אפליקציה בתשלום או בחינם עם פרסומות?

על מודלים של עסקי פיתוח אפליקציות
אפליקציה בתשלום או בחינם עם פרסומות?
אפליקציות אייפון/אנדרואיד - זה לא רק למכור, זה גם לספק את המצופה
מודל עסקי זו התוכנית שבשורה התחתונה אומרת - מאיפה/ממה/איך מרוויחים כסף מהשירות או המוצר או במקרה שלנו - האפליקציה לסמארטפונים כמו אייפון, מערכת ההפעלה של גוגל - אנדרואיד, בלקברי, נוקיה, ווינדוס 7 וטבלטים כמו גלקסי של סמוסנג או אייפד מבית אפל. שני המודלים המובילים בתעשיית פיתוח אפליקציות אייפון (וכפועל יוצא כמכתיבי שוק הסמארטפונים נכון ל 2011) הם אפליקציה בתשלום ואפליקצייה שניתנת חינם להורדה ומכילה פרסומות. מה הם המודלים הנוספים, היתרונות/חסרונות של כל אחת מהשיטות.

מודל של אפליקציה בתשלום (אייפון/אייפד/אנדרואיד וכד')

פיתוח אפליקציה יכול להיארך שעות עד שבועות - תלוי במורכבות הדרישות, בממשק האינטרנטי (אתר ברקע/מסד נתונים מקוון וכד') ובראשוניות. ככל שעוסקים בתחום בתולי יותר, יש למפתחים יותר זמן עד לשיווק. אם נכמת את שעות העבודה ונשית אותן על מחיר האפליקציה - כמו שהיה נהוג בעולם של לפני אפליקציות כף יד - נגיע לסכומים שרוב משתמשי המכשירים הנ"ל לא ירכשו, בטח לא במאסות המקובלות בתחום. זה הרקע להתפתחות של מודל ה 99 סנט - ללא קשר לעלות הפיתוח, נקבע מחיר קורץ שמאפשר למיליונים להוריד את האפליקציה.

יתרונות - הכסף מגיע מהר. בהנחה שהאפליקציה שלכם הפכה ללהיט בין לילה (תרגעו, זה לרוב לא קורה...) ומיליון אנשים הורידו אותה, אתם מיליונרים בין לילה. זה סיפור שחוזר על עצמו ואופייני לשנים הראשונות של טכנולוגיה מסוג זה. סיפורים דומים סופרו (ואומתו) בימי האפליקציות פייסבוק הראשונים. היום - כמו שיקרה לשוק פיתוח האפליקציות לסמארטפונים - כבר הרבה יותר קל למצוא מפתחים ויש אינספור רעיונות לפיתוח בפייסבוק, העלות צונחת והייחודיות נעלמת.
חסרונות - לא חסרים פורצי אפליקציות ואם אתם משחררים גירסה מלאה בתוך זמן קצר יוכלו רוב המשתמשים להוריד ולהשתמש באפליקציה שלכם ללא תשלום.


מודל של אפליקציה בחינם המכילה פרסומות

יש כמה סוגים של פרסומות - החל מתוכן שיווקי, דרך העדפת נותן שירות ספציפי ועד למודל הכי פופלארי כשמדובר על פרסומות בתוך אפליקציות - מודעות מבית גוגל. כמו גוגל אדסנס - אותן מודעות שקוראות את תוכן הדף שאתם נמצאים בו ומציגות לכם פרסומות רלוונטיות מבית גוגל - גם כאן זהו מודל שגוגל היא המתווכת בין עשרות אלפי מפרסמים מהעולם כולו לבעלי שטחי פירסום. שטח פרסום=אפליקציה.

יתרונות - ברוב המודלים של פרסומות באפליקציה, לא אתם 'תשברו את הראש' ולא אתם תדאגו להביא את המפרסמים, הם יגיעו בהמוניהם לבד, בעזרת מערכות הפירסום כשל גוגל.
חסרונות - התשלום פר קליק על הפרסומות זעום, מוציא את המשתמש מהאפליקציה שלכם ונתפס - בניגוד לרוב סוגי המודעות של גוגל - כמציק. שטח המסך גם כך קטן ומשתמש מוכן לקבל פרסומות רק אם הוא יודע שהוא מקבל את כל התמורה מהאפליקציה. אפליקציות רבות שעובדות בשיטה זו מצהירות בעצמן ועל עצמן כמתוחזקות על ידי אותן פרסומות למען הגילוי הנאות.


מודל עסקי משולב / הרשמה / גירסאות

המודל המשולב להכנסה מאפליקציות כולל שילובים מקוריים וייחודים בין הרשת, המשתמש והאפליקציה. שיטה אחת לדוגמא היא גירסה ראשונה חינם והשאר בתשלום. השיטה מוצלחת בסוגי אפליקציות מאד מסויימים כמו תוכנת סריקה. אם היא הופכת להיות אחת מהכלים השמישים ביותר למשתמש ובגירסאות המתקדמות מתאפשרות פעולות מתוחכמות וקלות יותר, משתמשים רבים יסכימו לשלם עבור השידרוג. שיטה נוספת היא הרשמה באתר, המקנה הטבות/הנחות בתשלום ו/או הכרחיות להפעלה. בצורה הזו נמנע הנזק העיקרי של פריצת והפצת האפליקציה ללא תשלום. השילוב בין אפליקציה בתשלום לפרסומות בתוכה לא מצליח עד היום מהסיבות הברורות. משתמשים משלמים לא יקבלו בעין יפה פרסומות בתוך האפליקציה.

יתרונות - השילוב בין שיטות מבטיח מינימום נזק מפריצת האפליקציה. ההקשרים בין גירסאות יכול ליייצר לכם קהל אוהד ונאמן כמו גם נטישה - חשוב להקפיד על טווח גירסאות הגיוני ומועיל למשתמשים.
חסרונות - הפיתוח לרוב יקר יותר ובניגוד לשיטת הצבת פרסומות מבית גוגל, כאן לא מדובר על 'שגר ושכח' ותידרשו להרבה עבודת Back Office.

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 12 =