הסודות מאחורי המדפים - האם המדפים יכולים לקוות ?

הסודות מאחורי המדפים - האם המדפים יכולים לקוות ?
עולם הקמעונאות ממתין בימים אלה בדריכות לתוצאות משפטם הפלילי של רוזנהויז וגידור, אשר לפי טענת רשות ההגבלים העסקיים, פעלו בניגוד חמור לסיכום שנערך בעת המיזוג בין שופרסל לקלאבמרקט.
האם גם הם יעמדו שווים בפני החוק ?

הסודות מאחורי המדפים – האם המדפים יכולים לקוות ?


הרבה עיניים והרבה לבבות, ממתינות לגזר הדין של הנשיא קצב.
בגלל המעשים ובעיקר בגלל הרצון האמיתי והכן של כולנו שהצדק
יעשה וחשוב לנו שכולם יהיו שווים בפני החוק, קל וחומר כאשר מדובר באנשים בכירים אשר השררה והכיבודים הם נר לרגליהם.
הרבה תקוות נמצאות אצל כולנו, אשר רובנו אנשים "פשוטים ורגילים", אשר מתמודדים עם קשיי היום יום ונחשפים לפרשיות כאלה או אחרות.

ללא קשר ישיר ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, נמצא גם עולם הקמעונאות בהמתנה למשפטם של רוזנהויז וגידור, אשר לטענת הרשות להגבלים עסקיים טוענת שהם לא עמדו בסיכומים עם הרשות וכפו את מרותם על ספקים אשר בצעו מבצעים עם רשת מגה, פנייה שלא כדין ובאופן אגרסיבי ומנוגד לסיכום עם רשות ההגבלים בעקבות המיזוג עם קלאבמרקט.
האם גם במקרה זה הנאשמים יהיו שווים בפני החוק ?

במדינה שכל מילה שנייה זה יהיה בסדר, סמוך וחפיף, והתנהלותה קרובה לפעמים להתנהלות הלבנט, אכן זו נחמה וקורת רוח, שמעשי הכוחניות והבריונות האלה, נחשפים ומועמדים על כך לדין פלילי ומן הראוי שהם יוקעו וידחו.
על עצם העמדתם לדין של רוזנהויז וגידור, יש להסיר את הכובע, שכן כוחם הוא רב מאד ועל פי הבל פיהם, נערך מבצע כזה ולא אחר, נכנס פריט מספק זה ולא של מתחרהו.
הרבה מאד פיות במשק הישראלי, תלויים בהחלטות שלהם, איזה ספק להעדיף, את מי לקדם ? ואו את מי לדחות ?
עצם הנכונות של העוסקים בדבר להתעמת מול גוף אשר אחראי על מכירות של כ- 40% משוק המזון המבורקד, היא ההישג.
הישג אשר מראה על אומץ נחישות וכנראה גם "קייס לא רע".

כמה מגוחך לשמוע את הטיעונים של רוזנהויז וגידור, שכל מטרתם היא לשמור על תדמית המותגים של הספקים ?
ממתי זה בכלל עניין אותם ?
נהפוך הוא – האם הם לא נעזרו במותגי הספקים על מנת למשוך לקוחות לרשת שופרסל ?!
להזכירכם, מעל הקופות בשופרסל דיל, קיים שילוט של מוצרים
במחירים זולים, רק של מותגים ! (לא תמצאו שם פרסום של מוצרי שופרסל למשל ! למה ? – כי למותגים המוכרים קיים כוח משיכה)

כמה מגוחך לראות, אנשים כוחניים ואוהבי שליטה אלה, שפופים וכפופים ?
האם מנסים להעביר לבית המשפט מסר של מסכנות ? שזה כלל לא קשור אליהם ?
מדוע לא פרשו לפני כשנתיים שכל זה החל ? האם רק כדי להראות לכולם "שהצדק איתם" ואו מבחינת הימור,בשיטת "מצליח" ? או ללכת עד הסוף, כי אין מה להפסיד ? או מהסיבה שרצו למלא את כיסם בעוד ממון, כהכנה לשנים השחונות, שיבואו לאחר מכן ?! או אולי מסיבות אחרות ?
(כנגד גידור נפתחה לפני למעלה משנה, חקירה פלילית נוספת הפעם במישור האישי, בה טוענת רשות המיסים שגידור חשוד בהברחה ובזיוף חשבונות יבוא של רכבי אספנות, תוך הנמכת ערך הטובין, הצגת חשבוניות פיקטיביות והעלמת מס בגובה של כ-חצי מליון ₪).

אולם אסור לאף אחד להתבלבל, "המדף האמיתי" – השחקנים האמיתיים לא נמצאים בגוף הסרט.(נמצאים "בסרט" תרתי משמע, נמצאים ברוח הסרט ובעלילה הכללית, אולם לא מופיעים בו כשחקנים, ועל כן קטנים סיכוייהם לזכות בפרס)
השחקנים האמיתיים בכל הסיפור הזה, הם לא אוסם, ויסוצקי, החברה המרכזית, אלא הם הספקים הבינוניים והקטנים, אשר קולם כלל לא נשמע, אלא ספקים אשר במחי הבל פה וחצי יד, לא הורשו להיכנס למגוון הרשת, אלא ספקים ומשפחות אשר מצבם הורע בשל הפסקת עבודה איתם לעיתים ללא הערכות מראש.
השחקנים האמיתיים לראשונה בחייהם מחזקים את ידי הספקים הגדולים ומתנחמים בעובדה, שאולי כסף לא יראו מהפרשה, אך לפחות נחת מעשיית הצדק.

משפט פלילי זה, מהווה ציון דרך ותמרור לכל הקמעונאות במדינת ישראל ועל כן רבה חשיבותו ותקוות כולנו, שהעוסקים בדין, ישכילו להבין שמה שעומד כאן זה לא רק מערכות היחסים וההתנהלות באותה עת בין שופרסל לויסוצקי, אלא קוד ההתנהגות וההתנהלות בין ספק לבין רשת, אשר הגיע הזמן שיעברו לפסים של כבוד והערכה ויתר שיתוף פעולה ולא רק כוח ועוד כוח ועוד כוח.יובל לובנשטיין, משמש כיועץ לחברות מוצרי הצריכה.שימש כחבר הנהלה ברשת שופרסל בשנים 2004- 2008


יובל לובנשטיין, משמש כיועץ לחברות בתחום מוצרי הצריכה.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יובל לובנשטיין

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 13 =