הטיפול בארומתרפיה לפגעי החום בקיץ

פגיעות הקיץ החם מאוד מאבחנות בכמה רמות חומרה ועל פי הגישה הארומתרפית ניתן לטפל ולהקל על פגעי הקיץ כגון:
חום מתיש שגורם לאפיסת כוחות- אי הקפדה של שתיית נוזלים והחלפת מלחים שהגוף מאבד, במיוחד בתקופה זו של החום הכבד שהדבר עלול להיות מסוכן לגרום לסחרחרות בחילות ועילפון עד כדי אובדן הכרה וזאת ללא תחושת צימאון,יש להקפיד לשתות הרבה מים,ולמרוח לבנדר על הרכות ,העורף, והבטן העליונה ולשאוף עמוק את הריח.
מכת שמש וחום גבוה-בדרך כלל זה מתפתח באיטיות מתחיל בתחושה מבולבלת,כאב ראש,סחרחורות וחם. הגוף מתחמם והעור מאדים ומתייבש ומאידך תחושת קרירות ורעד מתפשט בגוף.מ"ע הויסות בגוף מפסיקה לעבוד ולכן חום הגוף עולה, במצב זה יש לטבול במים קרים בתוספת 4 טיפות מהשמנים הארומתיים לבנדר,אקליפטוס לחילופין ניתן לטבול במים קרים ולמרוח לבנדר על הרקות והעורף, צינון מהיר יגרום להורדה זמנית של החום בגוף, יש לספיג את הגוף במים ולשתות שפע של נוזלים. במידה והמצב חמור יש לפנות לרופא בדחיפות.
התכווצויות חום- נגרמות ממאמץ יתר, יש לשתות לפחות ליטר מים ולעסות את הרגליים בתרכובת הנ"ל:2 טיפות שמן אתרי גרניום ו3- טיפות שמן אתרי אקליפטוס מהול בכפית שמן בסיס שקדים או שומשום.
חום דוקרני-זוהי פריחה של אבעבועות קטנטנות הנראות כנקודות זעירות וורודות אדומות,היא נגרמת מחסימה של הבלוטות המאזנות את הסוכר, וגורמות גירוד עז. פריחה זו עלולה להתפתח על כל חלקי הגוף, בטיפול יש להימנע מגירוד , ולחשוף את האזור לאוויר צח במידת האפשרות.לשטוף את האזור בתרכובת הבאה:6 טיפות מהשמנים האתריים לבנדר,קמומיל,אקליפטוס מהולים בכפית אלכוהול ולהוסיף לרבע ליטר מים מנרלים ולנער היטב ולשטוף היטב.
אמבטיות חמות מרגיעות את הגירוד זאת בתוספת 4 טיפות מהשמנים אקליפטוס ולבנדר ולהוסיף מעט סודה לשתיה (יש לערבב את השמנים עם הסודה לשתיה לפני ההוספה למי האמבט.
טיפ:עייפות- אם יוצאים לנסיעה ארוכה הקפידו לצאת עם בקבוקון שמן אתרי מנטה לטפטף טיפה על טשיו ולפזר ברכב הריח יעזור לשמור על ערנות ורעננות.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יקיר בן חיים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 7 =