מתנות מקוריות או סטנדרטיות ?

מתנות מקוריות או סטנדרטיות ?
כאשר אדם היקר לנו חוגג יום הולדת או אירוע מיוחד אחר (לרבות חנוכת בית, קבלת קידום בעבודה וכיו"ב), אנו מעוניינים להראות את תמיכתנו בו, על ידי הענקת מתנה כלשהי

כאשר אדם היקר לנו חוגג יום הולדת או אירוע מיוחד אחר (לרבות חנוכת בית, קבלת קידום בעבודה וכיו"ב), אנו מעוניינים להראות את תמיכתנו בו, על ידי הענקת מתנה כלשהי. מטבע הדברים מרביתנו נעשה כל שניתן על מנת למצוא מתנה מקורית ומיוחדת, דבר שלמעשה מסמל את המחשבה והרצון הטוב העומד מאחורי הענקת המתנה.


העלות לא תמיד קובעת

הדעה הרווחת כי ככל שהמתנה תהיה יקרה יותר כל היא תוערך יותר, אינה נכונה, פעמים רבות מתנות יקרות נחשבות סטנדרטיות לחלוטין, למרות שהוצאנו ממיטב כספנו על מנת לרכוש אותן. כיצד בכל זאת ניתן למצוא מתנות מקוריות ?


מתנות הן עניין פרטני

מתנות לבני זוג ומתנות לקולגה יהיו בעלת אופי אחר, בעוד לבני הזוג אנו נרכוש מתנות המבוססות על היכרותנו האינטימית איתם, לחברים לעבודה אנו לרוב נרכוש מתנות סטנדריות וסימליות, בעיקר על מנת להראות כי זכרנו אותו (למעט מקרים בהם קיימת הכרות מעמיקה ואישית יותר עימם). ההיכרות שלנו עם האדם לו אנו רוצים להעניק מתנה, היא שתהפוך מתנה לסטנדרטית או מקורית.

לא בכל אירוע ולא בשביל כל אדם אנו נסרוק כל רחוב בעיר רק על מנת למצוא רעיונות למתנה מקורית, אך ישנם מקרים בהם היחודיות של המתנה חשובה לנו מאוד. לבני הזוג, ההורים, חברים טובים ובני משפחה הקרובים לנו, אנו לרוב נדע באופן אינטואטיבי אילו מתנות מתאימות, כאשר במרבית המקרים אלו יהיו מתנות מקוריות מבלי שאפילו נבחין בכך. במקרים אחרים מתנות סימליות לרוב מהוות די והותר, מאחר והכרותנו עם האדם תהיה שטחית יותר. כך למשל זר פרחים, כרטיס זוגי לסרט או תלוש שי לעיסוי מפנק, יכולים להוות מתנות סטנדרטיות אך מוערכות מאוד.


yael
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם yael loosh

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 13 =