איך להוציא לאור ספר אלקטרוני

ספרים דיגיטליים באינטרנט
הם נקראים ספרים אלקטרוניים, ספרים דיגיטליים, איבוקים, והם הופכים להיות יותר פופולריים בשנים האחרונות.

כיום כבר ניתן לראות שיש ספרים שיוצאים אך ורק בפורמט הדיגיטלי, ללא גרסת נייר. הסיבה? זה מוזיל בצורה משמעותית את עלויות הייצור. אם כתבת ספר, ואתה רוצה להוציא לאור בכוחות עצמך ללא חברת הוצאה לאור ידועה, אז כנראה שהדרך הטובה ביותר היא פשוט ליצור גרסה אלקטרונית של הספר. מדובר בהשקעה כמעט אפסית. כל מה שנחוץ הוא להמיר את הטקסט שכתבת לקובץ PDF, ואת זה ניתן לעשות די בקלות בגרסאות מתקדמות של תוכנת אופיס. אפשר גם לעשות את זה באמצעות גרסה החינמית, ניתן להוריד אופן אופיס, ובמערכת מובנה במסמך הכיתוב, אופציה להפיכת הטקסט הכתוב לקובץ PDF. לאחר ביצוע ההמרה כבר יש בידך ספר דיגיטלי, שאותו אתה יכול להעלות לאתר אינטרנט, ולמכור בכסף, או להציע חינם לגולשים.

דבר נוסף שתזקק לו, הוא עטיפה לספר. אף על פי שמדובר בגרסה דיגיטלית, הרי שעדיין כדאי לעצב עטיפה לספר. גם כאן אין מדובר בהשקעה גדולה, יש אתרים בהם ניתן לבצע את זה, ותמורת שלושה או ארבעה דולרים לקבל את העטיפה, או לחילופין לרכוש תוכנה ליצירת עטיפות דיגיטליות. יש כאלה שמבצעים את העבודה בעזרת תוכנת פושוטופ, וזה אכן אפשרי, אך הרבה יותר קל ופשוט לבצע את זה בעזרת תוכנה ייעודית.

העובדה שהספר יצא לאור בגרסה דיגיטלית אינה סותרת את האפשרות שהוא גם ייצא בעתיד בגרסת הדפסה. במקרים בהם מזהים ביקוש רב לספר, ניתן לפנות להוצאת ספרים עם הנתונים שבידכם, המוכיחים שכמות גדולה של אנשים הורידו את הכותר שלכם, וייתכן שתיזכו לגרסה רגילה ומודפסת, אשר תופץ בחנויות הספרים. זהו אולי היתרון הגדול ביותר כיום של הספר המסורתי על פני הספר האלקטרוני, התפוצה הרחבה. כאשר אתם יוצרים ספר דיגיטלי, מקימים אתר אינטרנט ייחודי בעבור הספר או בעבור מספר ספרים שכתבתם, אז נכון שהספר שלכם באופן תאורטי זמין בעבור כל אחד על פני כדור הארץ שרק יש לו חיבור לאינטרנט. עד כאן תאוריה, אבל בפועל כמה באמת אנשים מגיעים אל האתר שלכם? סביר להניח שלא הרבה מאוד. אם 100 אנשים מגיעים ביום, הרי שזה נחשב הרבה. לעומת זאת כאשר הספר המודפס שלכם מופץ במאות חנויות ספרים בכל רחבי הארץ, התפוצה שלו הרבה יותר רחבה, והרבה מאוד אנשים נחשפים אליו.


י. נפקר
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יוסי נפקר

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 12 =