לימודים לתואר

לימודים לתואר ראשון הם חובה בימינו, כיוון שקשה מאוד להשיג משרות טובות ללא תואר. תואר מקנה לא רק קבלה למשרה מבוקשת או נחשקת אלא גם שיפור בשכר

לימודים לתואר ראשון הם חובה בימינו, כיוון שקשה מאוד להשיג משרות טובות ללא תואר. תואר מקנה לא רק קבלה למשרה מבוקשת או נחשקת אלא גם שיפור בשכר. בנוסף, הלימודים עצמם מאפשרים התמקצעות ומציאת כיוון בחיים ובעתיד המקצועי, והרבה פעמים הם מספקים הזדמנות להכיר אנשים מעניינים ולהיפתח לצורות מחשבה חדשות. ללמוד לתואר פירושו להפוך לאדם עם כיוון מקצועי בחיים, עם כלים להתמודדות טובה יותר בשוק העבודה והרבה פעמים הלימודים מספקים גם הזדמנות לקשירת קשרים חשובים שיסייעו בעתיד. לימודים לתואר יכולים להימשך כשלוש שנים, וניתן גם לפרוש את הלימודים על פני זמן ארוך יותר – מה שעושים סטודנטים רבים שמשלבים לימודים עם עבודה ונדרשים לממן עבור עצמם מגורים ולימודים. איך לבחור תחום לימודים ואילו כישורים נדרשים ממי שמעוניין להתחיל לימודים לתואר – בהמשך.

לימודים לתואר – בחירת כיוון
בחירת הכיוון היא הדבר הראשון שכדאי לחשוב עליו לפני שבודקים אפשרויות לימודים לתואר ואת מוסדות הלימוד. בחינות הבגרות וציוני הפסיכומטרי נותנים כיוון כלשהו. לא תמיד יש התאמה בין תחומי העניין של מי שמתעניין בלימודים גבוהים לתואר, לבין הציונים שהושגו בבגרויות ובפסיכומטרי – אבל זאת פשרה שצריך לקחת בחשבון כשמתחילים את הבירורים לקראת לימודים לתואר וכשעומדים בפני בחירת הכיוון באופן כללי. מקצועות ותחומי לימודים מבוקשים במיוחד מצריכים ציונים גבוהים במיוחד. עם זאת, יש אפשרויות שונות כגון מכינות, שמאפשרות להשיג יתרון נוסף בתחום תחרותי או מבוקש במיוחד. כך שאפשר לבחור כיוון מבוקש של לימודים לתואר ולהשקיע בשיפור הציונים או במכינה – או לבחור תחום פחות מבוקש, שמתאים גם לממוצע ציונים שאינו מהטובים ביותר. חשוב לזכור שלא תמיד יש קשר ישיר בין מידת הביקוש של תחום הלימודים לבין היכולת להתפרנס בעתיד.

דרישות לימודים לתואר
דרישות ותנאי קבלה ללימודים משתנים מחוג לחוג ואפילו בין מוסדות הלימודים. כדאי להתייחס לדרישות באופן רציונלי, לשקול יכולות כלכליות וסיכויים ריאליים. כיוון שתהליך הסינון לקראת לימודים לתואר מבוסס על היתרון של כל מועמד ללימודים ביחס למועמדים האחרים באותה שנה, קבלה או אי קבלה ללימודים היא הרבה פעמים שרירותית. מי שיודע מהו התחום של לימודים לתואר שמעניין אותו ומעריך שיש לו סיכויים ריאליים, יכול להירשם לכמה מוסדות לימוד כדי להגדיל את סיכויי הקבלה - ממוצע הציונים נמדד ביחס למועמדים האחרים באותה שנה, כך שיש סיכוי שבאותה השנה, ממוצע הציונים של מועמד מסויים יהיה נמוך מכדי להתקבל למוסד אחד, אבל גבוה מספיק כדי להתחיל לימודים לתואר במוסד אחר. לא תמיד יש חשיבות ליוקרה של המוסד, ועדיף לחסוך זמן וכסף של רישום מחדש או שיפור ציונים.

לימודים לתואר ראשון
לימודים לתואר ראשון הם הרבה פעמים תחילת הדרך – דרך מקצועית שיכולה להיות מאתגרת, מפותלת ולא תמיד ידועה מראש. האפשרויות נפתחות אחרי תואר ראשון: אפשר להמשיך לתואר שני, לעשות השלמות מקצועיות, להיעזר בקשרים ומכרים – כל האפשרויות האלו מגדילות את הסיכוי למעמד מקצועי טוב יותר, להגדלת תחומי אחריות, ליוקרה וכמובן לתלוש השכר בסוף החודש. הניידות המקצועית גבוהה יותר אחרי התואר הראשון. אמנם מוסמך להוראה לא יעשה בדרך כלל הסבה ויהפוך לרופא, אבל בהחלט אפשר ללמוד תחומים משלימים לתואר שני או בהתשלמויות וקורסים ולהרחיב את הידע המקצועי. לימודים לתואר פותחים אפשרויות רבות בדרך המקצועית, בהערכה העצמית ובתחושת המשמעות ותורמים לעצמאות כלכלית ואישית. ניתן להיעזר במלגות, לתכנן מראש את הלימודים ולחסוך כסף בעבודה או ללמוד קרוב לבית, וכך לאפשר ראש פנוי במהלך לימודים לתואר.

קישור: לימודים

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ibp ltd

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 11 =