התפקודית במסגרת עבודתם.
במסגרת הפניה למוסד לביטוח לאומי יכול הנפגע לתבוע דמי פגיעה עקב אובדן כושר עבודה ובנוסף יוכל לתבוע גמלה חודשית עקב נכות שנגרמה בעקבות פגיעתו במסגרת העבודה.
היה והביטוח לאומי מצא את המקרה מתאים יגיע הנפגע לדווח על המקרה שלו בפני הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, וועדה זו תקבע את אחוזי הנכות של הנפגע.
במידה והחלטת הועדה הרפואית אינה מקובלת על המבוטח יוכל המבוטח להגיש בקשת ערר.
הקלק מטה לפרטים נוספים אודות ערעור על החלטת ועדה רפואיתדניאל קורן
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם דניאל קורן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 6 =