יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים אפשרי בכל גיל ואף פעם לא מאוחר לטפל בשיניים. למרות שמקובל לחשוב שרק ילדים מיישרים את השיניים, קיימים פתרונות אלגנטיים וייחודיים למבוגרים שמספקים טיפול אסתטי ויעיל, בטווח מחירים רחב ולבעיות שונות ומגוונות

יישור שיניים למבוגרים אפשרי בכל גיל ואף פעם לא מאוחר לטפל בשיניים. למרות שמקובל לחשוב שרק ילדים מיישרים את השיניים, קיימים פתרונות אלגנטיים וייחודיים למבוגרים שמספקים טיפול אסתטי ויעיל, בטווח מחירים רחב ולבעיות שונות ומגוונות. ניתן לטפל במבוגרים בכל בעיה של שיניים עקומות, שיניים לא סימטריות, קו חניכיים לא אחיד, סגרים, בעיית צפיפות, רווחים, שיניים בולטות ועוד. מגוון השיטות והפתרונות המוצעים כיום בתחום יישור שיניים והאורתודנטיה הם רבים, ומספקים אפשרויות בטוחות ליישר את השיניים, מבלי לסכן את הפה ומבלי להוות מטרד אסתטי בפני עצמו, כזה שלא נעים להסתובב איתו. מהן ובאיזו אפשרות לבחור? האם ישנם טיפולים קצרים במיוחד? ומהו הגיל שבו מטופלים מפסיקים להיחשב ילדים או נוער ונכנסים לקטגוריה של יישור שיניים למבוגרים?

יישור שיניים למבוגרים בלי גשר
אם יש אביזר שרוב האנשים מעדיפים להמנע ממנו, זהו כנראה ה'גשר' שמזוהה כל כך עם בני נוער או ילדים: אותן קוביות שמחוברות בחוט ברזל ומקשטות את החיוך של מתבגרים וילדים עם שיניים עקומות. בתהליך יישור שיניים למבוגרים אפשר, למרבה המזל, להמנע מהמתקן הזה ולבחור במתקני יישור שקופים, מוחבאים או בקיצור – כאלו שלא גורמים למטופלים מבוכה או בושה, ומאפשרים להמשיך לאכול, לדבר, לחייך ולצחוק בלי הפרעה. פיתרון אחד הוא גשר שקוף, כזה שעשוי מחומר שקוף שניתן להבחין בו בעיקר מקרוב. המתקן השקוף פועל בדיוק כמו גשר הברזלים, רק שהוא הרבה הרבה פחות בולט. מי שמעוניין שגם מקרוב לא יבחינו בשום דבר, יכול לנסות את הפלטה השקופה או הגשר הפנימי. יישור שיניים למבוגרים שמתבצע בעזרת פלטה שקופה מבוסס גם הוא על הפעלת לחץ על השיניים אך הפלטה היא מתקן מותאם-אישית שמיועד ללבישה ברוב שעות היום, ניתן להסרה לצורך צחצוח והוא בלתי נראה כיוון שהוא מכסה את כל שטח השיניים. גשר פנימי יכול להיות עשוי מחומר נראה או מחומר שקוף, אלא שהוא מותקן בחלקן הפנימי של השיניים ולכן אינו מורגש כלפי חוץ. שיטה זו של יישור שיניים למבוגרים מיועדת למי שמיומן בצחצוח כיוון שחתיכות של אוכל נתקעות בגשר וקשה יותר להגיע אליהן מצידן הפנימי של השיניים – ניתן להיעזר לצחצוח במכשור מיוחד שמומלץ על ידי האורתודנט וניתן לרכישה בבתי המרקחת ובפארמים. בהשוואה לגשר הברזלים, יישור שיניים למבוגרים, (כלומר בשיטות השקופות או הבלתי נראות), הוא יקר מעט יותר. משך הטיפול אינו מושפע מסוג המתקן אלא מסוג הבעיה שהביאה אותנו מלכתחילה לטיפול יישור שיניים.

יישור שיניים למבוגרים – טווח גילאים
יישור שיניים למבוגרים מיועד לכל מי שנזקק ליישור שיניים ועבר את הגיל שבו השיניים עדיין לא מפותחות והלסתות עדיין לא מעוצבות. אצל ילדים, קיימות כמה תופעות שנעלמות עם הבגרות: עצמות הלסת רכות יותר, היכולת של השיניים להתייצב מחדש ולנוע גדולה יותר והפה מגיב מהר יותר לכל טיפול שכרוכה בו התערבות במיקום השיניים. במבוגרים יכולות אלה פוחתות ועל כן יש להתאים את הטיפול באופן שונה למבוגר ולילד: הן מבחינת המכשור, הן מבחינת הזמן הנדרש לטיפול. כך נקבעת תכנית טיפול שונה מעט למבוגרים. לעתים נדרשים גם טיפולים מקדימים ליישור שיניים – למשל עקירת שן, (אופייני גם ביישור לילדים), טיפול בדלקת חניכיים ועוד. כל עוד ישנן שיניים בפה, הגיל אינו מהווה מכשול וניתן לבצע יישור שיניים למבוגרים בכל גיל.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ניתוחים פלסטיים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 11 =