יחסי ציבור יכולים להיות הזדמנות עבור חברות קטנות

לא כולם יודעים מה היא המשעמעות של יחסי ציבור, מדובר למעשה על תהליך של יצירת קשר עם העיתונות ופרסום של אייטמים או כתבות הקשורות בחברה ובשירותים שהיא מציעה. זו הזדמנות עבור חברות קטנות להגיע למקומות נחשקים בערוצי התקשורת השונים.

לא כולם יודעים מה היא המשעמעות של יחסי ציבור, מדובר למעשה על תהליך של יצירת קשר עם העיתונות ופרסום של אייטמים או כתבות הקשורות בחברה ובשירותים שהיא מציעה. זו הזדמנות עבור חברות קטנות להגיע למקומות נחשקים בערוצי התקשורת השונים. לדוגמא אם מדובר על חברה קטנה או בינונית סביר להניח שלא יהיה לה תקציב לפרסם בערוץ 2 בפריים טיים. אבל בעזרת יחצנות נכונה אפשר להכניס אייטם לחדשות, או לתוכנית אירוח. הכתבים מחפשים כול הזמן ידיעות מעניינות, אם אתם מצליחים לבנות סיפור מאחורי המוצר או השירות שלכם יש לכם סיכוי להגיע לחשיפה גדולה.

עם זאת השירות תלוי במספר גורמים:

1. יחסי ציבור לא עושים לבד – לא מספיק לשלם ריטיינר של כמה אלפי שקלים בחודש, צריך לשתף פעולה עם חברת יחסי הציבור: להזין אותה בדברים שקורים, לשגר תמונות מעניינות, סרטונים, מאמרים וכול דבר שנראה לנו שיכול לעורר סקרנות אצל הקהל הרחב. הסעיף הזה הוא ראשון כי הוא גם החשוב ביותר, אם היחצן עובד לבד יהיה לו קשה מאוד להגיע לתוצאות מצוינות.
2. סטטיסטיקה של ביצועים – לפני התהליך של בניית יחסי ציבור צריך להגיע לתיאום ציפיות לגבי כמות הידיעות החודשיות. לא עובדים בלי מטרה ברורה, נכון שקשה להבדיל בין איכות הידיעות, כי הופעה בערוץ 2 בשעה 19:30 לא דומה להופעה במקומון בטור הרכילות. עדיין אפשר להגדיר כמה דרגות של איכות ידיעות שהתפרסמו. חשוב כול שבוע למדוד את התוצאות וללמוד מה מעניין את העיתונאים.
3. זה לא בא ברגע – יחסי ציבור הם לא מאמץ קצר מועד, לוקח זמן למצוא את נקודת ההרס שתגרום למדיה להתעניין בארגון ולרצות לפרסם אותו. עם זאת כאשר תגיעו לשם אפשר לראות בבירור את השינוי בסטטיסטיקות ואת התהליך שעבר השיווק.
4. עלות השירות – לא בכול מחיר כדאי לקחת שירותים של יח"צ, כדאי לעשות סקר שוק אצל מספר חברות ולבדוק מה בדיוק כוללים יחסי ציבור, האם זו רק הפצה של ידיעות בעיתונות או מדובר בשירותים נוספים.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם איל פטרן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 10 =