דיווח על חשבון בנק בחו"ל

רשות המסים מפעילה אמצעים שונים לגלות בעלי חשבונות בנק בחו"ל בלתי מדווחים
הגשת כתב אישום נגד שני עובדים בחברת אשבל, העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות מחשב לשימוש במערכות עסקיות שונות, בגין עבירות מס מלמדת על התחכום הרב של רשות המסים ויכולתה לאתר חשבונות בנק בחו"ל של תושבי ישראל שלא דווחו על אותן חשבונות בנק.


הגשת כתב אישום נגד שני עובדים בחברת אשבל, העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות מחשב לשימוש במערכות עסקיות שונות, בגין עבירות מס מלמדת על התחכום הרב של רשות המסים ויכולתה לאתר חשבונות בנק בחו"ל של תושבי ישראל שלא דווחו על אותן חשבונות בנק.

רשות המיסים טוענת כי השניים השמיטו את הכנסותיהם מחברת אשבל מאז שנת 2002, בסך כולל המוערך ב- 20 מיליון שקל.

במקרה הזה, תושב ישראל (נאשם מס' 1), היה בתקופה הרלוונטית לאישום הבעלים של חשבון בנק בבנק אוף דה ווסט (Bank of the West) בארצות הברית. חשבון הבנק היה בבעלותו הפרטית של תושב ישראל.

בתאריך 26.10.2005 הגיש הנאשם 1 לרשות המסים דין וחשבון על רכוש והתחייבויות ליום 31.12.2003 (הצהרת הון). בתאריך 6.3.2008 הגיש הנאשם 1 לרשות המסים דין וחשבון על רכוש והתחייבויות ליום 31.12.2006 (הצהרת הון). בשני הדו"חות האמורים לא כלל הנאשם את חשבונו הפרטי בחו"ל.

המדינה טענה בכתב האישום כי במעשיו האמורים, במזיד ומתוך כוונה להתחמק ממס, בשני מקרים שונים, מסר הנאשם בדו"ח על פי הפקודה אמרה או תרשומת כוזבת. הוראת החיקוק לפיהן מואשם הנאשם: מרמה לפי פקודת מס הכנסה - עבירה לפי סעיף 220(2) לפקודה - שתי עבירות.

פרשה זאת יכולה ללמד אותנו על התנהלות נכונה כדי למנוע חקירות מיותרות ואף העמדה לדין פלילי במקרים דומים:

קניתם בית יקר?
בשנת 2004 נאשמת 2 רכשה בית בירושלים בסכום של 4.6 מיליון ש"ח. אנשי מחלקת החקירות של רשות המסים בירושלים ביקשו לקבל הסברים למימון הרכישה, כיוון שמאז שנת 2004, היא הצהירה על הכנסות ממשכורת כשכירה בסך של כ-60,000 ש"ח לשנה בלבד.

המסקנה: אם קניתם בית יקר כדאי שיהיה לכם הסבר מניח את הדעת למקור הכספים.

העברתן כסף לחשבון בנק בחו"ל?
בחיפוש בביתם של הנאשמים נמצאו מסמכים המעידים על העברת מאות אלפי דולרים לחשבונות בנק בארה"ב. בדיקה נוספת העלתה כי הנאשמים לא דווחו על חשבון הבנק בחו"ל.

המסקנה: אם יש לכם חשבון בנק בחו"ל שלא דווחתם עליו, במקרים מתאימים כדאי יהיה לפנות לרשות המיסים בהליך של גילוי מרצון.


* ד"ר אבי נוב הוא עורך דין המייצג לקוחות מישראל ומהעולם בתחום המיסוי ומנהל את אתר האינטרנט הישראלי לתכנוני מס בינלאומיים, כולל מאמרים וחדשות מיסוי: http://www.IsraelTaxLaw.com
ניתן לפנות אליו במייל: avinov@bezeqint.net


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ד"ר אבי נוב

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 12 =