אקלום נכון לדגי נוי - מה החשיבות?

כמה פעמים קניתם דגים ואחרי מספר שעות נאלצתם להפרד מהם לשלום? הרבה חובבים נוטים לחזור על אותה הטעות, הקדישו מזמנכם ולמדו כיצד לשמור על חיי הדג ארוכים ובריאים יותר.

החובבים שביננו מבצעים טעויות רבות באקלום דגי הנוי ולעיתים פוגעים בהם עד לכדי מצב של מות הדג, כמה פעמים קרה שבזבזנו כספים מיותרים ועל ידי צעדים טיפשים זרקנו את הכסף לכיס ואת הדג לאסלה? במאמר זה אביא לידכם מספר ידיעות העשויות לשפר את איכות חיי הדג שלכם ובכך יתרום ישירות לחסכון בכיס.

החוק הראשון והחשוב ביותר הוא לזכור שבעלי חיים השייכים לעולם המים רגישים לשינויים מהירים בסביבתם.
שינוי קיצוני של טמפרטורת או איכות המים עלולים לדחוק בדג ולגרום למצב בלתי יציב של סטרס, אם דג מת בתוך יומיים מרגע רכישתו רוב הסיכויים שמדובר באקלום לא נכון לתנאים הקיימים לאקווריום שלך.

כאשר אנו קונים דג חדש, עלינו לקחת את השקית שקיבלנו בחנות ולתת לה לצוף באקווריום- ככה אנו מאזנים את הטמפרטורות בין המים בשקית ובין המים באקווריום, ניתן לשים את הדג בדלי ולטפטף טיפות מהאקווריום הראשי, בשני הדרכים נצטרך להמתין כ-30 דקות לפני שנכניס את הדג לאקווריום.

בין אם מדובר במים מתוקים או מים מלוחים הקפידו להאכיל את הדיירים הנוכחים באקווריום וזאת על מנת שלא יתקפו את הדג החדש, במידה וקיימים דגים אגרסיביים ניתן להזיז כל הקישוטים אשר נמצאים באקווריום ובכך "לטרוף" את הקלפים ולבטל טריטוריות קיימות של דגים אגרסיביים האקווריום הראשי.
מומלץ מאוד לכבות את התאורה באקווריום על מנת להנמיך את הלחץ שבו שרוי הדג החדש.

בתום 30 דקות של המתנה עלינו להעביר את הדג למיכל, כיצד לבצע זאת?

עברו 30 דקות ואנחנו מתרגשים מהדג החדש וכעת הגיע הזמן לאקלמו באקווריום הביתי, פתחו את השקית בזהירות, הטו את השקית על צידה ושפכו את תוכן השקית בזהירות לתוך האקווריום, יתכן ודגים יתקפו את הדג ויגרמו לו להכנס לסטרס, לכן, אנו נעקוב אחרי הדג במשך חצי שעה ולראות האם אוקלם.

מה קורה במקרה שהדג אוקלם אך דגים אגרסיביים נוטים לתקוף אותו?

במקרה של תקיפות מצד דגים אגרסיביים עלינו להשיג את הציוד הבא: דלי עם 50% מים מהאקווריום 50% מי ברז (שימו לב שבדלי אין שום זכר לחומרי נקיון). עם תום הכנת הדלי עלינו "להעניש" את הדג התוקף ולהכניס אותו לדלי למשך 30 דקות, במידה ויש כמה נכניס את כולם לאותו הדלי ונמתין. במידה והתוקפנות חוזרת נחזור על התליך פעם נוספת (זכרו להחליף את המים בכל פעם וזאת מפני שהמים מאבדים את היכולת שלהם לקלוט חמצן)

לסיכום, אקלום נכון של דגי נוי יסייע לנו בחסכון כספי והרג של בעלי חיים ללא כל סיבה, אם נעקוב אחרי הכללים אנו מבטיחים לעצמנו דג בריא, חזק וצלול יותר.

קישור: דגי נוי

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם שלומי דהן

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 11 =