מערכות בטיחות חכמות ברכב המודרני

רוצים לדעת עוד על מערכות מצילות חיים?
מאמר זה יפרט את המערכות החכמות הקיימות ברכבים המודרניים כך תדעו מה
המשמעות של ראשי התיבות ואילו מערכות אתם תרצו ברכב החדש שלכם.

מערכת מצילה חייםA.B.SABS -Anti-lock Breaking System:

מערכת זו למניעת נעילת גלגלים בבלימה הנהגה ראשית בתחום התעופה שימשה המערכת לבלימה של מטוסים בזמן נחיתה לאפשר לטיס לישלוט בגלגלי המטוס בזמן נחיתה על המסלול בזמן חרום. במכוניות המודרניות הסבה המערכת למכונית למניעת נעילת גלגלים בזמן בלימה חזקה ובלימת חרום המערכת מצוידת בחישנים מיוחדים המורכבים על כל אחד מארבעתגלגלים החישן מזהה מצב נעול של אחד הגלגלים או יותר בזמן בלימה או בבלימת חרום מערכת וחישנים מפעילה את דוושת הבלמים ומשחררת לסרוגין(בין 10 ל30 פעמים בשניה רגל אנושית לא יכולה לחכות זאת).

היזהרו בעת בלימה על כביש רגיל ויבש מערכת abs עשויה להאריך במעט את מרחק הבלימה לכן הזהרו השאירו מרחק גדול יותר אולם במשטח חלק כביש רטוב או כביש עים חול או כביש מלוכלך בשמן או גשם ראשון המערכת מספקת הבלימה משפרת ובטוחה בהרבה.

חיסרון בהגדלת המרחק הבלימה אך ההיתרון עצום במניעת אי שליטה ברכב.

בשנת 2010 על פי חוק מותר לייבא לארץ רק דגמי רכב פרטיים הכוללים מערכת abs בשל יעלות והגברת הבטיחות ברכ במערכות בטיחות נוספות

מערכת מצילה חיים E.B.D חלוקה אלקטרונית הדראולית: E.B.D.--Electronic Brake-force Distribution מערכת זו מסיעת לחלק את הכוח הבלימה באופן שווה בין הגלגלים כדי לספק יותר שליטה בעת הבלימה . מערכת מצילה חיים E.B.A מערכת זו מסיעת לבלימת חרום Emergency Brake Assist מערכת זו מסיעת ולבלימת חרום מערכת זו מתרגמת טעויות של הנהג כגון לחיצה פיתאומית של דוושת הבלם או עזיבה מהירה של דוות הדלק ומחזקת את באופן הבלימה אוטומטית

ערכת מצילת חיים E.S.Pערכת בקרת יציבות: E .S .P - Electronic Stabilization Program מערכת זו מחוברת למערכות הבילום ולמערכות המנוע המנגנון בקרת בילום שמטרתו ליצב את הרכב במצבים קיצונים ומסוכנים שעלולים לגרום חוסר שליטה וסיחרור היגוי יתר או תת היגוי בסיבוב שהמערכת מזהה חוסר אחיזה של אחד הגלגלים היא מפעילה את מערכות ומתקנתומעבירהומחלקת את הכוח לגלגל אחר בציר הקידמי לציר האחורי ומפסיקה את פעולת המנוע למיספר שניות ובכך מכניסה את הרכב ולתיקון ועוזרת הנהג ליצוב המכונית בינואר2010 ניכנס חוק כי כל רכב המיובא לארץ יותקנו בו מערכת בקרת יציבות.

המידע הכתוב בדף זה מהווה יעוץ ראשוני בלבד ואינו תחליף לייעוץ ובדיקה מקצועית על ידי שמאי רכב מוסמך.כל שימוש במידע ו\או נזק או הפסד הנגרם כתוצאה מכך הינו באחריות המשתמש\ת בלבד!
מתתיהו בשארי - שמאי רכב מוסמך
שמאי על גלגלים
טלפון: 1-800-202-770
אתר: בדיקת רכב לפני קניה


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם מתתיהו בשארי

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 13 =