הסודות מאחורי המדפים - "מגה בעיר" - לא נדרש שדרוג מדפים, נדרשת הורדת מחיר

הסודות מאחורי המדפים - "מגה בעיר" - לא נדרש שדרוג מדפים, נדרשת הורדת מחיר
רשת מגה בעיר הודיעה לאחרונה על כוונתה לשדרג את המחלקות הטריות של החנויות.
האם זה המהלך שבאמת נדרש ? או שניתן לעשות זאת אחרת ?
יובל לובנשטיין, ממקימי שופרסל דיל מציע במאמר דרך חשיבה אחרת.

הסודות מאחורי המדפים – "מגה בעיר" – לא נדרש שדרוג מדפים,
נדרשת הורדת מחירלאחרונה הודיעה רשת מגה על שדרוג המחלקות הטריות בחנויות "מגה בעיר"- למה ? מה לא בסדר בנראות המדפים?
אכן יש בעיה גדולה בנראות – של המחירים ובעיקר במחלקות הטריות.
להלן ציטוט ממאמר שפורסם לאחרונה בnews1

מגה בעיר תשקיע 12 מיליון שקל בשדרוג מעדניות הבשר ומחלקות החלב בסניפים המהלך ילווה בפעילות שיווקית בהיקף של כ-4 מיליון שקל המהלך מתבסס על מחקרים מהם עולה כי מחלקות הבשר והחלב מהוות עוגן צרכני שמשפיע על בחירת הלקוח


▪ ▪ ▪
רשת הקמעונאות מגה הודיעה (יום ד', 16.3.11) על קידום מהלך אסטרטגי נרחב לפיתוח ובידול תת-הרשת "מגה בעיר", הרשת העירונית שלה, בעלת פריסה ארצית של 120 סניפים.

המהלך האסטרטגי יתפרס על פני מספר שלבים, כאשר השלב הראשון יתמקד בשדרוג מעדניות הבשר ומחלקות החלב בהיקף של כ-12 מיליון שקלים. במסגרת שלב זה, במהלך החודשים הקרובים תמותג מחדש מחלקת הבשר של הרשת. המיתוג יכלול שדרוג פיזי ועיצוב מחדש של המעדניות, בידולן בתוך הסניף ואריזות ממותגות חדשות עבור התוצרת. במקביל למיתוג ולשדרוג הפיזי, תקיים הרשת פעילות שיווקית שתכלול קמפיין פרסומי, פעילות שטח בסניפים ופעילות ענפה ברשתות החברתיות. תחילתו של המהלך כבר במהלך החודש הקרוב.

לפי נתוני חברת נילסן, משנת 2008 ועד היום, נראה כי קיימת התחזקות של המוצרים הטריים בסל הקנייה של הלקוח הישראלי בשיעור של 1.5% לשנה, וזאת מעבר לגידול של שוק המזון. סך ההוצאה על מזון טרי בסל הקנייה מהווה כ-43% מההוצאה החודשית. מגמה זו מתבטאת בהעדפת הצרכנים את מחלקות הטריות ברשתות השיווק הגדולות על פני החנויות המתמתחות - הירקנים, הקצבים והשווקים. יתרונן של רשתות השיווק הגדולות על פני החנויות המתמחות מתבטא, בין היתר, בטריות המוצרים, פיקוח על השימוש בחומרי ההדברה ובקרת איכות מחמירה במיוחד. זאת בנוסף לנוחות של רכישת מגוון מוצרים במקום אחד. המהלך של הרשת צפוי לשמור על חווית הקנייה האינטימית בסניפים העירוניים לצד הדגשת נושא הבריאות והתזונה באמצעות ליווי של מומחי תזונה וקצבי הרשת.

(סוף ציטוט)

אכן הציבור מעדיף לקנות יותר תוצרת טרייה, אולם זה חלק מהטרנד הבריאות שעובר על ענף המזון.
חלק לא קטן של צרכני "מגה בעיר" מכונים בקמעונאות "אוכלוסיה שבוייה", קרי לקוחות אשר בגלל מגבלות כמו העדר רכב, מגבלות בריאות ואו נוחות קונים בחנויות ליד הבית ולא במרכזים הזולים.
מדוע לא להשקיע את מיליוני השקלים במחלקות טריות זולות יותר ? מדוע מחלקות הפירות והירקות כל כך יקרות ?
טוב יעשו קברניטי הרשת אם ייקחו מספר חנויות לניסיון ויורידו שם לאורך תקופה של שנה את מחירי הירקות והפירות ( מבלי להעלות את מחירי שאר המוצרים בחנות) – בטוח אני שהמנהלים יופתעו לראות את דוחות הפדיון וגם את דוחות הרווח של החנות - קוראים לזה בעברית "פיילוט".

לפעמים הפתרון הנכון פשוט נמצא בהישג יד ולא צריך להמציא אותו כל פעם ופעם מחדש, תחת שם או סיסמא חדשה.
מוצע למנהלי הרשת לפקוד את השווקים הזולים, שהרי אז יוכחו לדעת שכבר היום "מגה בעיר" מבודלת ולשם כך לא נדרשת השקעה כספית נוספת, לא חבל ?! אפשר לייצר חוויית קניה, לא רק בשילוט ובמדפים, אפשר לייצרה גם במחיר טוב,שהרי בסופו של דבר מי שמשלם את החשבון, זה אנחנו, הצרכנים !יובל לובנשטיין, משמש כיועץ לחברות בתחום מוצרי הצריכה, ממקימי שופרסל דיל.
יובל לובנשטיין, משמש כיועץ לחברות בתחום מוצרי הצריכה, ממקימי שופרסל דיל
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יובל לובנשטיין

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 9 =