איפה הכסף באמת?

איפה הכסף של המאה ה 21 נמצא? בעבר אך ורק אנשים אשר היו בעלי מפעלים או חברות גדולות, הרוויחו הרבה מאוד כסף. אופציה נוספת להרוויח היטב היתה פתוחה בפני מי שלמד מקצוע מבוקש, והשקיע שנות לימודים מרובות באוניברסיטה או במוסד אחר להשכלה גבוהה.

הבעיה היא שכדי להקים עסקים גדולים ועצומים, כדי להקים חברות גדולות נחוץ הון אדיר. לימודים במוסדות להשכלה גבוהה הם אופציה טובה, בתנאי שיש לך את הכסף להשקיע בלימודים, ובתנאי שיש לך את הרצון להתחייב ללימודים ארוכי טווח למשך 4 שנים עד 7 שנים, ואף יותר. הבשורה הטובה היא שבעידן הכלכלה החדשה, נפתחו אופציות מלהיבות עבור האדם מן היישוב. התפתחותו המואצת של האינטרנט המאפשר לא רק העברת מלל אלא אף תכנים בפורמט של קול ווידיאו, הדליקו רעיונות מהפכניים בראשם של יזמים חרוצים. ואם נוסיף לזה את הממד של הגלובליזציה, הרי שהאינטרנט בעצם הופך את העולם כולו לכפר גלובלי קטן אחד. זוהי כלכלה חדשה המאפשרת לא רק לתקשר עם אנשים בצד השני של היבשת, אלא אף להציע להם מוצרים, למכור להם שירותים ולשפר את חייהם, תוך כדי עשיית כסף כתוצאה מהיוזמות הללו.

אם לפני 30 שנה שאלו איפה הכסף, והתשובה היתה בלימודים, בתארים ובתעודות, הרי שכיום כאשר שואלים איפה הכסף, התשובה היא ניצחת וחד משמעית, הכסף נמצא ברשת האינטרנט. זה לא שהמודל העסקי הישן של המקצועות המסורתיים נעלם מן העולם, אלא שהגיע גל חדש, והוא הגיע כדי להישאר כאן לאורך שנים ארוכות. הרי לפני כ 20 שנים מעט מאוד אנשים עשו שימוש במחשב, וממילא המכשיר היה מוגבל מאוד באפשרויות שלו. האם מישהו כיום יכול לדמיין את החיים בלי מחשבים, בלי רשת האינטרנט ובלי אימייל? כיום זה כבר מובן מאליו, והדור החדש שגדל לתוך זה, חש כאילו זה היה כאן מאז ומתמיד.

בניסיון להשיב על השאלה איפה הכסף ברשת האינטרנט, אין הכוונה לסקור כאן את כל הדרכים לעשיית כסף דרך רשת האינטרנט, מכיוון שהרשת עצמה מלאה במידע ובאינפורמציה עשירה בנושא, די הרי לבצע חיפוש בגוגל למונח "איך לעשות כסף" או "הכנסה נוספת" ולגלות מידע עשיר בתחום זה. בנוסף לכך הרי שבעשור האחרון נכתבו אלפי ספרים בנושא, והמידע קיים. יחד עם זאת חשוב להביא את העקרונות אודותיהם מיוסדת התעשייה של עשיית כסף באינטרנט. דרך אחת היא לייצר מוצר כלשהו, ולהציע אותו למכירה לגולשים ולקוחות מכל רחבי העולם. אם יש לך מוצר טוב שעשוי להוסיף ערך אמיתי לחייהם של אנשים, סביר להניח שיימצאו לו הקונים הנכונים. דרך שנייה היא לשווק מוצרים של אחרים, כלומר להפנות לקוחות אל הקמפיינים של אלה שייצרו מוצרים, ולקבל עמלה בתמורה לכך. דרך שלישית היא הקמת אתרי תוכן והצבת מודעות פרסום. קיימים מודלים עסקיים נוספים רבים, אך אלה הם שלושת המודלים שמשחקים תפקיד עיקרי וחשוב בעשיית הכסף באינטרנט.

קישור: איפה הכסף

י. נפקר
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יוסי נפקר

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 12 =