לבחור יין אדום בתוך חנות יינות

עולם היין האדום
מאמר על סוגי יין מהארץ ומחול ומה ההבדל בין יין אדום ליין לבן ואיך לבחור את היין הנכון

היין האדום בשנים האחרונות הוא פופולארי יותר מהיין הלבן בארץ, ותוכלו למצוא בתוך חנות יינות מבחר גדול של יינות אדומים. בניגוד ליין הלבן, הענבים של היין האדום מופרדים מקליפתם רק אחרי התסיסה, וטעמו עשיר וחזק יותר. סוג הענבים משפיע על הטעם ועל הארומה של היין, וההבחנה בין סוגי הענבים השונים היא חשובה. קשה למצוא בארץ יין אדום טוב וזול (שעולה פחות מחמישים שקלים), גם אם מדובר על חנות יינות בעלת מגוון יינות גדולות. אם אתם מעוניינים ביין זול, עדיף לבחור חנות יין שמוכרת יין אדום.
מתי מתאים לשתות יין אדום?
הבחירה בין יין אדום ליין לבן קשורה כמובן גם לטעם אישי, ואם אתם מארחים בביתכם מומלץ להגיש גם יין אדום וגם יין לבן. למרות זאת, הבחירה של היין קשורה גם לסוג האוכל שלידו אתם רוצים להגיש את היין, וזה הדבר שיעזור לכם להכריע עם איזה יין לקנות מתוך המבחר של חנות יינות. יין אדום מתאים לצד מנות בשר, בעיקר בשר בקר, ומנות קדירה כבדות יחסית. הוא מתאים גם לצד קינוחים כבדים, ובמיוחד קינוחים המכילים שוקולד, לדוגמא מוס שוקולד.
איזה יין אדום לקנות?
חנות יינות תחזיק מגוון גדול של יינות אדומים, וכדי לשקול היטב ולא לקנות יין בחופזה. המטרה היא להתאים את חוזק טעמו של היין לטעם ולכבדות של האוכל, בכדי שהם לא יאפילו זה על זה. לצד מנות בשר קלות יחסית, מומלץ להגיש יין אדום צעיר, ולצד מנות בשר כבדות יותר, כמו סטייק או כאשר עושים ברביקיו, מומלץ להגיש יינות בעלות טעם עשיר, כמו קברנה סביניון ופינו-נואר. היעזרו במוכר של חנות יינות בכדי להתייעץ ולבחור את היין המתאים ביותר.


http://www.wine4all.co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 8 =